noscript image
  • Bastia
  • Istres
  • Amiens AC
  • Beauvais Oise
  • Drapeau Fougeres
  • Besancon FC
  • FC Mulhouse
  • Montceau
  • Plabennec
  • Sarre-Union
  • Voltigeurs
  • Raon-l'Etape
  • Aubervilliers
  • Saint-Louis Neuweg
  • Sarreguemines
  • Bressuire
  • Les Genêts dAnglet
  • Noisy-le-Sec
  • USSA Vertou
  • Pontivy
  • CS Louhans Cuiseaux
  • Thiers
  • CFA 2
  • Grupo 1
  • 2018/2019
Grupo 1
Sat 25 Mai
Mérignac-Arlac Mérignac-Arlac
2-0
Limoges Limoges
Niort II Niort II
5-0
Chauray Chauray
Chauvigny Chauvigny
3-0
Pau II Pau II
Lège-Cap-Ferret Lège-Cap-Ferret
4-1
Montmorillon Montmorillon
Angouleme Angouleme
3-3
Aviron Bayonnais II Aviron Bayonnais
SAG Cestas SAG Cestas
2-1
Poitiers Poitiers
Les Genêts dAnglet Genêts dAnglet
2-3
Bressuire Bressuire
Equipe / Pontos
1 Angouleme ANG 61
2 Niort II NIO 47
3 Lège-Cap-Ferret LEG 47
4 Bressuire BRE 43
5 Les Genêts dAnglet LES 40
6 Mérignac-Arlac MAR 38
7 Aviron Bayonnais II AVI 38
 
8 Limoges LIM 38
9 Poitiers POI 33
10 Chauvigny CHA 33
11 Pau II FCP 31
12 SAG Cestas SAG 20
13 Montmorillon MON 17
14 Chauray CHA 15
Grupo 2
Sat 25 Mai
Voltigeurs Voltigeurs
1-4
Laval II Laval II
USSA Vertou USSA Vertou
3-2
Saint-Nazaire AF Saint-Nazaire AF
RC La Flèche RC La Flèche
3-0
La Suze La Suze
Angers II Angers II
3-1
Sablé Sablé
La Roche VF La Roche VF
1-0
Challans Challans
Le Mans II Le Mans II
4-5
Saumur Saumur
Les Herbiers II Les Herbiers II
2-2
Fontenay Fontenay
Equipe / Pontos
1 Angers II ANG 47
2 Challans CHA 45
3 Fontenay FON 43
4 Voltigeurs VOL 41
5 Saint-Nazaire AF SNA 38
6 USSA Vertou USS 38
7 La Roche VF LRO 36
 
8 Saumur SAU 36
9 RC La Flèche RCL 34
10 Le Mans II LEM 33
11 Sablé SAB 30
12 Les Herbiers II LES 29
13 Laval II LAV 27
14 La Suze LAS 27
Grupo 3
Sat 13 Abr
Montargis Montargis
0-3
Saint-Jean-Le-Blanc Saint-Jean-Le-Blan
Orléans II Orléans II
3-1
J3 Amilly J3 Amilly
Montlouis Montlouis
0-0
Tourangeau Tourangeau
Bourges Bourges
1-1
Tours II Tours II
Vierzon Vierzon
2-0
Avoine OCC Avoine OCC
Dom 14 Abr
Châteauneuf-sur-Loire Châteauneuf-sur-L
0-3
Bourges Foot Bourges Foot
C' Chartres II C' Chartres II
2-2
Châteauroux II Châteauroux II
Equipe / Pontos
1 Bourges Foot BOU 57
2 Avoine OCC AVO 43
3 Châteauroux II CHA 42
4 Vierzon VIE 42
5 Orléans II ORL 42
6 Tourangeau TOU 42
7 Montlouis MON 39
 
8 Châteauneuf-sur-Loire CSL 32
9 Bourges BOU 31
10 C' Chartres II CHA 30
11 Tours II TOU 29
12 Montargis MON 27
13 J3 Amilly AMI 22
14 Saint-Jean-Le-Blanc SAI 22
Grupo 4
Sat 25 Mai
Ajaccio II Ajaccio II
1-3
Gémenos Gémenos
Cannes Cannes
0-2
Villefranche SJB Villefranche SJB
Istres Istres
3-1
Côte Bleue Côte Bleue
Lucciana Lucciana
5-2
Cannet Rocheville Cannet Rocheville
Aubagne Aubagne
1-0
Bastelicaccia Bastelicaccia
Le Pontet Le Pontet
0-4
Bastia Bastia
EF Bastia EF Bastia
20:00
Saint-Rémoise Saint-Rémoise
Equipe / Pontos
1 Bastia BAS 64
2 Côte Bleue CBL 46
3 Aubagne AUB 44
4 Cannes CAN 44
5 Villefranche SJB VIL 43
6 Gémenos GEM 37
7 Istres IST 34
 
8 Lucciana LUC 34
9 Ajaccio II AJA 28
10 Cannet Rocheville SCR 27
11 Bastelicaccia BAS 24
12 Saint-Rémoise SRE 22
13 Le Pontet LEP 14
14 EF Bastia EFB 13
Grupo 5
Sat 25 Mai
Sochaux II Sochaux II
0-5
Montceau Montceau
CS Louhans Cuiseaux Louhans Cuiseaux
3-0
Avallon CO Avallon CO
FC Gueugnon FC Gueugnon
4-0
Grandvillars Grandvillars
Dijon II Dijon II
4-2
Charitoise Charitoise
Besancon RC Besancon RC
2-1
Selongey Selongey
Auxerre II Auxerre II
2-0
Morteau Montlebon Morteau Montlebon
Jura Dolois Jura Dolois
1-2
Besancon FC Besancon FC
Equipe / Pontos
1 Dijon II DIJ 60
2 CS Louhans Cuiseaux CSL 53
3 Auxerre II AUX 53
4 Besancon FC BFC 49
5 Montceau MON 46
6 FC Gueugnon FCG 39
7 Jura Dolois JUR 38
 
8 Sochaux II SOC 29
9 Selongey SEL 26
10 Morteau Montlebon MOR 25
11 Charitoise CHA 23
12 Besancon RC BRC 21
13 Avallon CO AVA 16
14 Grandvillars FCG 12
Grupo 7
Sat 25 Mai
Tarbes Tarbes
0-2
Avenir Foot Lozère Avenir Foot Lozè.
Rodez II Rodez II
1-3
Olympique Alès Olympique Alès
Muretaine Muretaine
0-2
Rodéo FC Toulouse Rodéo Toulouse
Fabrègues Fabrègues
1-0
Montpellier II Montpellier II
Balma Balma
3-2
Toulouse II Toulouse II
Canet Canet
1-1
Stade Beaucairois Stade Beaucairois
Agde Agde
1-0
Blagnac Blagnac
Equipe / Pontos
1 Montpellier II MON 54
2 Olympique Alès OLY 53
3 Muretaine MUR 41
4 Toulouse II TOU 35
5 Rodéo FC Toulouse ROD 35
6 Canet CAN 35
7 Stade Beaucairois BEA 34
 
8 Fabrègues FAB 34
9 Balma BAL 34
10 Blagnac BLA 32
11 Agde AGD 31
12 Rodez II ROD 31
13 Avenir Foot Lozère AVE 29
14 Tarbes TAR 14
Grupo 8
Sat 25 Mai
Boulogne II Boulogne II
0-2
Olympique Marcquois Olympique
Amiens SC II Amiens SC II
1-0
Amiens AC Amiens AC
US Maubeuge US Maubeuge
1-1
Senlis Senlis
Chantilly Chantilly
1-1
Chambly II Chambly II
Dunkerque II Dunkerque II
0-3
Beauvais Oise Beauvais Oise
Tourcoing Tourcoing
1-2
Touquet Touquet
Olympique St Quentin Olympique Quentin
4-2
Grande-Synthe Grande-Synthe
Equipe / Pontos
1 Olympique St Quentin OLY 54
2 Beauvais Oise ASB 51
3 Amiens AC AAC 47
4 Grande-Synthe GRA 40
5 Amiens SC II AMI 39
6 Chambly II CHT 39
7 Boulogne II BOU 36
 
8 US Maubeuge USM 34
9 Touquet TOU 34
10 Olympique Marcquois MAR 32
11 Senlis SEN 30
12 Dunkerque II DUN 28
13 Tourcoing TOU 26
14 Chantilly CHA 8
Grupo 9
Sat 25 Mai
FC Rouen 1899 FC Rouen 1899
2-0
Amicale Laïque Amicale Laïque
Gonfreville Gonfreville
4-5
Alençon Alençon
Cherbourg Cherbourg
1-2
Caen PTT Caen PTT
Quevilly II Quevilly II
1-0
Avranches II Avranches II
Saint-Lô Manche Saint-Lô Manche
1-1
Dieppe Dieppe
Caen II Caen II
0-1
Pacy Ménilles Pacy Ménilles
Bayeux Bayeux
1-1
Evreux 27 Evreux 27
Equipe / Pontos
1 FC Rouen 1899 FCR 60
2 Evreux 27 EVR 50
3 Alençon ALE 44
4 Caen II CAE 39
5 Saint-Lô Manche SAI 39
6 Gonfreville GON 37
7 Dieppe DIE 37
 
8 Avranches II AVR 32
9 Quevilly II QUE 30
10 Caen PTT CAE 29
11 Cherbourg CHE 28
12 Pacy Ménilles PAM 28
13 Bayeux BAY 24
14 Amicale Laïque ALA 22
Grupo 11
Sat 25 Mai
Aubervilliers Aubervilliers
2-3
Les Ulis Les Ulis
Le Mée Le Mée
1-0
Blanc Mesnil Blanc Mesnil
Gobelins Gobelins
3-0
Brétigny Foot Brétigny Foot
Créteil II Créteil II
2-4
Versailles Versailles
Meaux Academy Meaux Academy
2-4
Ivry Ivry
Paris II Paris II
2-2
Racing Colombes 92 Racing Colombes
Noisy-le-Sec Noisy-le-Sec
0-2
Les Mureaux Les Mureaux
Equipe / Pontos
1 Gobelins GOB 49
2 Versailles VER 47
3 Aubervilliers AUB 42
4 Racing Colombes 92 RAC 41
5 Les Mureaux LMU 39
6 Paris II PAR 38
7 Ivry IVR 35
 
8 Les Ulis LUL 35
9 Blanc Mesnil BLA 33
10 Créteil II CRE 32
11 Noisy-le-Sec NOI 28
12 Brétigny Foot BRE 28
13 Meaux Academy MAC 27
14 Le Mée LMR 24
Grupo 12
Sat 25 Mai
Ain Sud Ain Sud
4-0
Aurillac Arpajon Aurillac Arpajon
Moulins Football Moulins Football
1-6
Limonest Limonest
Lyon-Duchère II Lyon-Duchère II
0-2
Rumilly Vallières Rumilly Vallières
Thiers Thiers
1-0
Chambéry Chambéry
Montluçon Montluçon
7-0
Ytrac Ytrac
Bourgoin-Jallieu Bourgoin-Jallieu
3-4
Clermont II Clermont II
Chamalières Chamalières
1-0
Vaulx Vaulx
Equipe / Pontos
1 Chamalières CHA 53
2 Rumilly Vallières RVA 50
3 Ain Sud AIN 45
4 Clermont II CLE 42
5 Aurillac Arpajon AUR 42
6 Limonest LIM 40
7 Lyon-Duchère II LDU 38
 
8 Bourgoin-Jallieu BOU 36
9 Vaulx VAU 36
10 Chambéry CHA 31
11 Montluçon MON 28
12 Thiers THI 28
13 Moulins Football MOU 19
14 Ytrac YTR 14

Follow BeSoccer on Facebook