noscript image
Bundesliga
Sun 17 Mar
Sturm Graz Sturm Graz
1-0
Austria Wien Austria Wien
Rapid Wien Rapid Wien
2-2
Hartberg Hartberg
Rheindorf Altach Rheindorf Altach
1-2
LASK Linz LASK Linz
Wolfsberger AC Wolfsberger AC
2-2
Admira Wacker Mödling Admira Wacker Mö.
St. Polten St. Polten
0-1
Mattersburg Mattersburg
Wacker Innsbruck Wacker Innsbruck
0-2
Salzburg Salzburg
Equipe / Pontos
1 Salzburg RBS 55
2 LASK Linz LAS 46
3 Sturm Graz STR 31
4 Wolfsberger AC WOL 30
5 Austria Wien AUS 30
6 St. Polten SKN 30
 
7 Mattersburg MAT 29
8 Rapid Wien RAP 27
9 Hartberg HAR 26
10 Admira Wacker Mödling AWM 21
11 Rheindorf Altach ALT 18
12 Wacker Innsbruck WIN 17
Grupo 1
Sat 23 Mar
Wals-Grünau Wals-Grünau
0-2
Grödig Grödig
Hohenems Hohenems
0-4
Wörgl Wörgl
Anif / Salzburg II Anif Salzburg
1-3
Kufstein Kufstein
Pinzgau Saalfelden Pinzgau Saalfelden
15:00
Dornbirn Dornbirn
Seekirchen Seekirchen
2-0
Langenegg Langenegg
SC Rheindorf Altach II Rheindorf Altach
1-0
Reichenau Reichenau
Sun 24 Mar
St. Johann St. Johann
1-3
Bischofshofen Bischofshofen
Wed 03 Apr
Kitzbühel Kitzbühel
19:30
Schwaz Schwaz
Equipe / Pontos
1 Dornbirn DOR 45
2 Kitzbühel KIT 41
3 Kufstein KUF 38
4 Anif / Salzburg II ANI 37
5 St. Johann STJ 31
6 Seekirchen SEE 29
7 Wörgl WOR 29
8 Schwaz SCH 26
 
9 Grödig GRO 24
10 Reichenau REI 22
11 Bischofshofen BIS 18
12 Hohenems HOH 17
13 SC Rheindorf Altach II SCR 16
14 Pinzgau Saalfelden PIN 13
15 Wals-Grünau WAL 13
16 Langenegg LAN 9
Grupo 2
Fri 22 Mar
Allerheiligen Allerheiligen
6-0
Wels Wels
Hertha Hertha
1-1
Kalsdorf Kalsdorf
TUS Bad Gleichenberg Gleichenberg
0-0
Sturm Graz II Sturm Graz II
Vöcklamarkt Vöcklamarkt
5-1
Weiz Weiz
Sat 23 Mar
Stadl-Paura Stadl-Paura
2-2
Lendorf Lendorf
Gurten Gurten
2-0
Völkermarkt Völkermarkt
Grazer AK Grazer AK
5-0
Deutschlandsberger Deutschlandsberger
Tue 02 Apr
Wolfsberger AC II Wolfsberger AC II
19:00
Gleisdorf Gleisdorf
Equipe / Pontos
1 Grazer AK GRA 44
2 Vöcklamarkt VOC 33
3 Gleisdorf GDF 32
4 Deutschlandsberger DLB 32
5 Allerheiligen ALL 28
6 Wolfsberger AC II WAC 28
7 Stadl-Paura STA 28
8 Sturm Graz II STU 26
 
9 Gurten GUR 26
10 Hertha HER 26
11 Weiz WEI 25
12 TUS Bad Gleichenberg TBG 24
13 Kalsdorf KAL 18
14 Wels WEL 13
15 Völkermarkt VOL 10
16 Lendorf LEN 6
Grupo 3
Fri 22 Mar
Neusiedl Neusiedl
1-3
Parndorf Parndorf
Karabakh Wien Karabakh Wien
0-0
Ebreichsdorf Ebreichsdorf
FCM Traiskirchen FCM Traiskirchen
1-3
Admira Wacker II Admira Wacker II
Sat 23 Mar
Stadlau Stadlau
2-2
Mattersburg II Mattersburg II
ASK Bruck/Leitha ASK Bruck/Leitha
2-0
St. Pölten II St. Pölten II
Leobendorf Leobendorf
1-1
Wiener SK Wiener SK
Team Wiener Linien Team Wiener Linien
0-2
Mannsdorf Mannsdorf
Tue 02 Apr
Rapid Wien II Rapid Wien II
19:00
Schwechat Schwechat
Equipe / Pontos
1 Ebreichsdorf EBR 44
2 Karabakh Wien KAW 42
3 Leobendorf LEO 38
4 Mannsdorf MAN 36
5 Wiener SK WIE 34
6 Rapid Wien II RAP 32
7 ASK Bruck/Leitha LEI 32
8 FCM Traiskirchen FCM 27
 
9 Mattersburg II MAT 23
10 Parndorf PAR 22
11 Team Wiener Linien TEA 20
12 Neusiedl NEU 20
13 St. Pölten II STP 19
14 Admira Wacker II ADM 18
15 Stadlau STA 9
16 Schwechat SCH 5
Grupo 1
Fri 22 Mar
Treibach Treibach
2-0
Ferlach Ferlach
Sat 23 Mar
Lind Lind
1-0
Feldkirchen Feldkirchen
ASKÖ Gmünd ASKÖ Gmünd
2-0
Spittal Spittal
ASKO Wolfnitz ASKO Wolfnitz
1-3
Bleiburg Bleiburg
Maria Saal Maria Saal
2-3
KAC KAC
Matrei Matrei
2-3
St. Jakob St. Jakob
Sun 24 Mar
Köttmannsdorf Köttmannsdorf
0-1
ATSV Wolfsberg ATSV Wolfsberg
St. Michael St. Michael
2-5
SAK Klagenfurt SAK Klagenfurt
Equipe / Pontos
1 ATSV Wolfsberg WOL 36
2 Treibach TRE 35
3 SAK Klagenfurt KLA 33
4 Ferlach FLC 31
5 Köttmannsdorf KMD 30
6 KAC KAC 30
7 Maria Saal MSA 25
8 ASKÖ Gmünd GMD 25
 
9 Spittal SPI 23
10 St. Jakob SVJ 22
11 Feldkirchen FEL 20
12 Matrei MAT 17
13 Lind SVL 16
14 Bleiburg BLE 15
15 ASKO Wolfnitz ASW 11
16 St. Michael MIC 11
Grupo 2
Fri 22 Mar
Altenmarkt Altenmarkt
2-1
Adnet Adnet
Sat 23 Mar
SK Strobl SK Strobl
1-1
TSV Neumarkt TSV Neumarkt
Thalgau Thalgau
2-6
USC Eugendorf USC Eugendorf
SV Austria Salzburg Austria Salzburg
3-3
Golling Golling
Straßwalchen Straßwalchen
2-1
ÖTSU Hallein ÖTSU Hallein
Salzburger AK Salzburger AK
3-1
Bramberg Bramberg
Sun 24 Mar
Zell am See Zell am See
0-2
Bürmoos Bürmoos
Kuchl Kuchl
2-0
Puch Puch
Equipe / Pontos
1 Salzburger AK SAL 47
2 SV Austria Salzburg SVA 43
3 Kuchl KUC 34
4 TSV Neumarkt TSV 32
5 Straßwalchen STR 29
6 Bürmoos BUR 28
7 USC Eugendorf USC 27
8 Altenmarkt ALT 26
 
9 Zell am See ZEL 25
10 Golling GOL 24
11 Adnet SKA 21
12 Thalgau UFV 17
13 SK Strobl SKS 17
14 Puch PUC 13
15 ÖTSU Hallein OTS 12
16 Bramberg BRA 10
Grupo 3
Fri 22 Mar
Langenrohr Langenrohr
3-1
Ortmann Ortmann
Waidhofen / Thaya Waidhofen / Thaya
0-0
Spratzern Spratzern
Kilb Kilb
1-2
Zwettl Zwettl
Sat 23 Mar
Gaflenz Gaflenz
0-1
Ardagger Ardagger
Scheiblingkirchen-Warth Scheiblingkirchen-
1-5
St. Peter St. Peter
Rohrendorf Rohrendorf
0-3
Kottingbrunn Kottingbrunn
SC Retz SC Retz
2-0
Rohrbach Rohrbach
Kremser SC Kremser SC
1-3
Stripfing Stripfing
Equipe / Pontos
1 Stripfing SVS 46
2 SC Retz SCR 35
3 Kottingbrunn KOT 34
4 Scheiblingkirchen-Warth SCH 32
5 Waidhofen / Thaya WAI 31
6 Kremser SC KRE 30
7 Langenrohr LAN 24
8 Ardagger ARD 24
 
9 Rohrbach SVR 24
10 Gaflenz GAF 24
11 Ortmann SCO 20
12 Kilb SCU 19
13 Zwettl ZWE 18
14 Spratzern SPR 16
15 St. Peter STP 15
16 Rohrendorf ROH 9
Grupo 4
Sat 30 Mar
Wildon Wildon
-
SV Union Gnas SV Union Gnas
Liezen Liezen
-
Mettersdorf Mettersdorf
SC Fürstenfeld SC Fürstenfeld
-
Voitsberg Voitsberg
TSV Pöllau TSV Pöllau
-
Lafnitz II Lafnitz II
Hitthaller St. Michael Hitthaller Michael
-
Lebring Lebring
SC Bruck SC Bruck
-
TuS Heiligenkreuz TuS Heiligenkreuz
St. Anna St. Anna
-
Leoben Leoben
Frauental Frauental
-
Bad Radkersburg Bad Radkersburg
Equipe / Pontos
1 St. Anna ANN 36
2 SV Union Gnas GNA 35
3 SC Fürstenfeld FUR 32
4 TuS Heiligenkreuz HGK 30
5 Lebring LEB 29
6 Hitthaller St. Michael ESV 26
7 Voitsberg VOI 24
8 Lafnitz II LAF 23
 
9 Wildon SVW 22
10 SC Bruck SCB 21
11 Frauental SVF 20
12 TSV Pöllau POL 19
13 Mettersdorf MET 18
14 Bad Radkersburg RAD 18
15 Leoben LBN 13
16 Liezen LIE 13
Grupo 5
Fri 22 Mar
SV Stegersbach SV Stegersbach
1-2
Kohfidisch Kohfidisch
Sat 23 Mar
Horitschon Horitschon
3-1
Siegendorf Siegendorf
Bad Sauerbrunn Bad Sauerbrunn
0-1
FC Deutschkreutz FC Deutschkreutz
Pinkafeld Pinkafeld
0-0
Leithaprodersdorf Leithaprodersdorf
Oberwart Oberwart
0-3
Parndorf II Parndorf II
Ritzing Ritzing
1-2
St. Margarethen St. Margarethen
SV Eltendorf SV Eltendorf
4-1
Draßburg Draßburg
Sun 24 Mar
Wimpassing Wimpassing
0-3
Markt Allhau Markt Allhau
Equipe / Pontos
1 Draßburg DRA 41
2 Pinkafeld PIN 33
3 FC Deutschkreutz DEU 32
4 Horitschon HOR 32
5 St. Margarethen STM 32
6 Siegendorf ASV 31
7 Parndorf II PAR 30
8 Ritzing RIT 28
 
9 SV Eltendorf SVE 27
10 Bad Sauerbrunn BAS 26
11 Oberwart OBE 26
12 Leithaprodersdorf LEI 23
13 Markt Allhau ALL 21
14 Kohfidisch ASK 20
15 Wimpassing WIN 10
16 SV Stegersbach SVS 9
wo - ISO Country Code Eliminatórias Eurocopa Grupo 4 »
Tue 26 Mar
20:45
Irlanda
20:45
Geórgia
Tue 26 Mar
20:45
Suíça
20:45
Dinamarca
wo - ISO Country Code Eliminatórias Eurocopa Grupo 6 »
Tue 26 Mar
20:45
Malta
20:45
Espanha
Tue 26 Mar
20:45
Noruega
20:45
Suécia
Tue 26 Mar
20:45
Roménia
20:45
Ilhas Féroe
wo - ISO Country Code Eliminatórias Eurocopa Grupo 10 »
Tue 26 Mar
18:00
Armênia
18:00
Finlândia
Tue 26 Mar
20:45
Bosnia-Herzegovina
20:45
Grécia
Tue 26 Mar
20:45
Itália
20:45
Liechtenstein
wo - ISO Country Code Eliminatórias Eurocopa Sub-21 Grupo 3 »
wo - ISO Country Code Eliminatórias Eurocopa Sub-21 Grupo 9 »
co - ISO Country Code Liga Colombiana »
Tue 26 Mar
01:30 terminado
Rionegro Águilas
1 - 1
Atlético Bucaramanga INFO
wo - ISO Country Code Eliminatórias Eurocopa Sub 19 Grupo 2 »
Tue 26 Mar
15:00 Em jogo 61'
Rusia Sub 19
0 - 2
Irlanda Sub 19
Tue 26 Mar
15:00 Em jogo 59'
Rumania Sub 19
3 - 0
Azerbaiyán Sub 19
Tue 26 Mar
15:00 Intervalo
República Checa
1 - 1
Grecia Sub 19
Tue 26 Mar
15:00 Intervalo
Dinamarca Sub 19
1 - 0
Inglaterra Sub 19
Tue 26 Mar
14:00 terminado
Hungria Sub 19
0 - 3
Alemania Sub 19 INFO
Tue 26 Mar
14:00 terminado
Croacia Sub 19
2 - 3
Noruega Sub 19 INFO
Tue 26 Mar
19:00
Holanda Sub 19
19:00
España Sub 19
Tue 26 Mar
19:00
Eslovenia Sub 19
19:00
Gales Sub 19
Tue 26 Mar
15:00 Em jogo 61'
Israel Sub 19
0 - 2
Francia Sub 19
Tue 26 Mar
15:00 Em jogo 57'
Polonia Sub 19
0 - 0
Suiza Sub 19
Tue 26 Mar
17:15
Escocia Sub 19
17:15
Portugal Sub 19
Tue 26 Mar
17:15
Chipre Sub 19
17:15
Turquia Sub 19
Tue 26 Mar
15:00 Em jogo 57'
Serbia Sub 19
0 - 0
Italia Sub 19
Tue 26 Mar
15:00 Em jogo 60'
Bélgica Sub 19
1 - 2
Ucrania Sub 19
es - ISO Country Code Amistosos »
Tue 26 Mar
14:30 Em jogo 75'
Al Nasr Dubai
1 - 3
Arsenal
Tue 26 Mar
14:00 terminado
Dinamo Bryansk
0 - 2
Saturn Ramenskoye INFO
Tue 26 Mar
12:30 terminado
Kasimpasa
2 - 2
Boluspor INFO
Tue 26 Mar
13:00 terminado
Dinamo Batumi
2 - 2
Torpedo Kutaisi INFO
Tue 26 Mar
14:00 terminado
Alanyaspor
2 - 1
Altyn Asyr INFO
Tue 26 Mar
14:00 terminado
Genclerbirligi SK
1 - 0
Ankaragucu INFO
wo - ISO Country Code Amistosos de Seleções »
Tue 26 Mar
20:45
Argélia
20:45
Tunísia
Tue 26 Mar
20:45
República Checa
20:45
Brasil
Tue 26 Mar
20:00
Marrocos
20:00
Argentina
Tue 26 Mar
20:45
Gibraltar
20:45
Estónia
Tue 26 Mar
11:30 terminado
Japão
1 - 0
Bolívia INFO
Tue 26 Mar
18:00
Nigéria
18:00
Egito
Tue 26 Mar
12:00 terminado
Coreia do Sul
2 - 1
Colômbia INFO
Tue 26 Mar
18:00
Senegal
18:00
Mali
Tue 26 Mar
16:00 Em jogo 12'
Iraq
0 - 1
Jordânia
Tue 26 Mar
18:00
Costa do Marfim
18:00
Libéria
Tue 26 Mar
14:45 Em jogo 67'
Emirados Árabes
0 - 0
Síria
gb - ISO Country Code League One »
ar - ISO Country Code Primera Nacional B »
Tue 26 Mar
01:05 terminado
Quilmes
0 - 0
Brown Adrogue INFO
it - ISO Country Code Lega Pro 1 Grupo 1 »
ss - ISO Country Code First Division »
Tue 26 Mar
20:45
Inverness CT
20:45
Alloa Athletic
Tue 26 Mar
20:45
Dunfermline
20:45
Dundee United
gb - ISO Country Code Conference »
mx - ISO Country Code Segunda División México Grupo 1 »
Tue 26 Mar
00:00 terminado
Leones Negros Pre.
0 - 3
Coras de Nayarit INFO
gb - ISO Country Code Conference North »
ar - ISO Country Code Primera B Metropolitana »
Tue 26 Mar
18:00
Dep. Español
18:00
San Telmo
de - ISO Country Code Regionalliga Grupo 4 »
fr - ISO Country Code CFA Grupo 1 »
Tue 26 Mar
17:00 Adiado
Fréjus
17:00
Sporting Toulon Var
gb - ISO Country Code Non League Premier Grupo 2 »
ss - ISO Country Code Second Division »
Tue 26 Mar
20:45
Stranraer
20:45
Brechin City
gb - ISO Country Code Non League Div One Grupo 1 »
Tue 26 Mar
20:45
Brentwood Town
20:45
Aveley
gb - ISO Country Code Non League Div One Grupo 4 »
gb - ISO Country Code Non League Div One Grupo 5 »
gb - ISO Country Code Non League Div One Grupo 6 »
gb - ISO Country Code Non League Div One Grupo 7 »
de - ISO Country Code Oberliga Grupo 7 »
Tue 26 Mar
20:00
Mechtersheim
20:00
Karbach
py - ISO Country Code División Profesional »
Tue 26 Mar
00:15 terminado
Dep. Capiatá
2 - 1
Deportivo Santaní INFO
kr - ISO Country Code Copa Corea FA »
br - ISO Country Code Mineiro 1 »
Tue 26 Mar
00:00 terminado
América Mineiro
2 - 0
Caldense INFO
br - ISO Country Code Catarinense 1 »
Tue 26 Mar
00:00 terminado
CA Tubarão
1 - 0
Brusque INFO

Follow BeSoccer on Facebook