noscript image
Pro League
Sun 17 Mar
Club Brugge Club Brugge
1-2
Mouscron Peruwelz Mouscron Peruwelz
Standard de Liège Standard Liège
4-3
Waasland-Beveren Waasland-Beveren
Kortrijk Kortrijk
2-0
Antwerp Antwerp
KV Oostende KV Oostende
0-2
Anderlecht Anderlecht
Zulte-Waregem Zulte-Waregem
3-3
Genk Genk
Lokeren Lokeren
3-1
Cercle Brugge Cercle Brugge
Charleroi Charleroi
1-2
KAS Eupen KAS Eupen
Sint-Truiden Sint-Truiden
0-2
KAA Gent KAA Gent
Equipe / Pontos
1 Genk GNK 63
2 Club Brugge FCB 56
3 Standard de Liège SDL 53
4 Anderlecht AND 51
5 KAA Gent GEN 50
6 Antwerp ANT 49
7 Sint-Truiden STR 47
8 Kortrijk KVK 43
 
9 Charleroi CHA 42
10 Mouscron Peruwelz MOU 40
11 Zulte-Waregem ZUL 33
12 KAS Eupen EUP 32
13 Cercle Brugge CER 28
14 KV Oostende OOS 27
15 Waasland-Beveren WAA 27
16 Lokeren LOK 20
Grupo 2
Sun 03 Mar
KSV Roeselare KSV Roeselare
1-1
KVC Westerlo KVC Westerlo
OH Leuven OH Leuven
2-2
Beerschot-Wilrijk Beerschot-Wilrijk
Lommel United Lommel United
1-1
Mechelen Mechelen
Union Saint-Gilloise Union
1-0
Tubize Tubize
Equipe / Pontos
1 Beerschot-Wilrijk BEE 30
2 Mechelen KVM 29
3 Union Saint-Gilloise UNI 21
4 KSV Roeselare KSV 20
 
5 KVC Westerlo KVC 15
6 OH Leuven LEU 14
7 Tubize TUB 14
8 Lommel United LOM 9
Grupo 4
Fri 22 Mar
Lommel United Lommel United
20:30
OH Leuven OH Leuven
Sun 24 Mar
Tubize Tubize
16:00
KSV Roeselare KSV Roeselare
Equipe / Pontos
1 KSV Roeselare KSV 17
2 Lommel United LOM 16
 
3 OH Leuven LEU 15
4 Tubize TUB 12
Grupo 1
Sat 16 Mar
Ciney Ciney
2-0
Rebecq Rebecq
Meux Meux
0-0
Walhain Walhain
Olympic Charleroi Olympic Charleroi
3-1
Solières Sport Solières Sport
Couvin-Mariembourg Couvin-Mariembourg
3-0
Hamoir Hamoir
Sun 17 Mar
RAAL La Louviere RAAL La Louviere
2-1
RES Durbuy RES Durbuy
Visé Visé
1-0
Acren Acren
Francs Borains Francs Borains
1-1
La Louvière Centre Louvière Centre
RFC Tilleur RFC Tilleur
3-1
Waremme Waremme
Equipe / Pontos
1 La Louvière Centre LAL 65
2 Visé VIS 49
3 Hamoir HAM 47
4 RFC Tilleur RFC 44
5 Rebecq REB 44
6 Francs Borains FBO 42
7 RAAL La Louviere LOU 38
8 RES Durbuy RES 36
 
9 Meux MEU 32
10 Couvin-Mariembourg COU 31
11 Waremme WAR 28
12 Solières Sport SOL 25
13 Olympic Charleroi OLY 23
14 Acren ACR 21
15 Walhain WAL 16
16 Ciney CIN 9
Grupo 2
Sat 16 Mar
Hades Hades
3-1
Spouwen-Mopertingen Spouwen-Mopertinge
Sint-Niklaas Sint-Niklaas
1-1
KFC Duffel KFC Duffel
Patro Eisden Patro Eisden
1-0
VW Hamme VW Hamme
Heur Tongeren Heur Tongeren
0-3
Hasselt Hasselt
Temse Temse
0-1
Vosselaar Vosselaar
Berchem Sport Berchem Sport
1-1
KSC City Pirates KSC City Pirates
Sun 17 Mar
Cappellen Cappellen
1-0
Turnhout Turnhout
Bocholt Bocholt
0-1
Hoogstraten Hoogstraten
Equipe / Pontos
1 Patro Eisden PAT 58
2 Hasselt SPO 53
3 Bocholt BOC 45
4 Temse TEM 41
5 Hades HAD 36
6 Hoogstraten HOO 31
7 Sint-Niklaas STN 31
8 Cappellen CAP 31
 
9 Vosselaar VOS 30
10 Berchem Sport BER 29
11 KFC Duffel DUF 27
12 VW Hamme VWH 26
13 KSC City Pirates KSC 26
14 Spouwen-Mopertingen SPO 24
15 Turnhout TUR 22
16 Heur Tongeren HET 13
Grupo 3
Sat 16 Mar
Dikkelvenne Dikkelvenne
0-2
Diegem Sport Diegem Sport
Mandel United Mandel United
5-0
Sparta Petegem Sparta Petegem
Tempo Overijse Tempo Overijse
0-1
KSCT Menen KSCT Menen
Ronse Ronse
1-0
Olympia Wijgmaal Olympia Wijgmaal
Sun 17 Mar
Sint-Eloois-Winkel Sint-Eloois-Winkel
2-1
Gullegem Gullegem
Londerzeel Londerzeel
1-0
Olsa Brakel Olsa Brakel
SW Harelbeke SW Harelbeke
1-0
Gent-Zeehaven Gent-Zeehaven
Eppegem Eppegem
0-2
Westhoek Westhoek
Equipe / Pontos
1 Sint-Eloois-Winkel SIN 56
2 Mandel United MAN 53
3 Sparta Petegem SPA 40
4 Olympia Wijgmaal OLY 40
5 Gent-Zeehaven GEN 39
6 Londerzeel LON 33
7 KSCT Menen TOE 33
8 Ronse RON 30
 
9 SW Harelbeke SPO 29
10 Gullegem GUL 28
11 Westhoek WES 28
12 Diegem Sport DIE 28
13 Eppegem EPP 27
14 Olsa Brakel OLS 26
15 Tempo Overijse TEM 24
16 Dikkelvenne DIK 23
Grupo 1
Sun 24 Mar
Aubel Aubel
15:00
Ster-Francorchamps Ster-Francorchamps
Rechain Rechain
15:00
Trooz Trooz
Beaufays Beaufays
15:00
UCE Liège UCE Liège
Weywertz Weywertz
15:00
Braives Braives
Raeren Raeren
15:00
JS Fizoise JS Fizoise
Amblève Amblève
15:00
Wanze / Bas-Oha Wanze / Bas-Oha
Sprimont-Comblain II Sprimont-Comblain
15:00
Stade Disonais Stade Disonais
Ougrée Ougrée
15:00
Cointe-Liège Cointe-Liège
Equipe / Pontos
1 Raeren RAE 51
2 Wanze / Bas-Oha WAN 43
3 Ster-Francorchamps SFR 39
4 JS Fizoise JSF 39
5 UCE Liège LIE 39
6 Stade Disonais STA 37
7 Amblève AMB 33
8 Weywertz WEY 33
 
9 Aubel RAU 32
10 Ougrée OUG 31
11 Rechain REC 27
12 Beaufays BEA 27
13 Sprimont-Comblain II SPC 26
14 Trooz TRO 24
15 Cointe-Liège CLI 22
16 Braives EHB 19
Grupo 2
Sat 16 Mar
Rochefort Rochefort
2-0
Spy Spy
Beauraing Beauraing
1-2
Grand-Leez Grand-Leez
Sun 17 Mar
Rhisnes Rhisnes
3-2
Loyers Loyers
Gedinnois Gedinnois
15:00
Profondeville Profondeville
Wépion Wépion
1-3
Es de la Moligneé Moligneé
Flavion Sport Flavion Sport
3-2
Biesme Biesme
Arquet Arquet
1-1
Nismes Nismes
Pesche Pesche
2-1
Ligny Ligny
Equipe / Pontos
1 Spy SPY 51
2 Loyers LOY 47
3 Nismes NIS 46
4 Grand-Leez GRA 44
5 Rochefort ROC 42
6 Wépion WEP 37
7 Biesme BIE 31
8 Es de la Moligneé MOL 30
 
9 Pesche PES 28
10 Rhisnes RHI 27
11 Arquet ARQ 25
12 Beauraing BEA 25
13 Gedinnois GED 25
14 Flavion Sport FLA 22
15 Profondeville PRO 21
16 Ligny LIG 19
Grupo 3
Sat 16 Mar
La Roche La Roche
20:00
Lorraine Arlon Lorraine Arlon
Saint-Hubert Saint-Hubert
20:00
Gouvy Gouvy
Sartoise Sartoise
20:00
Marloie Sport Marloie Sport
Jeunesse Freylangeoise Jeunesse
20:00
Champlon Champlon
Chaumont Chaumont
20:30
Rossignol Rossignol
Sun 17 Mar
Saint-Louis-Saint-Léger Saint-Louis-Saint-
15:00
Ethe Belmont Ethe Belmont
Habay-la-Neuve Habay-la-Neuve
15:00
Libramontois Libramontois
Equipe / Pontos
1 Habay-la-Neuve HBN 50
2 Marloie Sport MAR 43
3 Saint-Hubert RFC 40
4 Libramontois LIB 39
5 Chaumont CHA 32
6 Ethe Belmont EBE 31
7 La Roche LAR 30
 
8 Lorraine Arlon LOR 28
9 Gouvy GOU 26
10 Jeunesse Freylangeoise JEU 21
11 Sartoise SAR 19
12 Saint-Louis-Saint-Léger SAI 18
13 Champlon CHA 12
14 Rossignol ROS 7
Grupo 4
Sat 16 Mar
Estaimbourg Estaimbourg
2-3
PAC Buzet PAC Buzet
RAS Monceau RAS Monceau
6-1
Antoing Antoing
Gosselies Sports Gosselies Sports
1-0
Houdeng Houdeng
Sun 17 Mar
SG-Tertre-Hautrage SG-Tertre-Hautrage
1-1
Belœil Belœil
Peruwelz Peruwelz
1-2
Neufvilles Neufvilles
Le Roeulx Le Roeulx
3-3
Anderlues Anderlues
Solre-sur-Sambre Solre-sur-Sambre
1-1
SC Paturages SC Paturages
Soignies Sports Soignies Sports
1-0
Montignies Montignies
Equipe / Pontos
1 SG-Tertre-Hautrage SGT 49
2 RAS Monceau RMO 45
3 Gosselies Sports GOS 44
4 Peruwelz PER 43
5 Montignies MON 41
6 Soignies Sports SOI 38
7 Le Roeulx LER 37
8 Belœil BEL 37
 
9 PAC Buzet PAC 37
10 Houdeng HOU 36
11 Antoing ANT 28
12 SC Paturages SCP 25
13 Anderlues AND 23
14 Solre-sur-Sambre SOL 23
15 Neufvilles NEU 22
16 Estaimbourg EST 19
n2 - ISO Country Code Copa Sul-Americana »
Wed 20 Mar
01:30 terminado
Deportivo
0 - 3
Colón INFO
Wed 20 Mar
01:30 terminado
Nacional Potosí
0 - 1
Zulia FC INFO
ar - ISO Country Code Copa Argentina »
Wed 20 Mar
22:10
Martín Juan
22:10
Villa Dálmine
es - ISO Country Code Amistosos »
Wed 20 Mar
13:00
Norrköping
13:00
Sarpsborg 08
Wed 20 Mar
15:00
Torpedo Zhodino
15:00
Antalyaspor
Wed 20 Mar
11:30
Elche
11:30
Leningradets
Wed 20 Mar
09:00
Chernomorets
09:00
Dinamo Bryansk
co - ISO Country Code Copa da Colômbia Grupo 1 »
Wed 20 Mar
21:30
Jaguares FC
21:30
Leones
co - ISO Country Code Copa da Colômbia Grupo 2 »
Wed 20 Mar
20:00
Bogotá
20:00
Patriotas Boyacá
co - ISO Country Code Copa da Colômbia Grupo 3 »
Wed 20 Mar
21:00
Llaneros
21:00
Millonarios
co - ISO Country Code Copa da Colômbia Grupo 5 »
co - ISO Country Code Copa da Colômbia Grupo 6 »
wo - ISO Country Code Amistosos de Seleções »
Wed 20 Mar
20:45
Alemanha
20:45
Sérvia
Wed 20 Mar
20:45
País de Gales
20:45
Trinidad y Tobago
it - ISO Country Code Lega Pro 1 Grupo 3 »
it - ISO Country Code Serie D Grupo 1 »
Wed 20 Mar
14:30
Pro Dronero
14:30
Arconatese
Wed 20 Mar
14:30
Savona
14:30
AS Bra
it - ISO Country Code Serie D Grupo 2 »
Wed 20 Mar
14:30
Virtus Bergamo
14:30
Caronnese
it - ISO Country Code Serie D Grupo 4 »
it - ISO Country Code Serie D Grupo 5 »
Wed 20 Mar
14:30
Bastia Calcio
14:30
Gavorrano
it - ISO Country Code Serie D Grupo 7 »
Wed 20 Mar
14:30
Albalonga
14:30
Trastevere
Wed 20 Mar
14:30
Avellino
14:30
Aprilia
it - ISO Country Code Serie D Grupo 8 »
Wed 20 Mar
14:30
Picerno
14:30
Gelbison
Wed 20 Mar
14:30
Pomigliano
14:30
Gravina
it - ISO Country Code Serie D Grupo 9 »
Wed 20 Mar
14:30
Troina
14:30
Nocerina
ar - ISO Country Code Primera B Metropolitana »
Wed 20 Mar
01:05 terminado
CA Estudiantes
1 - 2
Dep. Riestra INFO
cr - ISO Country Code Verano Costa Rica »
Wed 20 Mar
03:00 Em jogo 31'
Santos Guápiles
0 - 0
UCR
gb - ISO Country Code Non League Premier Grupo 2 »
ve - ISO Country Code Apertura Venezuela »
Wed 20 Mar
20:00
Llaneros Guanare
20:00
LALA
Wed 20 Mar
21:00
Trujillanos
21:00
Mineros de Guayana
Wed 20 Mar
22:00
Caracas
22:00
FC Estudiantes de Mérida
Wed 20 Mar
22:00
Aragua FC
22:00
At. Venezuela
Wed 20 Mar
23:00 Adiado
Zulia FC
23:00
Monagas
Wed 20 Mar
21:30
Academia Puerto C.
21:30
Dep. Anzoátegui
Wed 20 Mar
21:00
Zamora FC
21:00
Carabobo
es - ISO Country Code Terceira Divisão Espanhola Grupo 5 »
Wed 20 Mar
20:30
Castelldefels
20:30
Reus Deportiu B
Wed 20 Mar
20:30
CP San Cristobal
20:30
Terrassa FC
Wed 20 Mar
20:30
AE Prat
20:30
Llagostera
Wed 20 Mar
20:30
UE Figueres
20:30
EC Granollers
Wed 20 Mar
20:30
FC Martinenc
20:30
FE Grama
Wed 20 Mar
20:30
CE Europa
20:30
FC Ascó
Wed 20 Mar
20:30
U At. Horta
20:30
CF Pobla de Mafumet
Wed 20 Mar
20:30
Cerdanyola FC
20:30
L´Hospitalet
Wed 20 Mar
20:30
FC Vilafranca
20:30
Santfeliuenc FC
es - ISO Country Code Terceira Divisão Espanhola Grupo 13 »
Wed 20 Mar
21:00
ED Churra
21:00
Lorca Deportiva
es - ISO Country Code Terceira Divisão Espanhola Grupo 18 »
br - ISO Country Code Carioca 1 Grupo 3 »
Wed 20 Mar
00:30 terminado
Madureira RJ
0 - 2
Flamengo INFO
Wed 20 Mar
20:30
Bangu
20:30
Americano
fr - ISO Country Code CFA 2 Grupo 5 »
fr - ISO Country Code CFA 2 Grupo 6 »
Wed 20 Mar
16:00
Strasbourg II
16:00
Nancy II
py - ISO Country Code División Profesional »
Wed 20 Mar
22:15
Dep. Capiatá
22:15
Libertad
br - ISO Country Code Pernambucano 1 »
Wed 20 Mar
23:00
Salgueiro
23:00
Central SC
eg - ISO Country Code Premier League »
Wed 20 Mar
18:00
Al-Mokawloon
18:00
Zamalek
wo - ISO Country Code Amistosos Selecciones Sub 21 »

Follow BeSoccer on Facebook