noscript image
Superliga
Dom 10 Fev
Aalborg BK Aalborg BK
-
Randers Randers
AGF Aarhus AGF Aarhus
-
Esbjerg Esbjerg
Hobro Hobro
-
AC Horsens AC Horsens
Kobenhavn Kobenhavn
-
Odense BK Odense BK
Vendsyssel Vendsyssel
-
Midtjylland Midtjylland
Nordsjaelland Nordsjaelland
-
Brøndby IF Brøndby IF
Vejle BK Vejle BK
-
SonderjyskE SonderjyskE
Equipe / Pontos
1 Kobenhavn FCK 47
2 Midtjylland MID 44
3 Brøndby IF BIF 30
4 Esbjerg ESB 29
5 Aalborg BK JIM 28
6 Randers RAN 28
7 Odense BK ODE 27
 
8 AC Horsens HOR 27
9 Nordsjaelland FCN 24
10 AGF Aarhus AGF 24
11 SonderjyskE SON 22
12 Vendsyssel VEN 19
13 Vejle BK VEJ 16
14 Hobro HOB 16
1st Division
Dom 03 Mar
Fremad Amager Fremad Amager
13:45
Nykøbing FC Nykøbing FC
Hvidovre IF Hvidovre IF
13:45
Lyngby BK Lyngby BK
HB Køge HB Køge
13:45
Fredericia Fredericia
Næstved Næstved
13:45
Viborg FF Viborg FF
Silkeborg IF Silkeborg IF
13:45
Roskilde Roskilde
Thisted Thisted
13:45
FC Helsingør FC Helsingør
Equipe / Pontos
1 Viborg FF VFF 35
2 Silkeborg IF SIF 31
3 Fredericia FRE 29
4 Nykøbing FC LFA 29
5 Næstved NAE 29
6 Fremad Amager BFR 28
 
7 HB Køge HBK 27
8 Lyngby BK LYN 23
9 Thisted THI 22
10 Roskilde ROS 20
11 Hvidovre IF HVI 20
12 FC Helsingør FCH 19
Grupo 1
Sat 09 Mar
Sydvest Sydvest
15:00
Vejgaard B Vejgaard B
Brabrand Brabrand
15:00
Tarup-Paarup Tarup-Paarup
Kolding IF Kolding IF
15:00
Kjellerup Kjellerup
Odder Odder
15:00
Dalum Dalum
Dom 10 Mar
Skive Skive
13:00
Ringkøbing Ringkøbing
Aarhus Fremad Aarhus Fremad
13:00
Jammerbugt Jammerbugt
Equipe / Pontos
1 Kolding IF KOL 35
2 Skive SKI 34
3 Jammerbugt JAM 32
4 Brabrand BRA 31
5 Aarhus Fremad AAF 30
6 Ringkøbing RIN 25
 
7 Dalum DAL 19
8 Vejgaard B VEJ 17
9 Tarup-Paarup TAR 13
10 Odder ODD 11
11 Sydvest SYD 10
12 Kjellerup KJE 8
Grupo 2
Sat 09 Mar
Vanløse Vanløse
13:00
Skovshoved Skovshoved
Marienlyst Marienlyst
14:00
AB Copenhagen AB Copenhagen
Hellerup IK Hellerup IK
15:00
Frem Frem
Middelfart Middelfart
15:00
Slagelse B&I Slagelse B&I
B93 B93
15:00
Hillerød Hillerød
Dom 10 Mar
Avarta Avarta
13:00
Brønshøj Brønshøj
Equipe / Pontos
1 Middelfart MID 31
2 Brønshøj BRØ 30
3 AB Copenhagen AKA 27
4 Vanløse VAN 27
5 Hellerup IK HEL 23
6 Slagelse B&I SBO 23
 
7 Frem FRE 23
8 Hillerød HIL 23
9 B93 B93 23
10 Avarta AVA 16
11 Skovshoved SKO 15
12 Marienlyst MAR 4
Grupo 1
Sat 23 Mar
Karlslunde Karlslunde
13:00
Avedøre Avedøre
GVI GVI
13:00
Skjold Birkerød Skjold Birkerød
Herlev Herlev
13:30
Taastrup FC Taastrup FC
Greve Greve
14:00
AB Tårnby AB Tårnby
Holbæk Holbæk
14:00
Ballerup-Skovlunde Ballerup-Skovlunde
Equipe / Pontos
1 Avedøre AVE 34
2 Holbæk HOL 33
3 Karlslunde KAR 26
4 GVI GVI 25
5 Herlev HER 24
 
6 Ballerup-Skovlunde BAL 15
7 Skjold Birkerød SKJ 12
8 Greve GRE 11
9 AB Tårnby ABT 8
10 Taastrup FC TAA 7
Grupo 2
Sat 23 Mar
B 1908 B 1908
13:00
Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum
Kastrup Kastrup
13:00
KFUM Roskilde KFUM Roskilde
Fremad Valby Fremad Valby
13:30
BK Union BK Union
FA 2000 FA 2000
13:45
Ishøj Ishøj
Dom 24 Mar
Odsherred Odsherred
15:00
Allerød Allerød
Equipe / Pontos
1 FA 2000 FA2 29
2 B 1908 B19 26
3 Odsherred ODS 24
4 Ledøje-Smørum Fodbold LED 22
5 KFUM Roskilde KFU 21
 
6 BK Union BOL 19
7 Allerød ALL 16
8 Kastrup KAS 15
9 Fremad Valby FRE 11
10 Ishøj IIF 10
Grupo 3
Sat 23 Mar
Viborg II Viborg II
14:00
Silkeborg KFUM Silkeborg KFUM
Oure Oure
15:00
Otterup Otterup
Boldklubben 1909 Boldklubben 1909
15:00
Kolding B Kolding B
Varde IF Elite Varde IF Elite
15:00
Hedensted Hedensted
Næsby BK Næsby BK
15:30
B 1913 B 1913
Equipe / Pontos
1 Varde IF Elite VAR 32
2 Næsby BK NAS 29
3 Kolding B KOL 24
4 Oure OFA 23
5 Hedensted HED 21
 
6 B 1913 BOL 20
7 Otterup OTB 16
8 Boldklubben 1909 B19 16
9 Silkeborg KFUM SIK 13
10 Viborg II VFF 4
Grupo 4
Sat 23 Mar
Vejlby Skovbakken Aarhus Vejlby Skovbakken
13:00
Lystrup Lystrup
AaB II AaB II
13:00
Nörresundby FB Nörresundby FB
Viby IF Viby IF
13:00
IF Lyseng IF Lyseng
Dom 24 Mar
Holstebro Holstebro
13:00
Aarhus Fremad II Aarhus Fremad II
Vatanspor Vatanspor
13:00
Djursland Djursland
Equipe / Pontos
1 Nörresundby FB NOR 32
2 Vejlby Skovbakken Aarhus SKI 28
3 IF Lyseng IFL 25
4 Viby IF VIB 24
5 Vatanspor VAT 21
 
6 Holstebro HOL 15
7 AaB II AAB 15
8 Djursland DJU 15
9 Aarhus Fremad II AAR 14
10 Lystrup LYS 7
Grupo 1
Tue 11 Set
Odense Reservas Odense Reservas
1-1
Kobenhavn Reservas Kobenhavn Reservas
Seg 26 Nov
Nordsjaelland Reservas Nordsjaelland
2-3
Brondby Reservas Brondby Reservas
Equipe / Pontos
1 Brondby Reservas BRO 18
2 Odense Reservas OBR 8
 
3 Nordsjaelland Reservas NOR 7
4 Kobenhavn Reservas KOV 1
Grupo 2
Seg 29 Oct
FC Helsingør Reservas Helsingør
1-2
Lyngby Reservas Lyngby Reservas
Sex 30 Nov
Esbjerg Reservas Esbjerg Reservas
2-1
Vejle Reservas Vejle Reservas
Equipe / Pontos
1 Lyngby Reservas LYN 18
2 Esbjerg Reservas ESB 16
3 SonderjyskE Reservas SON 11
 
4 Vejle Reservas VEL 6
5 FC Helsingør Reservas FHR 6
es - ISO Country Code Copa del Rey »
Tue 22 Jan
21:30
Getafe
21:30
Valencia
wo - ISO Country Code Asian Cup »
Tue 22 Jan
14:00 terminado
Coreia do Sul
2 - 1
Bahrein INFO
Tue 22 Jan
17:00 terminado
Catar
1 - 0
Iraq INFO
fr - ISO Country Code Copa de França »
Tue 22 Jan
18:30 Em jogo 49'
Andrézieux
1 - 0
Lyon-Duchère
Tue 22 Jan
21:00
Monaco
21:00
Metz
Tue 22 Jan
18:30 Em jogo 49'
Toulouse
1 - 1
Stade de Reims
Tue 22 Jan
18:30 Em jogo 51'
Nancy
0 - 1
Guingamp
Tue 22 Jan
18:30 Em jogo 50'
Villefranche
0 - 0
Les Herbiers
Tue 22 Jan
21:00
Sète
21:00
Lille
nl - ISO Country Code KNVB Beker »
Tue 22 Jan
20:45
AZ Alkmaar
20:45
Vitesse
es - ISO Country Code Amistosos »
Tue 22 Jan
15:00 terminado
F91 Dudelange
1 - 3
Saarbrücken INFO
Tue 22 Jan
11:00 terminado
Krylia Sovetov
1 - 0
Žilina INFO
Tue 22 Jan
14:00 terminado
Grasshopper
3 - 0
Vendsyssel INFO
Tue 22 Jan
18:30 Em jogo 56'
Vorwarts Steyr
2 - 0
St. Valentin
Tue 22 Jan
14:00 terminado
Wolfsberger AC
0 - 1
Ried INFO
Tue 22 Jan
17:30 terminado
Sturm Graz
9 - 0
Weiz INFO
Tue 22 Jan
18:00 Em jogo 81'
Zenit
0 - 3
Lokomotiv Moskva
Tue 22 Jan
14:00 terminado
Beijing Guoan
0 - 4
Slavia Praha INFO
Tue 22 Jan
13:30 terminado
Randers
2 - 2
Fredericia INFO
Tue 22 Jan
14:00 terminado
Sion
0 - 1
Bohemians 1905 INFO
Tue 22 Jan
15:30 terminado
Magdeburg
3 - 2
Zwickau INFO
Tue 22 Jan
13:00 terminado
Basel
2 - 0
FK Krasnodar INFO
Tue 22 Jan
15:00 terminado
Salzburg
3 - 2
Blau-Weiß Linz INFO
Tue 22 Jan
16:00 terminado
Esbjerg
1 - 1
Kolding IF INFO
Tue 22 Jan
01:10 terminado
Talleres Córdoba
2 - 0
Belgrano INFO
Tue 22 Jan
12:00 terminado
CSKA Moskva
2 - 1
Molde FK INFO
Tue 22 Jan
19:30
VVV Venlo
19:30
Venray
Tue 22 Jan
14:30 terminado
LASK Linz
8 - 2
Wattens INFO
Tue 22 Jan
15:00 terminado
Shakhtar Donetsk
1 - 4
Hajduk Split INFO
Tue 22 Jan
00:00 terminado
Barcelona
4 - 2
Univ. César Vallejo INFO
Tue 22 Jan
02:00 terminado
Peñarol
2 - 0
Club Nacional de Football INFO
Tue 22 Jan
09:00 terminado
Akhmat Grozny
1 - 1
Budapest Honved INFO
Tue 22 Jan
13:00 terminado
Podbrezová
3 - 1
Dubnica INFO
Tue 22 Jan
13:00 terminado
Wisla Kraków
2 - 3
Puszcza Niepolomice INFO
Tue 22 Jan
14:00 terminado
Borussia Dortmund
3 - 5
TSV Steinbach INFO
Tue 22 Jan
14:00 terminado
Dukla Praha
4 - 0
Pribram INFO
Tue 22 Jan
17:00 terminado
Akritas
1 - 8
Crvena Zvezda INFO
Tue 22 Jan
17:00 terminado
Bardejov
2 - 0
Lipany INFO
Tue 22 Jan
18:00 Em jogo 81'
Holstein Kiel
0 - 0
Hansa Rostock
Tue 22 Jan
18:00 Em jogo 89'
Gerasdorf
0 - 5
Mannsdorf
Tue 22 Jan
18:00 Em jogo 89'
Ústí nad Labem
2 - 1
Velvary
Tue 22 Jan
18:30 Em jogo 56'
Kagran
1 - 3
Stripfing
Tue 22 Jan
19:00 Em jogo 35'
FC KAC 1909
1 - 2
SK Austria Klagenfurt
Tue 22 Jan
19:00 Em jogo 34'
Leobendorf
1 - 0
Zwettl
Tue 22 Jan
20:30
Bohemian FC
20:30
Shelbourne
Tue 22 Jan
20:45
Drogheda United
20:45
Derry City
Tue 22 Jan
14:30 terminado
Kaiserslautern
3 - 0
FC 08 Homburg INFO
Tue 22 Jan
13:00 terminado
Lok. Sofia
2 - 0
Oborishte INFO
pt - ISO Country Code Taça da Liga »
Tue 22 Jan
20:45
Benfica
20:45
Porto
tr - ISO Country Code Copa da Turquia »
Tue 22 Jan
17:45 Em jogo 90'
Boluspor
0 - 1
Galatasaray SK
Tue 22 Jan
16:00 terminado
Akhisar
0 - 0
Kayserispor INFO
gb - ISO Country Code League One »
Tue 22 Jan
20:45
AFC Wimbledon
20:45
Fleetwood Town
Tue 22 Jan
20:45
Plymouth Argyle
20:45
Walsall
gr - ISO Country Code Cup »
Tue 22 Jan
18:30 Em jogo 47'
PAOK
3 - 0
Panachaiki
Tue 22 Jan
14:00 terminado
Panionios
2 - 0
PAS Giannina INFO
it - ISO Country Code Lega Pro 1 Grupo 2 »
Tue 22 Jan
18:30 Intervalo
Giana Erminio
0 - 1
Fermana
Tue 22 Jan
18:30 Em jogo 46'
AlbinoLeffe
0 - 1
AS Gubbio 1910
Tue 22 Jan
20:30
Teramo
20:30
Imolese
Tue 22 Jan
18:30 Em jogo 49'
Rimini
0 - 0
Vicenza
Tue 22 Jan
20:30
Renate
20:30
AC Monza
Tue 22 Jan
18:30 Em jogo 51'
Virtus Verona
0 - 1
Pordenone
Tue 22 Jan
20:30
Vis Pesaro
20:30
SS Sambenedettese Calcio
Tue 22 Jan
20:30
Fano
20:30
Sudtirol
Tue 22 Jan
20:30
Feralpisalò
20:30
Ternana Calcio
Tue 22 Jan
20:30
Ravenna Calcio
20:30
Triestina
gb - ISO Country Code League Two »
za - ISO Country Code PSL »
Tue 22 Jan
18:30 Intervalo
Orlando Pirates
0 - 1
Baroka
Tue 22 Jan
18:30 Intervalo
Highlands Park
1 - 2
Mamelodi Sundowns
gb - ISO Country Code Conference North »
Tue 22 Jan
20:45
Guiseley
20:45
Hereford
Tue 22 Jan
20:45
Altrincham
20:45
Blyth Spartans
Tue 22 Jan
20:45
Leamington
20:45
Stockport County
pt - ISO Country Code Liga Revelação »
Tue 22 Jan
16:00 terminado
Cova Piedade Sub23
0 - 3
Feirense Sub23 INFO
Tue 22 Jan
16:00 terminado
Academica Sub23
3 - 4
Rio Ave Sub23 INFO
Tue 22 Jan
19:00 Em jogo 36'
Benfica Sub23
0 - 0
Estoril Sub23
Tue 22 Jan
12:00 terminado
Braga Sub23
1 - 4
Desportivo Aves Sub23 INFO
Tue 22 Jan
16:00 terminado
Vitória
3 - 0
Portimonense Sub23 INFO
Tue 22 Jan
12:00 terminado
Vitória Setúbal
1 - 1
Maritimo Sub23 INFO
Tue 22 Jan
16:00 terminado
Sporting CP Sub23
2 - 1
Belenenses Sub23 INFO
gb - ISO Country Code Non League Premier Grupo 1 »
gb - ISO Country Code Non League Premier Grupo 2 »
gb - ISO Country Code Non League Premier Grupo 3 »
Tue 22 Jan
20:45
Chesham United
20:45
Basingstoke Town
Tue 22 Jan
20:30 Adiado
Hartley Wintney
20:30
Walton Casuals
Tue 22 Jan
20:45
Poole Town
20:45
Harrow Borough FC
Tue 22 Jan
20:45
Hendon
20:45
Weymouth
Tue 22 Jan
20:45
Kings Langley
20:45
Salisbury City
dz - ISO Country Code Ligue 1 »
Tue 22 Jan
17:45 Em jogo 90'
MC Oran
1 - 1
JS Saoura
gb - ISO Country Code FA Trophy »
Tue 22 Jan
20:00
Portsmouth
20:00
Peterborough United
Tue 22 Jan
20:45
Bristol Rovers
20:45
Port Vale
Tue 22 Jan
20:45
Sunderland
20:45
Man. City Sub 21
Tue 22 Jan
20:45
Bury
20:45
Oxford United
gb - ISO Country Code Non League Div One Grupo 2 »
gb - ISO Country Code Non League Div One Grupo 3 »
Tue 22 Jan
20:45
Sittingbourne
20:45
VCD Athletic

Follow BeSoccer on Facebook