noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo Uptodown Logo
Liga Hong Kong
Tue 10 Mar
Southern District Southern District
1-5
Kitchee FC Kitchee FC
Thu 07 Mai
Eastern Football Team Eastern Football .
14:00
Rangers Rangers
Sat 09 Mai
Wofoo Tai Po FC Wofoo Tai Po FC
08:30
Happy Valley AA Happy Valley AA
I-Sky Yuen Long I-Sky Yuen Long
11:30
Lee Man Lee Man
Dom 10 Mai
Pegasus Pegasus
08:30
R&F FC R&F FC
Equipe / Pontos
1 Lee Man WAR 7
2 Kitchee FC KFC 7
3 Eastern Football Team EAS 7
4 R&F FC RFH 6
5 Southern District SDI 5
 
6 Rangers BIU 3
7 Happy Valley AA HVA 3
8 I-Sky Yuen Long ISK 2
9 Wofoo Tai Po FC WTP 2
10 Pegasus SUN 1
Primeira Liga Hong Kong
Dom 08 Dez
Wing Yee Wing Yee
5-3
Citizen AA Citizen AA
Central & Western Central & Western
0-3
HK Sapling HK Sapling
Resources Capital Resources Capital
1-1
Icanfield Icanfield
Shatin Shatin
2-1
South China AA South China AA
Hong Kong FC Hong Kong FC
09:45
Hoi King Hoi King
Dom 15 Dez
Wong Tai Sin Wong Tai Sin
1-2
Sham Shui Po Sham Shui Po
Dom 01 Mar
Eastern District SA Eastern District
08:30
North District North District
Equipe / Pontos
1 Resources Capital RES 30
2 HK Sapling HON 25
3 Hong Kong FC HON 25
4 South China AA SCA 24
5 Eastern District SA EAD 22
6 Central & Western CWD 21
7 Wing Yee WIN 18
 
8 Citizen AA CAA 16
9 Hoi King HOI 15
10 Shatin SHA 14
11 North District NDT 12
12 Icanfield ICA 11
13 Wong Tai Sin WON 10
14 Sham Shui Po SHA 3
Liga Reservas Hong Kong
Wed 22 Jan
BC Rangers Reserve Rangers Reserve
2-0
Eastern Salon Reserve Eastern Salon Res.
Southern District Reserve Southern District
4-1
Yuen Long Reserve Yuen Long Reserve
Warriors Reserve Warriors Reserve
0-7
Happy Valley Reserve Happy Valley Rese.
Sun Pegasus Reserve Pegasus Reserve
5-1
R&F FCReserves R&F FCReserves
Wed 12 Fev
Kitchee Reserve Kitchee Reserve
11:30
Wofoo Tai Po Reservas Wofoo Reservas
Equipe / Pontos
1 Happy Valley Reserve HVR 19
2 BC Rangers Reserve RNG 19
3 Eastern Salon Reserve ESA 18
4 Kitchee Reserve KIT 18
5 Yuen Long Reserve YLO 14
 
6 Southern District Reserve SOU 13
7 Warriors Reserve WFR 9
8 Wofoo Tai Po Reservas WTP 9
9 Sun Pegasus Reserve PEG 8
10 R&F FCReserves GUA 5
Segunda Hong Kong
Dom 19 Jan
Tung Sing Tung Sing
2-0
Fu Moon AA Fu Moon AA
Kwun Tong Kwun Tong
0-0
Leaper FC Leaper FC
Tuen Mun SA Tuen Mun SA
0-1
Sparta Asia FC Sparta Asia FC
Kwai Tsing Kwai Tsing
0-0
Chelsea Soccer School Chelsea Soccer Sc.
Wanchai Wanchai
4-0
Yau Tsim Yau Tsim
Kowloon City Kowloon City
2-2
Kwong Wah AA Kwong Wah AA
Lucky Mile Lucky Mile
0-7
Double Flower Double Flower
Equipe / Pontos
1 Kowloon City KWL 30
2 Leaper FC LEA 29
3 Double Flower DOU 28
4 Kwong Wah AA KWW 20
5 Tung Sing TUN 19
6 Wanchai WAN 18
7 Kwun Tong KWU 18
 
8 Fu Moon AA FUM 15
9 Kwai Tsing KWA 13
10 Chelsea Soccer School CHE 13
11 Tuen Mun SA TMS 13
12 Yau Tsim YTS 11
13 Lucky Mile LUC 9
14 Sparta Asia FC MUT 9
Tercera Hong Kong
Dom 19 Jan
Islands District Islands District
1-6
Sun Hei SC Sun Hei SC
Kowloon City DRSC Kowloon City DRSC
0-4
Tsuen Wan Tsuen Wan
Ornaments FC Ornaments FC
1-3
Sai Kung Sai Kung
Lung Moon Lung Moon
1-2
Kowloon CC Kowloon CC
Sun Source FC Sun Source FC
2-0
Fukien AC Fukien AC
Sai Kung DSA Sai Kung DSA
2-0
New Fair Kui Tan New Fair Kui Tan
Kwok Keung Kwok Keung
5-0
King Mountain SA King Mountain SA
Wing Go Wing Go
1-1
WSE WSE
Equipe / Pontos
1 Wing Go WGO 43
2 WSE WSE 31
3 Kwok Keung KKA 29
4 Sun Source FC MGS 28
5 Sun Hei SC SHS 28
6 Fukien AC FUK 26
7 Sai Kung SKF 24
8 Islands District ISD 22
 
9 Lung Moon LMO 19
10 Kowloon City DRSC KOC 18
11 Sai Kung DSA SKU 15
12 Ornaments FC ORN 14
13 Tsuen Wan TSU 14
14 Kowloon CC KCC 14
15 New Fair Kui Tan NWK 8
16 King Mountain SA KMO 0
dk - ISO Country Code Liga Dinamarquesa »
Thu 28 Mai
19:00
AGF Aarhus
19:00
Randers
de - ISO Country Code Segunda Liga Alemã »
Thu 28 Mai
20:30
Stuttgart
20:30
Hamburger SV
cr - ISO Country Code Primeira Costa Rica - Clausura »
Thu 28 Mai
23:00
Guadalupe
23:00
Pérez Zeledón
Thu 28 Mai
01:30 terminado
San Carlos
3 - 0
Santos de Guápiles INFO
Thu 28 Mai
04:00
Deportivo Saprissa
04:00
Limón
Thu 28 Mai
04:00
U Universitarios
04:00
CS Herediano
fo - ISO Country Code Liga Ilhas Faroé »
Thu 28 Mai
20:00
Kí Klaksvík
20:00
EB / Streymur
Thu 28 Mai
18:00
HB Tórshavn
18:00
Víkingur Gøta
Thu 28 Mai
20:00
Skála ÍF
20:00
AB Argir
es - ISO Country Code Amigáveis »
Thu 28 Mai
17:00
Rapid Wien
17:00
Horn
cz - ISO Country Code 2 Liga Checa »
cr - ISO Country Code Subida Costa Rica - Clausura »
by - ISO Country Code Liga Reservas Bielorrusia »
tm - ISO Country Code Liga Turquemenistão »
Thu 28 Mai
14:15
Şagadam
14:15
Ahal FT
Thu 28 Mai
15:00
Köpetdag Aşgabat
15:00
Altyn Asyr
us - ISO Country Code MLS »
Thu 28 Mai
01:30 Adiado
Atlanta United
01:30
Toronto FC
Thu 28 Mai
01:30 Adiado
Columbus Crew
01:30
Vancouver Whitecaps
Thu 28 Mai
02:00 Adiado
Inter Miami
02:00
Cincinnati
Thu 28 Mai
02:00 Adiado
Chicago Fire
02:00
Portland Timbers
Thu 28 Mai
04:30 Adiado
LA Galaxy
04:30
DC United
Thu 28 Mai
04:30 Adiado
Seattle Sounders
04:30
Montreal Impact
wo - ISO Country Code Amigáveis de Seleções »
Thu 28 Mai
19:30 Adiado
Países Bajos
19:30
Grécia
se - ISO Country Code Superettan »
Thu 28 Mai
19:00 Adiado
AFC Eskilstuna
19:00
Osters IF
Thu 28 Mai
19:00 Adiado
Akropolis
19:00
Västerås SK
Thu 28 Mai
19:00 Adiado
Norrby
19:00
Halmstads
lv - ISO Country Code Liga Letónia »
Thu 28 Mai
17:00 Adiado
FK Spartaks
17:00
FK Tukums 2000
us - ISO Country Code USL League One »
Thu 28 Mai
02:00 Adiado
Union Omaha
02:00
Tormenta
se - ISO Country Code Quarta Suécia Grupo 4 »
Thu 28 Mai
19:00 Adiado
Umeå FC Akademi
19:00
IFK Umeå
us - ISO Country Code PDL - USA »
Thu 28 Mai
Adiado
Tampa Rowdies
-
Daytona
Thu 28 Mai
01:00 Adiado
Louisville City
01:00
Cincinnati Dutch Lions
Thu 28 Mai
01:00 Adiado
Philadelphia Lone
01:00
Evergreen
Thu 28 Mai
01:00 Adiado
Florida Elite
01:00
The Villages
Thu 28 Mai
01:00 Adiado
Boston
01:00
Western Mass Pioneers
Thu 28 Mai
01:00 Adiado
Sarasota
01:00
Weston
Thu 28 Mai
02:00 Adiado
Texas United
02:00
Brazos Valley
Thu 28 Mai
02:00 Adiado
Colorado Rush
02:00
Long Island Rough Riders
fi - ISO Country Code Terceira Liga Finlândia Grupo 2 »
Thu 28 Mai
17:30 Adiado
P-Iirot
17:30
FC Jazz
no - ISO Country Code Quarta Noruega Grupo 3 »
Thu 28 Mai
19:00 Adiado
Hinna
19:00
Madla
rw - ISO Country Code Liga Ruanda »
Thu 28 Mai
11:30 Adiado
AS Kigali
11:30
Gasogi United
ee - ISO Country Code Terceira Liga da Estónia Grupo 1 »
Thu 28 Mai
18:00
FC Helios Tartu
18:00
Tammeka III

Follow BeSoccer on Facebook