noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo Uptodown Logo
Serie A
Sat 29 Fev
Lazio Lazio
2-0
Bologna Bologna
Napoli Napoli
2-1
Torino Torino
Dom 01 Mar
Lecce Lecce
2-7
Atalanta Atalanta
Cagliari Cagliari
3-4
Roma Roma
Dom 08 Mar
Parma Parma
0-1
SPAL SPAL
Sampdoria Sampdoria
2-1
Hellas Verona Hellas Verona
Milan Milan
1-2
Genoa Genoa
Udinese Udinese
0-0
Fiorentina Fiorentina
Juventus Juventus
2-0
Inter Inter
Seg 09 Mar
Sassuolo Sassuolo
3-0
Brescia Brescia
Equipe / Pontos
1 Juventus JUV 63
2 Lazio LAZ 62
3 Inter INT 54
4 Atalanta ATL 48
5 Roma ROM 45
6 Napoli NAP 39
7 Milan ACM 36
8 Hellas Verona HLL 35
9 Parma PAR 35
10 Bologna BOL 34
 
11 Sassuolo SAS 32
12 Cagliari CAG 32
13 Fiorentina FIO 30
14 Udinese UDI 28
15 Torino TOR 27
16 Sampdoria SAM 26
17 Genoa GEN 25
18 Lecce LEC 25
19 SPAL POL 18
20 Brescia BRE 16
Segunda Divisão Italiana
Sat 07 Mar
Cittadella Cittadella
0-2
Pordenone Pordenone
Frosinone Frosinone
0-2
Cremonese Cremonese
Venezia Venezia
1-3
Crotone Crotone
Perugia Perugia
1-0
Salernitana Salernitana
Empoli Empoli
1-1
Trapani Trapani
Pisa Pisa
1-0
Livorno Livorno
Dom 08 Mar
Virtus Entella Virtus Entella
3-0
Ascoli Ascoli
Juve Stabia Juve Stabia
3-1
Spezia Spezia
Benevento Benevento
4-0
Pescara Pescara
Seg 09 Mar
Chievo Chievo
2-0
Nuova Cosenza Nuova Cosenza
Equipe / Pontos
1 Benevento BEN 69
2 Crotone CRO 49
3 Frosinone FRO 47
4 Pordenone POR 45
5 Spezia SPE 44
6 Cittadella CTT 43
7 Salernitana SAL 42
8 Chievo CHI 41
9 Empoli EMP 40
10 Virtus Entella ACD 38
 
11 Pisa PIS 36
12 Perugia PRG 36
13 Juve Stabia JUS 36
14 Pescara PES 35
15 Ascoli ASC 32
16 Venezia VNZ 32
17 Cremonese USC 30
18 Trapani TRA 25
19 Nuova Cosenza NUO 24
20 Livorno LIV 18
Grupo 1
Sat 22 Fev
Carrarese Carrarese
3-0
Gozzano Gozzano
Renate Renate
1-2
Pergolettese Pergolettese
AC Monza AC Monza
1-1
AC Arezzo AC Arezzo
Siena Siena
1-1
AlbinoLeffe AlbinoLeffe
Dom 23 Fev
Pontedera Pontedera
0-1
Alessandria Alessandria
Olbia Calcio Olbia Calcio
1-0
Pistoiese Pistoiese
Juventus Sub 23 Juventus Sub 23
1-0
Pianese Pianese
Wed 11 Mar
Lecco Lecco
15:00
Pro Patria Pro Patria
Giana Erminio Giana Erminio
17:30
Como Como
Pro Vercelli Pro Vercelli
18:30
Novara Calcio Novara Calcio
Equipe / Pontos
1 AC Monza ASS 61
2 Carrarese CAR 45
3 Renate REN 43
4 Pontedera PON 42
5 Siena SIE 40
6 Alessandria USA 40
7 AlbinoLeffe ABN 39
8 Novara Calcio NOV 38
9 AC Arezzo PEN 37
10 Juventus Sub 23 JS2 36
 
11 Pistoiese PIS 33
12 Como COM 32
13 Pro Patria PRO 32
14 Pro Vercelli LEO 31
15 Lecco LEC 28
16 Pergolettese PER 27
17 Giana Erminio GER 26
18 Olbia Calcio OLB 25
19 Pianese PIA 24
20 Gozzano GOZ 22
Grupo 2
Sat 22 Fev
Virtus Verona Virtus Verona
0-0
Rimini Rimini
Modena Modena
1-0
Sudtirol Sudtirol
Fermana Fermana
1-1
Vis Pesaro Vis Pesaro
Fano Fano
2-0
Imolese Imolese
Dom 23 Fev
AS Gubbio 1910 AS Gubbio 1910
0-0
Reggiana Reggiana
Cesena Cesena
1-3
Vicenza Vicenza
Ravenna Calcio Ravenna Calcio
0-1
Triestina Triestina
Wed 11 Mar
Arzignano Valchiampo Arzignano
15:00
Padova Padova
Piacenza Piacenza
15:00
SS Sambenedettese Calcio Sambenedettese
Feralpisalò Feralpisalò
20:45
Carpi Carpi
Equipe / Pontos
1 Vicenza VIC 61
2 Reggiana REG 55
3 Carpi CAR 53
4 Sudtirol FCS 48
5 Feralpisalò FER 44
6 Padova PAD 44
7 Piacenza PIA 41
8 Modena MOD 40
9 Triestina TRI 40
10 Fermana FER 33
 
11 SS Sambenedettese Calcio SSS 33
12 Virtus Verona VIR 32
13 Cesena CES 30
14 AS Gubbio 1910 ASG 28
15 Vis Pesaro VIS 28
16 Ravenna Calcio RAV 27
17 Imolese IMO 23
18 Arzignano Valchiampo UAR 22
19 Fano FAN 21
20 Rimini RIM 21
Grupo 3
Sat 07 Mar
US Vibonese Calcio Vibonese Calcio
1-1
Paganese Paganese
Dom 08 Mar
Picerno Picerno
0-2
Reggina Reggina
MonoPoli MonoPoli
0-1
Casertana Casertana
Bisceglie Bisceglie
0-1
Catania Catania
Avellino Avellino
2-0
Ternana Calcio Ternana Calcio
Viterbese Viterbese
0-1
Rieti Rieti
Sicula Leonzio Sicula Leonzio
1-0
Rende Rende
Teramo Teramo
0-1
Virtus Francavilla Virtus Francavilla
Seg 09 Mar
Cavese 1919 Cavese 1919
0-0
Potenza Calcio Potenza Calcio
Catanzaro Catanzaro
1-1
SSC Bari SSC Bari
Equipe / Pontos
1 Reggina REG 69
2 SSC Bari BAR 60
3 MonoPoli MON 57
4 Potenza Calcio RPO 56
5 Ternana Calcio TER 51
6 Catania CAT 47
7 Catanzaro FCC 43
8 Teramo TER 41
9 Virtus Francavilla FRA 40
10 Avellino AVE 40
 
11 US Vibonese Calcio USV 39
12 Viterbese VIT 39
13 Cavese 1919 CAV 38
14 Casertana CAS 38
15 Paganese PAG 36
16 Picerno PIC 32
17 Sicula Leonzio SIC 29
18 Bisceglie BIS 20
19 Rende REN 18
20 Rieti RIE 15
Grupo 1
Sat 22 Fev
Borgosesia Borgosesia
1-0
Sanremo Sanremo
Dom 23 Fev
Ghivizzano Borgo Ghivizzano Borgo
2-0
Chieri Chieri
Real Forte Querceta Real Forte Querce.
0-0
Casale Casale
AS Lucchese Libertas 1905 Lucchese Libertas
1-0
Ligorna Ligorna
Vado FC Vado FC
0-3
Prato Prato
AS Bra AS Bra
0-1
Savona Savona
Fezzanese Fezzanese
0-1
Seravezza Seravezza
Lavagnese Lavagnese
2-0
Fossano Calcio Fossano Calcio
Wed 11 Mar
Caronnese Caronnese
14:30
Verbania Verbania
Equipe / Pontos
1 AS Lucchese Libertas 1905 ASL 48
2 Prato ACP 47
3 Seravezza SER 43
4 Casale CAS 43
5 Caronnese CAR 42
6 Savona SAV 36
7 Real Forte Querceta USR 36
8 Borgosesia BOR 35
9 Sanremo SAN 33
 
10 Chieri CHI 33
11 Fossano Calcio FOS 32
12 Lavagnese LAV 27
13 AS Bra ASD 26
14 Ghivizzano Borgo GHI 26
15 Fezzanese FEZ 26
16 Vado FC VFC 24
17 Verbania VER 23
18 Ligorna LIG 22
Grupo 3
Sat 22 Fev
Ambrosiana Ambrosiana
1-0
Cartigliano Cartigliano
Dom 23 Fev
Cjarlins Muzane Cjarlins Muzane
1-0
Legnago Salus Legnago Salus
San Luigi San Luigi
3-1
Chions Chions
Wed 11 Mar
AC Este AC Este
14:30
Mestre Mestre
Clodiense Clodiense
14:30
Adriese Adriese
Luparense San Paolo Luparense Paolo
14:30
Campodarsego Campodarsego
Union Feltre Union Feltre
14:30
Montebelluna Montebelluna
Tamai Tamai
14:30
Caldiero Terme Caldiero Terme
Vigasio Vigasio
14:30
Belluno Belluno
Delta Porto Tolle Delta Porto Tolle
14:30
Villafranca Villafranca
Equipe / Pontos
1 Campodarsego CAM 54
2 Legnago Salus LEG 49
3 Ambrosiana GSD 48
4 Clodiense CLO 47
5 Mestre MES 45
6 Adriese SDA 44
7 Union Feltre UNI 44
8 Cartigliano CAR 42
9 Cjarlins Muzane CJA 42
10 Luparense San Paolo SAN 37
 
11 Caldiero Terme CAL 37
12 AC Este ACE 36
13 Chions CHI 35
14 Belluno BEL 34
15 Delta Porto Tolle DEL 31
16 Montebelluna MON 30
17 Vigasio VIG 30
18 Tamai TAM 22
19 San Luigi LUI 21
20 Villafranca VIL 17
Grupo 4
Dom 23 Fev
Correggese Correggese
0-1
Calvina Calvina
Alfonsine FC 1921 Alfonsine FC 1921
0-1
Pol. Ciliverghe Pol. Ciliverghe
Savignanese Savignanese
1-1
Sammaurese Sammaurese
Mezzolara Mezzolara
2-2
Sasso Marconi Sasso Marconi
Wed 11 Mar
Mantova Mantova
14:30
Fanfulla Fanfulla
Crema Crema
14:30
Forli Forli
Fiorenzuola Fiorenzuola
14:30
Lentigione Lentigione
Breno Futura Breno Futura
14:30
Franciacorta Franciacorta
Progresso Progresso
14:30
Vigor Carpaneto Vigor Carpaneto
Equipe / Pontos
1 Mantova MAN 51
2 Fiorenzuola FIO 44
3 Correggese COR 41
4 Calvina CAL 41
5 Lentigione LEN 40
6 Fanfulla FAN 40
7 Mezzolara MEZ 36
8 Forli FOR 32
9 Franciacorta ADR 31
 
10 Breno Futura BRE 30
11 Sasso Marconi ASD 29
12 Vigor Carpaneto USD 29
13 Progresso PRO 29
14 Sammaurese SAM 26
15 Crema CRE 25
16 Pol. Ciliverghe PSM 25
17 Alfonsine FC 1921 ALF 22
18 Savignanese SAV 21
dk - ISO Country Code Liga Dinamarquesa »
Thu 28 Mai
19:00
AGF Aarhus
19:00
Randers
de - ISO Country Code Segunda Liga Alemã »
Thu 28 Mai
20:30
Stuttgart
20:30
Hamburger SV
cr - ISO Country Code Primeira Costa Rica - Clausura »
Thu 28 Mai
23:00
Guadalupe
23:00
Pérez Zeledón
Thu 28 Mai
01:30 terminado
San Carlos
3 - 0
Santos de Guápiles INFO
Thu 28 Mai
04:00
Deportivo Saprissa
04:00
Limón
Thu 28 Mai
04:00
U Universitarios
04:00
CS Herediano
fo - ISO Country Code Liga Ilhas Faroé »
Thu 28 Mai
20:00
Kí Klaksvík
20:00
EB / Streymur
Thu 28 Mai
18:00
HB Tórshavn
18:00
Víkingur Gøta
Thu 28 Mai
20:00
Skála ÍF
20:00
AB Argir
es - ISO Country Code Amigáveis »
Thu 28 Mai
17:00
Rapid Wien
17:00
Horn
cz - ISO Country Code 2 Liga Checa »
cr - ISO Country Code Subida Costa Rica - Clausura »
by - ISO Country Code Liga Reservas Bielorrusia »
tm - ISO Country Code Liga Turquemenistão »
Thu 28 Mai
14:15
Şagadam
14:15
Ahal FT
Thu 28 Mai
15:00
Köpetdag Aşgabat
15:00
Altyn Asyr
us - ISO Country Code MLS »
Thu 28 Mai
01:30 Adiado
Atlanta United
01:30
Toronto FC
Thu 28 Mai
01:30 Adiado
Columbus Crew
01:30
Vancouver Whitecaps
Thu 28 Mai
02:00 Adiado
Inter Miami
02:00
Cincinnati
Thu 28 Mai
02:00 Adiado
Chicago Fire
02:00
Portland Timbers
Thu 28 Mai
04:30 Adiado
LA Galaxy
04:30
DC United
Thu 28 Mai
04:30 Adiado
Seattle Sounders
04:30
Montreal Impact
wo - ISO Country Code Amigáveis de Seleções »
Thu 28 Mai
19:30 Adiado
Países Bajos
19:30
Grécia
se - ISO Country Code Superettan »
Thu 28 Mai
19:00 Adiado
AFC Eskilstuna
19:00
Osters IF
Thu 28 Mai
19:00 Adiado
Akropolis
19:00
Västerås SK
Thu 28 Mai
19:00 Adiado
Norrby
19:00
Halmstads
lv - ISO Country Code Liga Letónia »
Thu 28 Mai
17:00 Adiado
FK Spartaks
17:00
FK Tukums 2000
us - ISO Country Code USL League One »
Thu 28 Mai
02:00 Adiado
Union Omaha
02:00
Tormenta
se - ISO Country Code Quarta Suécia Grupo 4 »
Thu 28 Mai
19:00 Adiado
Umeå FC Akademi
19:00
IFK Umeå
us - ISO Country Code PDL - USA »
Thu 28 Mai
Adiado
Tampa Rowdies
-
Daytona
Thu 28 Mai
01:00 Adiado
Louisville City
01:00
Cincinnati Dutch Lions
Thu 28 Mai
01:00 Adiado
Philadelphia Lone
01:00
Evergreen
Thu 28 Mai
01:00 Adiado
Florida Elite
01:00
The Villages
Thu 28 Mai
01:00 Adiado
Boston
01:00
Western Mass Pioneers
Thu 28 Mai
01:00 Adiado
Sarasota
01:00
Weston
Thu 28 Mai
02:00 Adiado
Texas United
02:00
Brazos Valley
Thu 28 Mai
02:00 Adiado
Colorado Rush
02:00
Long Island Rough Riders
fi - ISO Country Code Terceira Liga Finlândia Grupo 2 »
Thu 28 Mai
17:30 Adiado
P-Iirot
17:30
FC Jazz
no - ISO Country Code Quarta Noruega Grupo 3 »
Thu 28 Mai
19:00 Adiado
Hinna
19:00
Madla
rw - ISO Country Code Liga Ruanda »
Thu 28 Mai
11:30 Adiado
AS Kigali
11:30
Gasogi United
ee - ISO Country Code Terceira Liga da Estónia Grupo 1 »
Thu 28 Mai
18:00
FC Helios Tartu
18:00
Tammeka III

Follow BeSoccer on Facebook