noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo Uptodown Logo
Segunda Liga Luxemburgo
Sat 07 Mar
Käerjéng 97 Käerjéng 97
0-1
Mondercange Mondercange
Dom 08 Mar
Mamer Mamer
2-2
Swift Hesperange Swift Hesperange
Wiltz 71 Wiltz 71
5-2
Alisontia Steinsel Alisontia Steinsel
US Esch US Esch
4-0
Blô-Weiss Medernach Blô-Weiss
RM Hamm Benfica RM Hamm Benfica
0-0
Rumelange Rumelange
Union Mertert Union Mertert
2-2
Jeunesse Junglinster Jeunesse
Yellow Boys Weiler Yellow Boys Weiler
0-2
Jeunesse Canach Jeunesse Canach
Equipe / Pontos
1 Swift Hesperange SWI 32
2 Wiltz 71 WIL 32
3 US Esch ESC 28
4 Käerjéng 97 KAE 27
5 Rumelange RUM 27
6 RM Hamm Benfica RMH 26
7 Mondercange MON 22
 
8 Jeunesse Canach JEU 21
9 Alisontia Steinsel ALI 21
10 Mamer MAM 19
11 Yellow Boys Weiler YBW 14
12 Union Mertert UME 12
13 Jeunesse Junglinster JEU 9
14 Blô-Weiss Medernach BWM 3
Grupo 1
Dom 08 Mar
Feulen Feulen
1-2
Berdorf Consdorf Berdorf Consdorf
FC Alliance Aischdall HE Alliance Aischdall
3-1
Hosingen Hosingen
Kehlen Kehlen
1-2
Lorentzweiler Lorentzweiler
Norden Norden
1-1
Erpeldange Erpeldange
Minerva Lintgen Minerva Lintgen
0-4
Marisca Mersch Marisca Mersch
Atert Bissen Atert Bissen
2-1
Young Boys Young Boys
Wed 18 Mar
Jeunesse Schieren Jeunesse Schieren
20:00
Sporting Mertzig Sporting Mertzig
Equipe / Pontos
1 Marisca Mersch MAR 39
2 Atert Bissen ATE 31
3 Kehlen KEH 29
4 Jeunesse Schieren JEU 25
5 FC Alliance Aischdall HE FCA 22
6 Berdorf Consdorf BER 22
7 Minerva Lintgen MLI 22
 
8 Hosingen HOS 22
9 Lorentzweiler LOR 20
10 Norden FFN 20
11 Erpeldange ERP 17
12 Sporting Mertzig MER 16
13 Young Boys YBD 7
14 Feulen FEU 2
de - ISO Country Code Bundesliga »
Sat 06 Jun
15:30
B. Leverkusen
15:30
Bayern München
Sat 06 Jun
18:30
B. Dortmund
18:30
Hertha BSC
Sat 06 Jun
15:30
Fortuna
15:30
Hoffenheim
Sat 06 Jun
15:30
Eintracht
15:30
Mainz 05
Sat 06 Jun
15:30
RB Leipzig
15:30
Paderborn
de - ISO Country Code Segunda Liga Alemã »
Sat 06 Jun
13:00 Em jogo 41'
Arminia Bielefeld
1 - 0
Nürnberg
Sat 06 Jun
13:00 Em jogo 40'
Jahn Regensburg
1 - 0
Darmstadt 98
Sat 06 Jun
13:00 Em jogo 40'
Wehen Wiesbaden
2 - 1
Dynamo Dresden
pt - ISO Country Code Primeira Liga »
Sat 06 Jun
22:15
Boavista
22:15
Moreirense
ua - ISO Country Code Liga Ucraniana Grupo 2 »
hr - ISO Country Code Liga Croata »
Sat 06 Jun
21:05
NK Varazdin
21:05
Dinamo Zagreb
Sat 06 Jun
18:55
NK Slaven Belupo
18:55
HNK Gorica
kr - ISO Country Code Taça Coreia FA »
Sat 06 Jun
06:00 terminado
Gyeongju Citizen
1 - 0
Pyeongtaek Citizen INFO
Sat 06 Jun
09:00 terminado
Hwaseong
3 - 2
Daejeon Korail INFO
Sat 06 Jun
08:00 terminado
FC Anyang
2 - 0
Goyang Citizen INFO
Sat 06 Jun
09:00 terminado
Suwon FC
10 - 0
Hyochang INFO
Sat 06 Jun
08:00 terminado
Jeju United
4 - 0
Songwol INFO
Sat 06 Jun
08:00 terminado
Jeonnam Dragons
2 - 0
Chungju Citizen INFO
Sat 06 Jun
07:00 terminado
Paju Citizen
2 - 4
Gimpo Citizen INFO
Sat 06 Jun
12:00 Em jogo 84'
Ulsan Citizen
0 - 0
Bucheon FC 1995
Sat 06 Jun
10:00 terminado
Gyeongju HNP
4 - 0
SMCE INFO
Sat 06 Jun
12:00 Em jogo 84'
Ansan Greeners
2 - 0
Siheung Citizen
Sat 06 Jun
12:00 Em jogo 84'
Gimhae City
4 - 2
Cheonan City
Sat 06 Jun
12:00 Em jogo 85'
Chungnam Asan
1 - 0
Jeonju Citizen
Sat 06 Jun
12:00 Em jogo 85'
Gyeongnam
3 - 2
Mokpo City
Sat 06 Jun
12:00 Em jogo 84'
Gangneung City
1 - 0
Cheongju FC
Sat 06 Jun
13:00 Em jogo 39'
Seoul E-Land
0 - 0
Changwon City
Sat 06 Jun
12:00 Em jogo 84'
Daejeon Citizen
3 - 0
Chuncheon
by - ISO Country Code Liga Bierlorrússia »
Sat 06 Jun
13:00 Em jogo 41'
Slutsk
0 - 0
Torpedo Zhodino
Sat 06 Jun
15:00
Isloch
15:00
Rukh Brest
Sat 06 Jun
17:00
Slavia Mozyr
17:00
Neman Grodno
Sat 06 Jun
19:00
Dinamo Brest
19:00
Minsk
at - ISO Country Code Bundesliga Grupo 3 »
Sat 06 Jun
17:00
Rheindorf Altach
17:00
Swarovski Tirol
Sat 06 Jun
17:00
SKN St. Polten
17:00
Austria Wien
Sat 06 Jun
17:00
Admira
17:00
Mattersburg
bg - ISO Country Code A PFG »
Sat 06 Jun
20:00
Vitosha Bistritsa
20:00
CSKA Sofia
Sat 06 Jun
17:45
Botev Plovdiv
17:45
Botev Vratsa
Sat 06 Jun
16:00
Dunav Ruse
16:00
Arda Kardzhali
kr - ISO Country Code K-League 1 »
Sat 06 Jun
09:30 terminado
Seoul
1 - 4
Jeonbuk Motors INFO
Sat 06 Jun
12:00 Em jogo 83'
Daewoo Royals
1 - 1
Sangju Sangmu
Sat 06 Jun
12:00 Em jogo 85'
Pohang Steelers
0 - 4
Ulsan Hyundai
cz - ISO Country Code Liga Checa »
Sat 06 Jun
20:00
Bohemians 1905
20:00
Sparta Praha
Sat 06 Jun
18:00
Slovan Liberec
18:00
Mladá Boleslav
Sat 06 Jun
16:00
Zlin
16:00
Pribram
rs - ISO Country Code Liga Sérvia »
pl - ISO Country Code Liga Polaca »
il - ISO Country Code Liga Israel Grupo 2 »
il - ISO Country Code Liga Israel Grupo 3 »
gr - ISO Country Code Liga Grega Grupo 2 »
Sat 06 Jun
20:30
Aris Thessaloniki
20:30
OFI
gr - ISO Country Code Liga Grega Grupo 3 »
si - ISO Country Code Liga Eslovénia SNL »
cr - ISO Country Code Primeira Costa Rica - Clausura »
Sat 06 Jun
23:00
Limón
23:00
CS Cartaginés
al - ISO Country Code Primeira Divisão da Albânia Grupo 2 »
Sat 06 Jun
17:00 Adiado
Kastrioti Krujë
17:00
Besëlidhja Lezhë
Sat 06 Jun
17:00 Adiado
Erzeni Shijak
17:00
Korabi Peshkopi
Sat 06 Jun
17:00 Adiado
Pogradeci
17:00
Apolonia Fier
Sat 06 Jun
17:00 Adiado
Lushnja
17:00
Besa Kavajë
al - ISO Country Code Primeira Divisão da Albânia Grupo 3 »
Sat 06 Jun
17:00
Dinamo Tirana
17:00
Burreli
Sat 06 Jun
17:00
Veleçiku Koplik
17:00
Egnatia Rrogozhinë
Sat 06 Jun
17:00
Turbina Cërrik
17:00
Orikum
Sat 06 Jun
17:00
Shenkolli
17:00
Devolli
Sat 06 Jun
17:00
Iliria
17:00
Elbasani
by - ISO Country Code Taça Bielorrússia »
Sat 06 Jun
14:00
Pripyat
14:00
Volna Pinsk
Sat 06 Jun
15:00
Energetik-BGU
15:00
Ostrovets
Sat 06 Jun
17:00
Spartak Shklov
17:00
Naftan Novopolotsk
Sat 06 Jun
16:30
FK Stenles Pinsk
16:30
Arsenal Dzyarzhynsk
Sat 06 Jun
15:00
Stroitel Kopyl
15:00
FK Orsha
Sat 06 Jun
14:00
FC Gorki
14:00
Oshmyany
Sat 06 Jun
13:00 Em jogo 38'
Polotsk
0 - 1
Khimik Svetlogorsk
Sat 06 Jun
15:00
SMI Autotrans
15:00
FC Slonim
Sat 06 Jun
15:00
Kronon
15:00
Granit Mikashevichi
Sat 06 Jun
12:00 Em jogo 82'
Osipovichy
1 - 3
Sputnik Rechitsa
Sat 06 Jun
13:00 Em jogo 41'
Zhitkovichi
0 - 0
FK Lida
Sat 06 Jun
16:00
BGU Minsk
16:00
Gomel
Sat 06 Jun
15:00
Baranovichi
15:00
FK Smorgon
Sat 06 Jun
12:00 Em jogo 79'
Bumprom
0 - 5
Dnepr Mogilev
Sat 06 Jun
17:00
Pershiy Regien
17:00
Lokomotiv Gomel
de - ISO Country Code 3. Liga »
is - ISO Country Code Taça Islândia »
Sat 06 Jun
16:00
Álftanes
16:00
Fram
Sat 06 Jun
15:00
KV Reykjavík
15:00
Kári
Sat 06 Jun
16:00
Vatnaliljur
16:00
Afturelding
Sat 06 Jun
15:00
Vangir Júpiters
15:00
KH Hlidarendi
Sat 06 Jun
15:00
Haukar
15:00
Ellidi
Sat 06 Jun
15:00
Hvíti Riddarinn
15:00
KFS Vestmannaeyjar
Sat 06 Jun
16:00
Mídas
16:00
KM Reykjavík
Sat 06 Jun
16:00
Hordur
16:00
Vestri
Sat 06 Jun
16:00
Skallagrímur
16:00
Ýmir
Sat 06 Jun
16:00
Kría
16:00
Hamar Hveragerdi

Follow BeSoccer on Facebook