noscript image
Liga Holandesa
Fri 15 Mar
Fortuna Sittard Fortuna Sittard
3-1
Emmen Emmen
Sat 16 Mar
Heerenveen Heerenveen
0-3
De Graafschap De Graafschap
Feyenoord Feyenoord
2-3
Willem II Willem II
NAC Breda NAC Breda
0-4
Utrecht Utrecht
Heracles Heracles
3-2
Vitesse Vitesse
Sun 17 Mar
VVV Venlo VVV Venlo
0-1
PSV PSV
AZ Alkmaar AZ Alkmaar
1-0
Ajax Ajax
Groningen Groningen
1-0
ADO Den Haag ADO Den Haag
Excelsior Excelsior
0-2
PEC Zwolle PEC Zwolle
Equipe / Pontos
1 PSV PSV 67
2 Ajax AJA 62
3 Feyenoord FEY 47
4 AZ Alkmaar AZA 47
5 Vitesse VIT 40
6 Utrecht UTR 40
7 Heracles HER 39
8 Groningen GRO 35
9 Willem II WIL 34
 
10 Heerenveen SCH 33
11 VVV Venlo VVV 32
12 PEC Zwolle ZWO 29
13 Fortuna Sittard FOR 29
14 ADO Den Haag ADO 28
15 Excelsior EXC 26
16 De Graafschap GRA 25
17 Emmen FCE 25
18 NAC Breda NAC 17
Eerste Divisie
Fri 22 Mar
FC Volendam FC Volendam
20:00
Cambuur Cambuur
RKC Waalwijk RKC Waalwijk
20:00
Helmond Sport Helmond Sport
FC Eindhoven FC Eindhoven
20:00
Dordrecht Dordrecht
Den Bosch Den Bosch
20:00
SC Telstar SC Telstar
Almere City Almere City
20:00
FC Oss FC Oss
Sun 24 Mar
Sparta Rotterdam Sparta Rotterdam
12:15
NEC Nijmegen NEC Nijmegen
Go Ahead Eagles Go Ahead Eagles
14:30
Twente 1965 Twente 1965
Roda JC Roda JC
16:45
MVV Maastricht MVV Maastricht
Mon 25 Mar
Jong Ajax Jong Ajax
20:00
Jong Utrecht Jong Utrecht
AZ Sub 23 AZ Sub 23
20:00
Jong PSV Jong PSV
Equipe / Pontos
1 Twente 1965 TWE 66
2 Sparta Rotterdam SPA 55
3 Go Ahead Eagles GAE 54
4 Den Bosch BOS 52
5 Jong PSV PSV 50
6 FC Oss FCO 45
7 Roda JC RJC 43
8 MVV Maastricht MVV 43
9 NEC Nijmegen NEC 42
10 Jong Ajax JON 42
 
11 RKC Waalwijk RKC 42
12 Cambuur BVO 41
13 Almere City ALM 41
14 FC Eindhoven EIN 39
15 FC Volendam VOL 37
16 SC Telstar TEL 34
17 Dordrecht FCD 25
18 AZ Sub 23 ALK 22
19 Helmond Sport HEL 15
20 Jong Utrecht JUT 14
Grupo 1
Sat 16 Mar
Noordwijk Noordwijk
0-1
Lisse Lisse
SteDoCo SteDoCo
4-0
Achilles 29 Achilles 29
Ajax Amateurs Ajax Amateurs
3-1
Hoek Hoek
DVS .33 DVS .33
1-1
VVOG VVOG
ASWH ASWH
2-3
Harkemase Boys Harkemase Boys
Quick Boys Quick Boys
5-0
DOVO DOVO
ONS Sneek ONS Sneek
4-3
SJC Noordwijk SJC Noordwijk
Groningen Sub 23 Groningen Sub 23
3-1
ODIN .59 ODIN .59
De Dijk De Dijk
0-1
Eemdijk Eemdijk
Equipe / Pontos
1 Noordwijk NOO 56
2 DVS .33 DVS 51
3 Quick Boys QUI 51
4 Hoek HOE 48
5 SteDoCo STE 43
6 Groningen Sub 23 GRO 42
7 Harkemase Boys HAR 42
8 ODIN .59 ODI 41
9 Lisse LIS 38
 
10 DOVO DOV 35
11 Ajax Amateurs AJA 34
12 ASWH ASW 33
13 ONS Sneek ONS 32
14 VVOG VVO 28
15 SJC Noordwijk SJC 20
16 Eemdijk EEM 17
17 Achilles 29 ACH 14
18 De Dijk DED 12
Grupo 2
Sat 16 Mar
Volendam Sub 23 Volendam Sub 23
1-2
UNA Brinvast UNA Brinvast
Sun 17 Mar
HV & CV Quick HV & CV Quick
1-1
ADO 20 ADO 20
Westlandia Westlandia
3-2
OSS '20 OSS '20
GOES GOES
4-1
OJC Rosmalen OJC Rosmalen
Blauw Geel '38 Blauw Geel '38
3-0
Quick '20 Quick '20
SV TEC Tiel SV TEC Tiel
0-2
USV Hercules USV Hercules
OFC Oostzaan OFC Oostzaan
1-0
EVV EVV
Dongen Dongen
0-2
JVC Cuijk JVC Cuijk
HSC 21 HSC 21
3-2
HBS HBS
Equipe / Pontos
1 Volendam Sub 23 VOL 48
2 SV TEC Tiel TIE 47
3 OFC Oostzaan OOS 46
4 UNA Brinvast UNA 45
5 OSS '20 OSS 44
6 ADO 20 ADO 37
7 GOES GOE 36
8 HV & CV Quick QUI 33
9 Westlandia WES 32
 
10 HSC 21 HSC 32
11 Dongen DON 32
12 JVC Cuijk JVC 32
13 Blauw Geel '38 BLA 30
14 EVV EVV 30
15 USV Hercules USV 30
16 OJC Rosmalen OJC 21
17 Quick '20 QUI 20
18 HBS HBS 18
Grupo 1
Sat 16 Mar
Achilles Veen Achilles Veen
0-0
SC Feyenoord SC Feyenoord
Capelle Capelle
14:30
Door Fusie Sterk Door Fusie Sterk
Jodan Boys Jodan Boys
0-4
Swift Swift
Nootdorp Nootdorp
14:30
Rijnvogels Rijnvogels
Spijkenisse Spijkenisse
14:30
Den Bosch II Den Bosch II
RKAV Volendam RKAV Volendam
2-0
Smitshoek Smitshoek
Zwaluwen Zwaluwen
1-3
S Gravenzande SV S Gravenzande SV
Xerxes DZB Xerxes DZB
1-2
Ter Leede Ter Leede
Equipe / Pontos
1 RKAV Volendam VOL 49
2 Ter Leede TER 45
3 SC Feyenoord SCF 36
4 Zwaluwen ZWA 35
5 Den Bosch II DBI 34
6 Swift SWI 34
7 S Gravenzande SV FCS 34
8 Jodan Boys JOD 33
 
9 Rijnvogels RIJ 31
10 Smitshoek SMI 30
11 Achilles Veen ACH 29
12 Spijkenisse SPI 28
13 Capelle CAP 22
14 Door Fusie Sterk DFS 20
15 Nootdorp NOO 13
16 Xerxes DZB XER 6
Grupo 1
Sun 17 Mar
Silvolde Silvolde
1-4
AWC AWC
Achilles 1894 Achilles 1894
14:00
Hollandia Hollandia
RKHVV RKHVV
0-3
SDO Bussum SDO Bussum
Hoogeveen Hoogeveen
3-2
De Bataven De Bataven
Be Quick 1887 Be Quick 1887
4-1
RKZVC RKZVC
DEM Beverwijk DEM Beverwijk
1-0
Fortuna Wormerveer Fortuna Wormerveer
Purmersteijn Purmersteijn
1-0
Hoogland Hoogland
Sat 30 Mar
MSC MSC
19:00
Alcides Alcides
Equipe / Pontos
1 SDO Bussum SDO 44
2 DEM Beverwijk DEM 43
3 Hoogeveen HOO 42
4 RKZVC RKZ 41
5 Hoogland HOO 32
6 Alcides ALC 30
7 MSC MSC 29
8 Fortuna Wormerveer FWO 27
 
9 Purmersteijn PUR 26
10 AWC AWC 26
11 Hollandia HOL 25
12 Be Quick 1887 BEQ 25
13 Silvolde SIL 22
14 De Bataven DEB 19
15 Achilles 1894 ACH 17
16 RKHVV RKH 10
Grupo 2
Sat 16 Mar
ACV ACV
1-1
Berkum Berkum
AZSV AZSV
2-2
Staphorst Staphorst
Buitenpost Buitenpost
14:30
WHC WHC
Excelsior .31 Excelsior .31
2-1
DETO Twenterand DETO Twenterand
Genemuiden Genemuiden
1-3
DUNO DUNO
Apeldoorn CSV Apeldoorn CSV
1-0
SVZW SVZW
Flevo Boys Flevo Boys
0-0
Urk Urk
SDC Putten SDC Putten
1-2
Sparta Nijkerk Sparta Nijkerk
Equipe / Pontos
1 Staphorst STA 46
2 Sparta Nijkerk SPA 43
3 Excelsior .31 EXC 40
4 ACV ACV 40
5 Urk URK 39
6 AZSV AZS 37
7 SDC Putten SDC 30
8 Genemuiden GEN 28
 
9 Berkum BER 28
10 DUNO DUN 27
11 Flevo Boys FLE 26
12 Apeldoorn CSV APE 23
13 Buitenpost BUI 23
14 DETO Twenterand DET 16
15 WHC WHC 16
16 SVZW SVZ 12
Grupo 2
Sun 17 Mar
Magreb 90 Magreb 90
-
De Meern De Meern
Leonidas Leonidas
2-3
RKSV Nuenen RKSV Nuenen
UDI '19 UDI '19
1-4
IFC IFC
Vlissingen Vlissingen
0-0
RKAVV RKAVV
Alphense Boys Alphense Boys
0-2
Baronie Baronie
RKSV Minor RKSV Minor
2-0
GVV Unitas GVV Unitas
Meerssen Meerssen
1-3
Gemert Gemert
Groene Ster Groene Ster
1-1
Halsteren Halsteren
Equipe / Pontos
1 Baronie BAR 48
2 Gemert GEM 41
3 Halsteren HAL 38
4 Groene Ster GRO 37
5 GVV Unitas GVV 34
6 RKSV Nuenen NUE 34
7 RKSV Minor MIN 26
8 Alphense Boys ALP 25
 
9 UDI '19 UDI 24
10 Meerssen MEE 24
11 Leonidas LEO 24
12 IFC IFC 23
13 RKAVV RKA 21
14 Vlissingen VLI 13
15 De Meern DEM 8
16 Magreb 90 MAG 0
Grupo 1
Sun 17 Mar
NVC NVC
0-2
FC Boshuizen FC Boshuizen
Legmeervogels	Legmeervogels
2-1
Uitgeest Uitgeest
DSOV DSOV
2-2
ZVV Zaanlandia ZVV Zaanlandia
LSVV LSVV
0-1
RKVV Velsen RKVV Velsen
JOS Watergraafsmeer Watergraafsmeer
2-1
Hillegom	Hillegom
Zeeburgia Zeeburgia
3-5
Hoofddorp Hoofddorp
AGB AGB
1-2
AFC 34 AFC 34
Equipe / Pontos
1 JOS Watergraafsmeer JOS 40
2 RKVV Velsen RKV 40
3 FC Boshuizen FCB 37
4 Uitgeest UIT 30
5 Legmeervogels	LEG 27
6 AFC 34 AFC 27
7 AGB AGB 25
 
8 ZVV Zaanlandia ZAN 24
9 LSVV LSV 24
10 DSOV DSO 22
11 Hoofddorp SVH 20
12 NVC NVC 20
13 Zeeburgia ZEE 18
14 Hillegom	HIL 15
Grupo 1
Sat 16 Mar
SV Argon SV Argon
4-1
Victoria Hilversum Victoria Hilversum
Huizen Huizen
0-2
Aalsmeer Aalsmeer
CSW CSW
5-2
WV-HEDW WV-HEDW
Breukelen Breukelen
0-2
Zuidvogels Zuidvogels
Zwaluwen .30 Zwaluwen .30
1-1
ARC Alphense ARC Alphense
AFC II AFC II
2-1
BOL BOL
Roda .46 (Zat) Roda .46 (Zat)
1-4
DHSC DHSC
Equipe / Pontos
1 AFC II AFC 39
2 DHSC DHS 36
3 ARC Alphense ARC 35
4 Zwaluwen .30 ZWA 31
5 Roda .46 (Zat) ROD 30
6 SV Argon ARG 29
7 Breukelen BRE 26
 
8 Huizen HUI 25
9 BOL BOL 25
10 Aalsmeer AAL 24
11 Zuidvogels ZUI 23
12 CSW CSW 22
13 WV-HEDW HED 19
14 Victoria Hilversum HCF 5
n2 - ISO Country Code Copa Sul-Americana »
Wed 20 Mar
01:30 terminado
Deportivo
0 - 3
Colón INFO
Wed 20 Mar
01:30 terminado
Nacional Potosí
0 - 1
Zulia FC INFO
ar - ISO Country Code Copa Argentina »
Wed 20 Mar
22:10
Martín Juan
22:10
Villa Dálmine
es - ISO Country Code Amistosos »
Wed 20 Mar
13:00
Norrköping
13:00
Sarpsborg 08
Wed 20 Mar
15:00
Torpedo Zhodino
15:00
Antalyaspor
Wed 20 Mar
11:30
Elche
11:30
Leningradets
Wed 20 Mar
09:00
Chernomorets
09:00
Dinamo Bryansk
co - ISO Country Code Copa da Colômbia Grupo 1 »
Wed 20 Mar
21:30
Jaguares FC
21:30
Leones
co - ISO Country Code Copa da Colômbia Grupo 2 »
Wed 20 Mar
20:00
Bogotá
20:00
Patriotas Boyacá
co - ISO Country Code Copa da Colômbia Grupo 3 »
Wed 20 Mar
21:00
Llaneros
21:00
Millonarios
co - ISO Country Code Copa da Colômbia Grupo 5 »
co - ISO Country Code Copa da Colômbia Grupo 6 »
wo - ISO Country Code Amistosos de Seleções »
Wed 20 Mar
20:45
Alemanha
20:45
Sérvia
Wed 20 Mar
20:45
País de Gales
20:45
Trinidad y Tobago
it - ISO Country Code Lega Pro 1 Grupo 3 »
it - ISO Country Code Serie D Grupo 1 »
Wed 20 Mar
14:30
Pro Dronero
14:30
Arconatese
Wed 20 Mar
14:30
Savona
14:30
AS Bra
it - ISO Country Code Serie D Grupo 2 »
Wed 20 Mar
14:30
Virtus Bergamo
14:30
Caronnese
it - ISO Country Code Serie D Grupo 4 »
it - ISO Country Code Serie D Grupo 5 »
Wed 20 Mar
14:30
Bastia Calcio
14:30
Gavorrano
it - ISO Country Code Serie D Grupo 7 »
Wed 20 Mar
14:30
Albalonga
14:30
Trastevere
Wed 20 Mar
14:30
Avellino
14:30
Aprilia
it - ISO Country Code Serie D Grupo 8 »
Wed 20 Mar
14:30
Picerno
14:30
Gelbison
Wed 20 Mar
14:30
Pomigliano
14:30
Gravina
it - ISO Country Code Serie D Grupo 9 »
Wed 20 Mar
14:30
Troina
14:30
Nocerina
ar - ISO Country Code Primera B Metropolitana »
Wed 20 Mar
01:05 terminado
CA Estudiantes
1 - 2
Dep. Riestra INFO
cr - ISO Country Code Verano Costa Rica »
Wed 20 Mar
03:00 Em jogo 31'
Santos Guápiles
0 - 0
UCR
gb - ISO Country Code Non League Premier Grupo 2 »
ve - ISO Country Code Apertura Venezuela »
Wed 20 Mar
20:00
Llaneros Guanare
20:00
LALA
Wed 20 Mar
21:00
Trujillanos
21:00
Mineros de Guayana
Wed 20 Mar
22:00
Caracas
22:00
FC Estudiantes de Mérida
Wed 20 Mar
22:00
Aragua FC
22:00
At. Venezuela
Wed 20 Mar
23:00 Adiado
Zulia FC
23:00
Monagas
Wed 20 Mar
21:30
Academia Puerto C.
21:30
Dep. Anzoátegui
Wed 20 Mar
21:00
Zamora FC
21:00
Carabobo
es - ISO Country Code Terceira Divisão Espanhola Grupo 5 »
Wed 20 Mar
20:30
Castelldefels
20:30
Reus Deportiu B
Wed 20 Mar
20:30
CP San Cristobal
20:30
Terrassa FC
Wed 20 Mar
20:30
AE Prat
20:30
Llagostera
Wed 20 Mar
20:30
UE Figueres
20:30
EC Granollers
Wed 20 Mar
20:30
FC Martinenc
20:30
FE Grama
Wed 20 Mar
20:30
CE Europa
20:30
FC Ascó
Wed 20 Mar
20:30
U At. Horta
20:30
CF Pobla de Mafumet
Wed 20 Mar
20:30
Cerdanyola FC
20:30
L´Hospitalet
Wed 20 Mar
20:30
FC Vilafranca
20:30
Santfeliuenc FC
es - ISO Country Code Terceira Divisão Espanhola Grupo 13 »
Wed 20 Mar
21:00
ED Churra
21:00
Lorca Deportiva
es - ISO Country Code Terceira Divisão Espanhola Grupo 18 »
br - ISO Country Code Carioca 1 Grupo 3 »
Wed 20 Mar
00:30 terminado
Madureira RJ
0 - 2
Flamengo INFO
Wed 20 Mar
20:30
Bangu
20:30
Americano
fr - ISO Country Code CFA 2 Grupo 5 »
fr - ISO Country Code CFA 2 Grupo 6 »
Wed 20 Mar
16:00
Strasbourg II
16:00
Nancy II
py - ISO Country Code División Profesional »
Wed 20 Mar
22:15
Dep. Capiatá
22:15
Libertad
br - ISO Country Code Pernambucano 1 »
Wed 20 Mar
23:00
Salgueiro
23:00
Central SC
eg - ISO Country Code Premier League »
Wed 20 Mar
18:00
Al-Mokawloon
18:00
Zamalek
wo - ISO Country Code Amistosos Selecciones Sub 21 »

Follow BeSoccer on Facebook