noscript image
Primeira Liga
Sun 31 Mar
CD Santa Clara CD Santa Clara
17:00
Vitória Guimarães Vitória
Feirense Feirense
17:00
Vitória Setúbal Vitória Setúbal
Marítimo Marítimo
17:00
Nacional Nacional
Chaves Chaves
17:00
Sporting CP Sporting CP
Sporting Braga Sporting Braga
17:00
Porto Porto
Rio Ave Rio Ave
17:00
Desportivo Aves Desportivo Aves
Portimonense Portimonense
17:00
Moreirense Moreirense
Boavista Boavista
17:00
Belenenses Belenenses
Benfica Benfica
17:00
Tondela Tondela
Equipe / Pontos
1 Benfica SLB 63
2 Porto FCP 63
3 Sporting Braga SPB 58
4 Sporting CP SCP 55
5 Vitória Guimarães VIT 42
6 Moreirense MOR 42
7 Belenenses BEL 38
8 CD Santa Clara SAN 32
9 Rio Ave RIO 32
 
10 Portimonense POR 32
11 Marítimo MAR 27
12 Desportivo Aves AVE 26
13 Boavista BOA 26
14 Nacional NAC 26
15 Vitória Setúbal VST 25
16 Tondela TON 25
17 Chaves CHA 24
18 Feirense FEI 15
Liga de Honra
Sun 31 Mar
Academico Viseu Academico Viseu
17:00
Varzim Varzim
Sporting Braga II Sporting Braga II
17:00
Leixões Leixões
Famalicão Famalicão
17:00
Cova Piedade Cova Piedade
Penafiel Penafiel
17:00
Paços de Ferreira Paços Ferreira
Porto II Porto II
17:00
Mafra Mafra
Arouca Arouca
17:00
Académica Académica
Farense Farense
17:00
SP. Covilhã SP. Covilhã
Estoril Estoril
17:00
Benfica II Benfica II
UD Oliveirense UD Oliveirense
17:00
Vitória Guimarães B Vitória
Equipe / Pontos
1 Paços de Ferreira PAÇ 59
2 Famalicão FAM 48
3 Académica ACA 46
4 Estoril EST 45
5 Benfica II BEN 41
6 Porto II POR 38
7 SP. Covilhã SPC 37
8 Mafra MAF 35
9 Penafiel PEN 34
 
10 Leixões LEX 34
11 Arouca ARO 31
12 Cova Piedade COV 31
13 UD Oliveirense OLI 30
14 Farense FAR 29
15 Sporting Braga II BRA 28
16 Varzim VAR 28
17 Academico Viseu ACV 28
18 Vitória Guimarães B VGM 26
Grupo 2
Sun 24 Mar
Sanjoanense Sanjoanense
2-0
Gafanha Gafanha
Amarante Amarante
0-1
Leça FC Leça FC
Lusitano FCV Lusitano FCV
2-0
Paredes Paredes
Espinho Espinho
3-1
Cinfães Cinfães
RD Agueda RD Agueda
0-0
Lusitania FC Lusitania FC
Gondomar Gondomar
1-1
Pedras Rubras Pedras Rubras
Sporting Mêda Sporting Mêda
3-3
Cesarense Cesarense
União Madeira União Madeira
0-0
Coimbrões Coimbrões
Marítimo II Marítimo II
1-0
Penalva Castelo Penalva Castelo
Equipe / Pontos
1 Gondomar GON 53
2 Lusitania FC LUS 51
3 Espinho ESP 48
4 Lusitano FCV LUS 47
5 Sanjoanense SAN 47
6 RD Agueda RDA 43
7 Paredes PAR 41
8 Amarante AMA 41
9 Coimbrões COI 40
 
10 Marítimo II MAR 37
11 União Madeira UNM 36
12 Pedras Rubras PED 35
13 Leça FC LEC 32
14 Gafanha GAF 31
15 Cinfães CIN 28
16 Penalva Castelo PEN 27
17 Cesarense CES 20
18 Sporting Mêda SPO 2
Grupo 3
Sun 24 Mar
Vilafranquense Vilafranquense
3-2
União de Leiria União de Leiria
Mação Mação
0-3
Alcains Alcains
Peniche Peniche
2-0
Fatima Fatima
AD Nogueirense AD Nogueirense
1-0
Oliveira Hospital Oliveira Hospital
Benfica Castelo Branco Benfica Castelo B.
1-0
Loures Loures
Caldas Caldas
1-0
Alverca Alverca
Torreense Torreense
0-0
Santa Iria Santa Iria
Oleiros ARC Oleiros ARC
1-1
Sertanense Sertanense
Sintrense Sintrense
0-3
Anadia Anadia
Equipe / Pontos
1 União de Leiria ULE 54
2 Anadia ANA 54
3 Vilafranquense VIL 53
4 Benfica Castelo Branco BEN 49
5 Torreense TOR 42
6 Sintrense SIN 42
7 Oliveira Hospital OLI 39
8 Oleiros ARC OLE 38
9 Caldas CAL 37
 
10 AD Nogueirense ADN 37
11 Alverca FCA 34
12 Fatima FAT 34
13 Loures LOU 33
14 Sertanense SER 29
15 Peniche PEN 23
16 Santa Iria IRI 23
17 Alcains ALC 16
18 Mação MAC 15
Grupo 4
Sun 24 Mar
Vasco da Gama Vasco da Gama
1-3
Olhanense Olhanense
Armacenenses Armacenenses
3-0
Redondense Redondense
Ferreiras Ferreiras
1-2
1º Dezembro 1º Dezembro
Oriental Lisboa Oriental Lisboa
1-0
Moura Moura
Olímpico do Montijo Olímpico Montijo
0-1
Louletano Louletano
Ideal Ideal
0-2
Casa Pia Casa Pia
Praiense Praiense
4-1
Pinhalnovense Pinhalnovense
Angrense Angrense
3-3
Real Sport Clube Real Sport Clube
Thu 25 Apr
Sacavenense Sacavenense
17:00
Amora FC Amora FC
Equipe / Pontos
1 Praiense PRA 64
2 Casa Pia CAS 55
3 Real Sport Clube REA 54
4 Oriental Lisboa ORI 53
5 Olhanense OLH 48
6 Amora FC AMO 47
7 1º Dezembro 1DE 44
8 Armacenenses ARM 40
9 Olímpico do Montijo OLI 38
 
10 Sacavenense SAC 35
11 Pinhalnovense PIN 35
12 Louletano LOU 34
13 Ideal IDE 33
14 Vasco da Gama VAS 26
15 Angrense ANG 25
16 Moura MOU 21
17 Ferreiras FER 14
18 Redondense RED 1
Liga Revelação
Fri 08 Feb
Rio Ave Sub 23 Rio Ave Sub 23
4-1
Portimonense Sub 23 Portimonense
Sat 09 Feb
Desportivo Aves Sub 23 Desportivo Aves
1-1
Benfica Sub 23 Benfica Sub 23
Braga Sub 23 Braga Sub 23
0-1
Sporting CP Sub 23 Sporting
Estoril Sub 23 Estoril Sub 23
2-0
Cova da Piedade Sub 23 Cova Piedade
Feirense Sub 23 Feirense Sub 23
2-1
Vitória Setúbal Sub 23 Vitória Setúbal
Maritimo Sub 23 Maritimo Sub 23
0-1
Academica Sub 23 Academica Sub 23
Tue 12 Feb
Belenenses Sub 23 Belenenses Sub 23
0-1
Vitória Guimarães Sub 23 Vitória
Equipe / Pontos
1 Rio Ave Sub 23 RIO 52
2 Estoril Sub 23 EST 50
3 Desportivo Aves Sub 23 AVE 47
4 Benfica Sub 23 BES 47
5 Sporting CP Sub 23 SPO 47
6 Braga Sub 23 BRA 45
7 Vitória Guimarães Sub 23 GUI 44
 
8 Vitória Setúbal Sub 23 SET 32
9 Maritimo Sub 23 MAR 31
10 Belenenses Sub 23 BEL 30
11 Academica Sub 23 ACA 27
12 Portimonense Sub 23 POR 24
13 Feirense Sub 23 FEI 16
14 Cova da Piedade Sub 23 CDP 13
wo - ISO Country Code Eliminatórias Eurocopa Grupo 4 »
Tue 26 Mar
20:45
Irlanda
20:45
Geórgia
Tue 26 Mar
20:45
Suíça
20:45
Dinamarca
wo - ISO Country Code Eliminatórias Eurocopa Grupo 6 »
Tue 26 Mar
20:45
Malta
20:45
Espanha
Tue 26 Mar
20:45
Noruega
20:45
Suécia
Tue 26 Mar
20:45
Roménia
20:45
Ilhas Féroe
wo - ISO Country Code Eliminatórias Eurocopa Grupo 10 »
Tue 26 Mar
18:00
Armênia
18:00
Finlândia
Tue 26 Mar
20:45
Bosnia-Herzegovina
20:45
Grécia
Tue 26 Mar
20:45
Itália
20:45
Liechtenstein
wo - ISO Country Code Eliminatórias Eurocopa Sub-21 Grupo 3 »
wo - ISO Country Code Eliminatórias Eurocopa Sub-21 Grupo 9 »
co - ISO Country Code Liga Colombiana »
Tue 26 Mar
01:30 terminado
Rionegro Águilas
1 - 1
Atlético Bucaramanga INFO
wo - ISO Country Code Eliminatórias Eurocopa Sub 19 Grupo 2 »
Tue 26 Mar
15:00 Em jogo 59'
Rusia Sub 19
0 - 1
Irlanda Sub 19
Tue 26 Mar
15:00 Em jogo 57'
Rumania Sub 19
3 - 0
Azerbaiyán Sub 19
Tue 26 Mar
15:00 Intervalo
República Checa
1 - 1
Grecia Sub 19
Tue 26 Mar
15:00 Intervalo
Dinamarca Sub 19
1 - 0
Inglaterra Sub 19
Tue 26 Mar
14:00 terminado
Hungria Sub 19
0 - 3
Alemania Sub 19 INFO
Tue 26 Mar
14:00 terminado
Croacia Sub 19
2 - 3
Noruega Sub 19 INFO
Tue 26 Mar
19:00
Holanda Sub 19
19:00
España Sub 19
Tue 26 Mar
19:00
Eslovenia Sub 19
19:00
Gales Sub 19
Tue 26 Mar
15:00 Em jogo 59'
Israel Sub 19
0 - 2
Francia Sub 19
Tue 26 Mar
15:00 Em jogo 55'
Polonia Sub 19
0 - 0
Suiza Sub 19
Tue 26 Mar
17:15
Escocia Sub 19
17:15
Portugal Sub 19
Tue 26 Mar
17:15
Chipre Sub 19
17:15
Turquia Sub 19
Tue 26 Mar
15:00 Em jogo 55'
Serbia Sub 19
0 - 0
Italia Sub 19
Tue 26 Mar
15:00 Em jogo 57'
Bélgica Sub 19
1 - 2
Ucrania Sub 19
es - ISO Country Code Amistosos »
Tue 26 Mar
14:30 Em jogo 73'
Al Nasr Dubai
1 - 3
Arsenal
Tue 26 Mar
14:00 terminado
Dinamo Bryansk
0 - 2
Saturn Ramenskoye INFO
Tue 26 Mar
12:30 terminado
Kasimpasa
2 - 2
Boluspor INFO
Tue 26 Mar
13:00 terminado
Dinamo Batumi
2 - 2
Torpedo Kutaisi INFO
Tue 26 Mar
14:00 terminado
Alanyaspor
2 - 1
Altyn Asyr INFO
Tue 26 Mar
14:00 terminado
Genclerbirligi SK
1 - 0
Ankaragucu INFO
wo - ISO Country Code Amistosos de Seleções »
Tue 26 Mar
20:45
Argélia
20:45
Tunísia
Tue 26 Mar
20:45
República Checa
20:45
Brasil
Tue 26 Mar
20:00
Marrocos
20:00
Argentina
Tue 26 Mar
20:45
Gibraltar
20:45
Estónia
Tue 26 Mar
11:30 terminado
Japão
1 - 0
Bolívia INFO
Tue 26 Mar
18:00
Nigéria
18:00
Egito
Tue 26 Mar
12:00 terminado
Coreia do Sul
2 - 1
Colômbia INFO
Tue 26 Mar
18:00
Senegal
18:00
Mali
Tue 26 Mar
16:00 Em jogo 9'
Iraq
0 - 1
Jordânia
Tue 26 Mar
18:00
Costa do Marfim
18:00
Libéria
Tue 26 Mar
14:45 Em jogo 65'
Emirados Árabes
0 - 0
Síria
gb - ISO Country Code League One »
ar - ISO Country Code Primera Nacional B »
Tue 26 Mar
01:05 terminado
Quilmes
0 - 0
Brown Adrogue INFO
it - ISO Country Code Lega Pro 1 Grupo 1 »
ss - ISO Country Code First Division »
Tue 26 Mar
20:45
Inverness CT
20:45
Alloa Athletic
Tue 26 Mar
20:45
Dunfermline
20:45
Dundee United
gb - ISO Country Code Conference »
mx - ISO Country Code Segunda División México Grupo 1 »
Tue 26 Mar
00:00 terminado
Leones Negros Pre.
0 - 3
Coras de Nayarit INFO
gb - ISO Country Code Conference North »
ar - ISO Country Code Primera B Metropolitana »
Tue 26 Mar
18:00
Dep. Español
18:00
San Telmo
de - ISO Country Code Regionalliga Grupo 4 »
fr - ISO Country Code CFA Grupo 1 »
Tue 26 Mar
17:00 Adiado
Fréjus
17:00
Sporting Toulon Var
gb - ISO Country Code Non League Premier Grupo 2 »
ss - ISO Country Code Second Division »
Tue 26 Mar
20:45
Stranraer
20:45
Brechin City
gb - ISO Country Code Non League Div One Grupo 1 »
Tue 26 Mar
20:45
Brentwood Town
20:45
Aveley
gb - ISO Country Code Non League Div One Grupo 4 »
gb - ISO Country Code Non League Div One Grupo 5 »
gb - ISO Country Code Non League Div One Grupo 6 »
gb - ISO Country Code Non League Div One Grupo 7 »
de - ISO Country Code Oberliga Grupo 7 »
Tue 26 Mar
20:00
Mechtersheim
20:00
Karbach
py - ISO Country Code División Profesional »
Tue 26 Mar
00:15 terminado
Dep. Capiatá
2 - 1
Deportivo Santaní INFO
kr - ISO Country Code Copa Corea FA »
br - ISO Country Code Mineiro 1 »
Tue 26 Mar
00:00 terminado
América Mineiro
2 - 0
Caldense INFO
br - ISO Country Code Catarinense 1 »
Tue 26 Mar
00:00 terminado
CA Tubarão
1 - 0
Brusque INFO

Follow BeSoccer on Facebook