noscript image
1. SNL
Sex 19 Abr
NK Olimpija 2005 NK Olimpija 2005
3-1
Gorica Gorica
Celje Celje
1-0
Aluminij Aluminij
Sat 20 Abr
Triglav Triglav
2-1
Mura Mura
Maribor Maribor
3-1
Rudar Velenje Rudar Velenje
Seg 22 Abr
Krsko Posavje Krsko Posavje
18:00
Domžale Domžale
Equipe / Pontos
1 Maribor MAR 66
2 NK Olimpija 2005 OLI 54
3 Domžale DOM 40
4 Celje CEL 40
5 Mura NSM 39
 
6 Aluminij ALU 37
7 Triglav TRI 31
8 Rudar Velenje RUD 29
9 Gorica GOR 26
10 Krsko Posavje KRS 20
2. SNL
Sat 20 Abr
Ankaran Hrvatini Ankaran Hrvatini
0-1
Radomlje Radomlje
Brežice Brežice
0-1
NK Nafta Lendava NK Nafta Lendava
ASK Bravo ASK Bravo
2-0
Ilirija Ilirija
Tabor Sežana Tabor Sežana
0-0
NK Rogaška NK Rogaška
Bilje Bilje
2-1
NK Dob NK Dob
Fužinar Fužinar
2-2
Krka Krka
NS Drava NS Drava
0-0
Dekani Dekani
Beltinci Beltinci
0-1
Brda Dobrovo Brda Dobrovo
Equipe / Pontos
1 ASK Bravo BRA 54
2 Tabor Sežana TAS 50
3 Radomlje RAD 46
4 Krka KRK 39
5 NK Nafta Lendava NKN 39
6 NK Dob NKD 37
7 Fužinar FUZ 35
8 NS Drava DRA 35
 
9 Beltinci BEL 28
10 NK Rogaška ROG 27
11 Brda Dobrovo BRD 26
12 Bilje BIL 25
13 Dekani DEK 24
14 Ankaran Hrvatini AHS 24
15 Ilirija ILI 22
16 Brežice BRE 18
Grupo 1
Sat 30 Mar
Bled Hirter Bled Hirter
1-0
Arne Tabor 69 Arne Tabor 69
Zarica Kranj Zarica Kranj
1-2
Ivančna Gorica Ivančna Gorica
Dom 31 Mar
Brinje-Grosuplje Brinje-Grosuplje
3-1
Sava Kranj Sava Kranj
Zagorje Zagorje
3-0
Svoboda Ljubljana Svoboda Ljubljana
Komenda Komenda
0-1
Šencur Šencur
Equipe / Pontos
1 Bled Hirter BHI 46
2 Ivančna Gorica IVA 38
3 Zagorje ZAG 33
4 Brinje-Grosuplje BRI 32
5 Arne Tabor 69 ARN 23
 
6 Svoboda Ljubljana SLJ 19
7 Komenda KOM 17
8 Šencur SEN 15
9 Sava Kranj SKR 14
10 Zarica Kranj KRA 12
Grupo 2
Sat 09 Mar
Črenšovci Črenšovci
0-1
Ljutomer Ljutomer
Radgona Radgona
1-3
Turnišče Turnišče
NK Verzej NK Verzej
2-2
Tromejnik Tromejnik
Dom 10 Mar
NK Grad NK Grad
0-1
Odranci Odranci
Hotiza Hotiza
0-2
Velika Polana Velika Polana
Equipe / Pontos
1 Odranci ODR 34
2 Ljutomer LJU 31
3 NK Grad GRA 29
4 Velika Polana POL 29
5 NK Verzej NKV 23
 
6 Črenšovci CRE 22
7 Turnišče TUR 15
8 Tromejnik TRO 11
9 Hotiza HOT 10
10 Radgona RAD 4
Grupo 3
Sat 30 Mar
Dravograd Dravograd
-
NK Mons Claudius Rogatec Mons Claudius Rog.
Bistrica iz Slovenske Bistrica Slovenske
2-0
SD Videm SD Videm
NK Pohorje NK Pohorje
4-0
Smartno 1928 Smartno 1928
NK Pesnica NK Pesnica
0-2
Zreče Zreče
Dom 31 Mar
ND Dravinja Kostroj Dravinja Kostroj
2-1
Šampion Celje Šampion Celje
Equipe / Pontos
1 Bistrica iz Slovenske BIS 33
2 Smartno 1928 SMA 32
3 SD Videm VID 30
4 Dravograd DRA 30
5 Zreče NKZ 29
 
6 ND Dravinja Kostroj TOL 27
7 Šampion Celje CEL 23
8 NK Pesnica PES 18
9 NK Mons Claudius Rogatec MCR 15
10 NK Pohorje POH 11
Grupo 4
Sat 20 Abr
Plama Podgrad Plama Podgrad
0-1
MNK Izola MNK Izola
ND Adria Miren ND Adria Miren
3-2
Fama Vipava Fama Vipava
FC Koper FC Koper
2-2
NK Primorje Ajdovscina Primorje
NK Tolmin NK Tolmin
6-0
Jadran Hrpelje-Kozina Jadran
Equipe / Pontos
1 FC Koper FCK 56
2 NK Tolmin TOL 51
3 Fama Vipava FVI 43
4 ND Adria Miren ADR 30
 
5 NK Primorje Ajdovscina NKP 27
6 MNK Izola MNK 24
7 Plama Podgrad NKP 12
8 Jadran Hrpelje-Kozina JAD 8
gb - ISO Country Code Premier League »
Dom 21 Abr
17:00
Arsenal
17:00
Crystal Palace
Dom 21 Abr
17:00
Cardiff City
17:00
Liverpool
Dom 21 Abr
14:30
Everton
14:30
Man. Utd
es - ISO Country Code La Liga »
Dom 21 Abr
20:45
Real Betis
20:45
Valencia
Dom 21 Abr
14:00
Getafe
14:00
Sevilla
Dom 21 Abr
16:15
Real Madrid
16:15
Athletic
Dom 21 Abr
12:00
Levante
12:00
Espanyol
Dom 21 Abr
18:30
Villarreal
18:30
Leganés
de - ISO Country Code Bundesliga »
Dom 21 Abr
15:30
SC Freiburg
15:30
B. Dortmund
Dom 21 Abr
18:00
Hertha BSC
18:00
Hannover 96
fr - ISO Country Code Ligue 1 »
Dom 21 Abr
15:00
Nantes
15:00
Amiens SC
Dom 21 Abr
17:00
Stade de Reims
17:00
Saint-Étienne
Dom 21 Abr
15:00
Toulouse
15:00
Lille
Dom 21 Abr
21:00
PSG
21:00
Monaco
mx - ISO Country Code Liga Mexicana »
Dom 21 Abr
00:06 terminado
León
5 - 2
Atlas Guadalajara INFO
Dom 21 Abr
00:00 terminado
Necaxa
2 - 2
Pachuca INFO
Dom 21 Abr
02:00 terminado
Cruz Azul
2 - 1
Pumas UNAM INFO
Dom 21 Abr
02:00 terminado
Tigres UANL
3 - 3
Morelia INFO
Dom 21 Abr
04:00 terminado
Chivas Guadalajara
1 - 3
Puebla INFO
Dom 21 Abr
19:00
Toluca
19:00
América
nl - ISO Country Code Liga Holandesa »
Dom 21 Abr
12:15
Excelsior
12:15
Willem II
Dom 21 Abr
14:30
Fortuna Sittard
14:30
NAC Breda
Dom 21 Abr
16:45
PSV
16:45
ADO Den Haag
co - ISO Country Code Liga Colombiana »
Dom 21 Abr
00:00 terminado
Independiente
3 - 0
Jaguares FC INFO
Dom 21 Abr
23:00
Envigado
23:00
Unión Magdalena
Dom 21 Abr
03:00 terminado
Santa Fe
1 - 2
Deportivo Cali INFO
Dom 21 Abr
21:00
Patriotas Boyacá
21:00
Cúcuta Deportivo
ru - ISO Country Code Liga Russa »
Dom 21 Abr
18:00
Spartak Moskva
18:00
Yenisey
Dom 21 Abr
15:30
Ural Sverdlovskaya
15:30
Rubin Kazán
es - ISO Country Code Segunda Divisão Espanhola »
Dom 21 Abr
12:00
Cádiz
12:00
Numancia
Dom 21 Abr
16:00
Deportivo
16:00
Extremadura UD
Dom 21 Abr
20:00
Tenerife
20:00
Almería
Dom 21 Abr
18:00
Real Oviedo
18:00
Córdoba
gr - ISO Country Code Super League »
Dom 21 Abr
18:00
AEK Athens
18:00
Larissa FC
Dom 21 Abr
18:00
Xanthi
18:00
Apollon Smirnis
Dom 21 Abr
18:00
Atromitos
18:00
Panathinaikos
Dom 21 Abr
18:00
Lamia
18:00
Olympiacos Piraeus
Dom 21 Abr
18:00
OFI
18:00
Asteras Tripolis
Dom 21 Abr
18:00
PAOK
18:00
Levadiakos
Dom 21 Abr
18:00
Panaitolikos
18:00
Aris Thessaloniki
Dom 21 Abr
18:00
Panionios
18:00
PAS Giannina
tr - ISO Country Code Liga Turca »
Dom 21 Abr
15:00
İstanbul
15:00
Rizespor
Dom 21 Abr
12:30
Ankaragucu
12:30
Konyaspor
Dom 21 Abr
18:00
Alanyaspor
18:00
Fenerbahçe
ar - ISO Country Code Copa Argentina »
Dom 21 Abr
Adiado
CA Huracán
-
Unión Sunchales
Dom 21 Abr
Adiado
Racing Club
-
Boca Unidos
Dom 21 Abr
Adiado
Belgrano
-
Dep. Riestra
Dom 21 Abr
Adiado
San Lorenzo
-
Estudiantes de San Luis
Dom 21 Abr
Adiado
Estudiantes Plata
-
Sarm. Resistencia
ar - ISO Country Code Copa de la Superliga Argentina »
Dom 21 Abr
22:45
Unión Santa Fe
22:45
San Martín Tucumán
Dom 21 Abr
18:15
Tigre
18:15
Colón
Dom 21 Abr
01:00 terminado
Godoy Cruz
(5)1-1(4)
Patronato INFO
Dom 21 Abr
20:30
Newell's Old Boys
20:30
Gimnasia La Plata
br - ISO Country Code Paulista A1 »
Dom 21 Abr
21:00
Corinthians
21:00
São Paulo
us - ISO Country Code MLS »
Dom 21 Abr
01:30 terminado
Columbus Crew
1 - 3
Portland Timbers INFO
Dom 21 Abr
01:30 terminado
England Revolution
1 - 0
New York RB INFO
Dom 21 Abr
04:00 terminado
Jose Earthquakes
4 - 1
Sporting Kansas City INFO
Dom 21 Abr
22:00
DC United
22:00
New York City
cn - ISO Country Code Liga Chinesa »
se - ISO Country Code Liga Sueca »
Dom 21 Abr
17:30
Hammarby IF
17:30
AFC Eskilstuna
Dom 21 Abr
15:00
Häcken
15:00
Djurgårdens
de - ISO Country Code Segunda Liga Alemã »
Dom 21 Abr
13:30
Arminia Bielefeld
13:30
Ingolstadt 04
Dom 21 Abr
13:30
Jahn Regensburg
13:30
Magdeburg
Dom 21 Abr
13:30
Darmstadt 98
13:30
VfL Bochum
Dom 21 Abr
13:30
Heidenheim
13:30
FC St. Pauli
Dom 21 Abr
13:30
Dynamo Dresden
13:30
Köln
cz - ISO Country Code Liga Checa »
Dom 21 Abr
17:00
Zlin
17:00
Slavia Praha
Dom 21 Abr
17:00
Sparta Praha
17:00
Karviná
Dom 21 Abr
17:00
FK Dukla Praha
17:00
Mladá Boleslav
Dom 21 Abr
17:00
Baník Ostrava
17:00
SFC Opava
Dom 21 Abr
17:00
Bohemians 1905
17:00
Jablonec
Dom 21 Abr
17:00
Pribram
17:00
Viktoria Plzeň
Dom 21 Abr
17:00
Sigma Olomouc
17:00
Teplice
Dom 21 Abr
17:00
Slovan Liberec
17:00
Slovácko
be - ISO Country Code Pro League Playoffs Grupo 1 »
Dom 21 Abr
18:00
Anderlecht
18:00
KAA Gent
be - ISO Country Code Pro League Playoffs Grupo 2 »
uy - ISO Country Code Liga Uruguaia - Apertura »
Dom 21 Abr
21:00
Liverpool
21:00
Racing Montevideo
Dom 21 Abr
21:00
Juventud
21:00
Boston River
Dom 21 Abr
21:15
Defensor Sporting
21:15
Plaza Colonia
Dom 21 Abr
00:00 terminado
Peñarol
1 - 1
Cerro CA INFO
ro - ISO Country Code Liga 1 Grupo 2 »
Dom 21 Abr
20:00
Viitorul
20:00
FCSB
ro - ISO Country Code Liga 1 Grupo 3 »
es - ISO Country Code Segunda División B Grupo 1 »
Dom 21 Abr
12:00
Las Palmas At.
12:00
Coruxo
Dom 21 Abr
12:00
Atlético B
12:00
Sanse
Dom 21 Abr
18:00
Cultural Leonesa
18:00
Salamanca CF UDS
Dom 21 Abr
17:00
Navalcarnero
17:00
Burgos
Dom 21 Abr
12:00
CF Internacional
12:00
Fuenlabrada
Dom 21 Abr
12:00
Celta B
12:00
Unión Adarve
es - ISO Country Code Segunda División B Grupo 2 »
Dom 21 Abr
18:00
Racing
18:00
Amorebieta
Dom 21 Abr
18:00
CD Calahorra
18:00
CD Vitoria
es - ISO Country Code Segunda División B Grupo 3 »
Dom 21 Abr
12:00
CD Ebro
12:00
Espanyol B
Dom 21 Abr
12:00
Valencia Mestalla
12:00
Barcelona B
Dom 21 Abr
19:00
Lleida Esportiu
19:00
CF Peralada-Girona B
Dom 21 Abr
19:30
CD Castellón
19:30
Ejea
es - ISO Country Code Segunda División B Grupo 4 »
Dom 21 Abr
18:00
Linense
18:00
Talavera
Dom 21 Abr
12:00
UCAM Murcia
12:00
UD Ibiza
Dom 21 Abr
12:00
UD Melilla
12:00
At. Sanluqueño
Dom 21 Abr
11:30
Sevilla At.
11:30
Recreativo

Follow BeSoccer on Facebook