noscript image
Liga Sueca
Sex 19 Abr
Östersunds FK Östersunds FK
1-1
Elfsborg Elfsborg
Orebro SK Orebro SK
2-1
AIK Solna AIK Solna
Norrköping Norrköping
4-3
Falkenbergs Falkenbergs
Sat 20 Abr
GIF Sundsvall GIF Sundsvall
1-2
Kalmar Kalmar
Sirius Sirius
0-1
Malmö Malmö
Dom 21 Abr
Häcken Häcken
15:00
Djurgårdens Djurgårdens
Hammarby IF Hammarby IF
17:30
AFC Eskilstuna AFC Eskilstuna
Seg 22 Abr
IFK Göteborg IFK Göteborg
15:00
Helsingborgs Helsingborgs
Equipe / Pontos
1 Djurgårdens DJU 7
2 Häcken HÄC 7
3 Malmö MFF 7
4 Helsingborgs HEL 6
5 Sirius SIR 6
6 AIK Solna AIK 5
7 Norrköping NOR 5
8 Elfsborg ELF 5
 
9 Kalmar KAL 5
10 Östersunds FK OST 5
11 AFC Eskilstuna AFC 4
12 GIF Sundsvall GIF 4
13 Orebro SK ORE 4
14 IFK Göteborg GÖT 3
15 Falkenbergs FAL 3
16 Hammarby IF HIF 2
Superettan
Sex 19 Abr
GAIS GAIS
0-3
IK Brage IK Brage
Sat 20 Abr
Degerfors Degerfors
1-2
Örgryte Örgryte
Dom 21 Abr
Norrby Norrby
15:00
Jönköpings Södra Jönköpings
Dalkurd FF Dalkurd FF
17:30
Mjällby Mjällby
Seg 22 Abr
Västerås SK Västerås SK
15:00
Trelleborgs FF Trelleborgs FF
Halmstads Halmstads
17:30
Syrianska FC Syrianska FC
IK Frej IK Frej
17:30
Osters IF Osters IF
Varberg Varberg
17:30
Brommapojkarna Brommapojkarna
Equipe / Pontos
1 IK Brage IKB 10
2 Örgryte ORG 10
3 Varberg VAR 9
4 Degerfors DEG 7
5 Norrby NOR 5
6 GAIS GAI 5
7 Västerås SK VAS 4
8 Brommapojkarna BRO 3
 
9 Osters IF OIF 3
10 Mjällby MJÄ 3
11 Jönköpings Södra JON 3
12 Halmstads HAL 3
13 Syrianska FC SYR 3
14 Trelleborgs FF TRE 2
15 Dalkurd FF DAL 1
16 IK Frej IKF 0
Grupo 1
Sex 19 Abr
Carlstad United Carlstad United
3-1
Sollentuna Sollentuna
Linköping City Linköping City
4-1
BK Forward BK Forward
Sandvikens IF Sandvikens IF
5-1
Rynninge Rynninge
Sat 20 Abr
Karlslund Karlslund
1-1
Akropolis Akropolis
Dom 21 Abr
Team Thoren Team Thoren
15:00
Sylvia Sylvia
Seg 22 Abr
Nykopings Nykopings
16:00
Bodens Bodens
Karlstad BK Karlstad BK
17:00
Umeå Umeå
Vasalunds IF Vasalunds IF
17:00
Gefle Gefle
Equipe / Pontos
1 Sandvikens IF SAN 9
2 Carlstad United CAR 7
3 Linköping City LIN 6
4 Umeå UME 6
5 Karlslund KAR 5
6 Akropolis AKR 5
7 Karlstad BK KAR 4
8 Nykopings NBS 4
 
9 Gefle GEF 3
10 BK Forward BKF 3
11 Vasalunds IF VAS 2
12 Sollentuna SOL 1
13 Team Thoren THO 0
14 Sylvia SYL 0
15 Bodens BBK 0
16 Rynninge RYN 0
Grupo 2
Sex 19 Abr
Assyriska IK Assyriska IK
1-1
Trollhattan FC Trollhattan FC
Utsiktens BK Utsiktens BK
3-2
Lunds Lunds
Dom 21 Abr
Ljungskile Ljungskile
16:00
Eskilsminne Eskilsminne
Seg 22 Abr
Torns Torns
15:00
Åtvidabergs Åtvidabergs
Landskrona Landskrona
16:00
Oskarshamns AIK Oskarshamns AIK
Varnamo Varnamo
16:00
Tvååker Tvååker
Kristianstad FF Kristianstad FF
17:00
Skovde AIK Skovde AIK
IK Oddevold IK Oddevold
17:00
Lindome Lindome
Equipe / Pontos
1 Lunds LBK 6
2 Landskrona LAN 6
3 Utsiktens BK UTS 6
4 Oskarshamns AIK OSK 4
5 Ljungskile LJU 4
6 Lindome LIN 4
7 Åtvidabergs ATV 4
8 Varnamo IFK 4
 
9 Torns TOR 3
10 IK Oddevold IKO 3
11 Skovde AIK SKO 3
12 Trollhattan FC TRO 1
13 Assyriska IK AST 1
14 Eskilsminne ESK 1
15 Tvååker TVA 0
16 Kristianstad FF KRI 0
Grupo 1
Thu 18 Abr
Vårgårda Vårgårda
1-3
Vänersborgs FK Vänersborgs FK
Sex 19 Abr
Grebbestad Grebbestad
3-1
Uddevalla Uddevalla
Stenungsund Stenungsund
3-0
IFK Amal IFK Amal
Vänersborgs IF Vänersborgs IF
0-1
Sävedalen Sävedalen
Gauthiod Gauthiod
5-1
Tidaholms Tidaholms
Lidköping Lidköping
3-1
Nordvärmland Nordvärmland
Sat 20 Abr
Örebro Syrianska Örebro Syrianska
7-2
Torslanda IK Torslanda IK
Equipe / Pontos
1 Örebro Syrianska ORE 9
2 Stenungsund STE 9
3 Lidköping LID 9
4 Gauthiod GAU 7
5 Nordvärmland NOR 6
6 Sävedalen SAV 6
7 Grebbestad GRE 4
 
8 Vänersborgs FK VFK 3
9 Vänersborgs IF VAN 2
10 Tidaholms TFC 2
11 Vårgårda VAG 1
12 Torslanda IK TIK 1
13 Uddevalla UDD 0
14 IFK Amal IFK 0
Grupo 2
Wed 17 Abr
Lidingö Lidingö
5-2
Valbo Valbo
Sex 19 Abr
Täby Täby
5-3
Enköpings SK Enköpings SK
Karlberg Karlberg
5-1
Skiljebo Skiljebo
Kungsängen Kungsängen
2-2
Hudiksvall Hudiksvall
Kvarnsveden Kvarnsveden
2-4
Stocksund Stocksund
Dom 21 Abr
Gamla Upsala Gamla Upsala
14:30
Gute Gute
Seg 22 Abr
Sundbyberg Sundbyberg
14:00
Mora Mora
Equipe / Pontos
1 Karlberg KAL 9
2 Täby TAB 7
3 Kungsängen KUN 7
4 Stocksund IFS 6
5 Lidingö LID 6
6 Kvarnsveden KVA 4
7 Enköpings SK ENK 4
 
8 Hudiksvall HUD 4
9 Valbo VAL 4
10 Mora IMF 1
11 Skiljebo SKI 1
12 Sundbyberg SUN 0
13 Gute GUT 0
14 Gamla Upsala GAM 0
Grupo 3
Wed 17 Abr
Kramfors-Alliansen Kramfors-Alliansen
0-2
Gottne Gottne
IFK Timra IFK Timra
1-2
IFK Östersund IFK Östersund
Thu 18 Abr
Friska Viljor Friska Viljor
2-1
Umeå Umeå
Sandviks Sandviks
0-2
Piteå Piteå
Umeå FC Akademi Umeå FC Akademi
1-2
Täfteå Täfteå
Skellefteå Skellefteå
2-3
IFK Luleå IFK Luleå
Seg 22 Abr
Ytterhogdals Ytterhogdals
16:30
Anundsjö Anundsjö
Equipe / Pontos
1 Piteå PIT 9
2 Gottne GIF 7
3 Friska Viljor FRI 7
4 IFK Luleå IFK 7
5 IFK Östersund OST 6
6 Ytterhogdals YIK 4
7 Skellefteå SKE 4
 
8 Täfteå TAF 4
9 Umeå IKU 3
10 Sandviks SIK 3
11 Kramfors-Alliansen KAL 1
12 Umeå FC Akademi UAK 1
13 IFK Timra IFK 0
14 Anundsjö ANU 0
Grupo 4
Dom 21 Abr
Aspudden-Tellus Aspudden-Tellus
16:00
Haninge Haninge
Assyriska Assyriska
16:00
Huddinge Huddinge
Seg 22 Abr
Enskede Enskede
13:00
AFK Linköping AFK Linköping
Motala Motala
14:00
Tyreso Tyreso
Södertälje Södertälje
14:00
Assyriska IF Assyriska IF
Stockholm Internazionale Stockholm
19:00
Arameiska / Syrianska Arameiska
Newroz Newroz
19:30
Värmbols Värmbols
Equipe / Pontos
1 Haninge HAN 6
2 AFK Linköping LIN 6
3 Tyreso TYR 4
4 Aspudden-Tellus ASP 3
5 Newroz NFC 3
6 Enskede ENS 3
7 Huddinge HUD 3
 
8 Assyriska ASS 2
9 Assyriska IF ASS 2
10 Arameiska / Syrianska ASI 2
11 Stockholm Internazionale STO 1
12 Motala MOT 1
13 Värmbols VAR 1
14 Södertälje SOD 0
Grupo 5
Wed 17 Abr
Rosengård Rosengård
1-2
Hittarps Hittarps
Thu 18 Abr
Ängelholm Ängelholm
3-0
Vinbergs Vinbergs
IFK Malmö IFK Malmö
0-1
Qviding FIF Qviding FIF
Assyriska BK Assyriska BK
4-1
Stafsinge Stafsinge
Sex 19 Abr
Ullared Ullared
1-1
BK Olympic BK Olympic
Onsala Onsala
8-2
Eslövs Eslövs
Sat 20 Abr
Prespa Birlik Prespa Birlik
1-1
Halmia Halmia
Equipe / Pontos
1 Hittarps HIT 9
2 Qviding FIF QVI 9
3 Ullared ULL 7
4 Onsala OBK 6
5 Ängelholm ANG 6
6 Halmia ISH 4
7 BK Olympic OLY 4
 
8 Eslövs ELV 4
9 Rosengård ROS 3
10 Assyriska BK ASS 3
11 Stafsinge STA 3
12 Prespa Birlik PRE 2
13 IFK Malmö MAL 0
14 Vinbergs VIN 0
Grupo 6
Thu 18 Abr
Asarum Asarum
1-1
Nosaby Nosaby
Dalstorps Dalstorps
1-0
Råslätts Råslätts
Sex 19 Abr
Almeboda Linneryd Almeboda Linneryd
1-1
IFK Hässleholm IFK Hässleholm
Räppe Räppe
1-2
IFK Berga IFK Berga
Österlen Österlen
1-1
Bromölla Bromölla
Hässleholms IF Hässleholms IF
0-1
Husqvarna Husqvarna
Seg 22 Abr
Karlskrona Karlskrona
15:00
Nässjö Nässjö
Equipe / Pontos
1 IFK Berga BER 9
2 Husqvarna HFF 7
3 Dalstorps DAL 7
4 Karlskrona KAR 4
5 Hässleholms IF HAS 4
6 Almeboda Linneryd ALM 4
7 Räppe RAP 4
 
8 Österlen OST 4
9 Asarum ASA 3
10 Råslätts RAS 3
11 Bromölla IBI 2
12 IFK Hässleholm IFK 1
13 Nosaby NOS 1
14 Nässjö NFF 0

Follow BeSoccer on Facebook