noscript image
Liga Suíça
Sat 02 Fev
Grasshopper Grasshopper
-
Basel Basel
FC Lugano FC Lugano
-
Thun Thun
Luzern Luzern
-
Sion Sion
St. Gallen St. Gallen
-
Zurich Zurich
Young Boys Young Boys
-
Neuchâtel Xamax Neuchâtel Xamax
Equipe / Pontos
1 Young Boys YOB 49
2 Basel BAS 30
3 Thun THU 28
4 Zurich ZUR 25
5 Luzern FCL 25
 
6 St. Gallen STG 23
7 Sion SIO 21
8 FC Lugano LUG 19
9 Grasshopper GCZ 17
10 Neuchâtel Xamax NEX 13
Challenge League
Sex 01 Fev
Aarau Aarau
-
Wil 1900 Wil 1900
Lausanne Sports Lausanne Sports
-
Kriens Kriens
Schaffhausen Schaffhausen
-
Chiasso Chiasso
Winterthur Winterthur
-
Rapperswil Rapperswil
Servette Servette
-
FC Vaduz FC Vaduz
Equipe / Pontos
1 Servette SER 37
2 Winterthur WIN 31
3 Lausanne Sports LAU 30
4 Wil 1900 WIL 29
5 Schaffhausen SCH 26
 
6 Aarau FCA 23
7 FC Vaduz FCV 20
8 Rapperswil RAP 18
9 Kriens KRI 16
10 Chiasso CHI 15
Grupo 1
Sat 02 Mar
CS Chênois CS Chênois
-
Lausanne Sport II Lausanne Sport II
Echallens Echallens
17:00
Young Boys II Young Boys II
FC Azzurri 90 FC Azzurri 90
17:00
Etoile Carouge Etoile Carouge
Dom 03 Mar
Fribourg Fribourg
17:00
Martigny Martigny
Naters Naters
17:00
Vevey Sports Vevey Sports
Thun II Thun II
17:00
Meyrin Meyrin
Lancy FC Lancy FC
17:00
Bulle Bulle
Equipe / Pontos
1 Etoile Carouge ETO 29
2 Echallens ECH 27
3 Lausanne Sport II LAU 26
4 Meyrin MEY 25
5 CS Chênois CSC 24
6 Lancy FC LAN 23
7 Vevey Sports VEV 22
 
8 Young Boys II YOU 21
9 Martigny MAR 19
10 FC Azzurri 90 FCA 15
11 Bulle BUL 14
12 Naters NAT 14
13 Thun II THU 10
14 Fribourg FRI 4
Grupo 2
Sat 02 Mar
Black Stars Black Stars
15:00
Bassecourt Bassecourt
Schotz Schotz
16:00
Buochs Buochs
Zofingen Zofingen
17:00
Zug Zug
Dom 03 Mar
Biel-Bienne Biel-Bienne
15:00
Langenthal Langenthal
Luzern II Luzern II
16:00
Goldau Goldau
Grasshoppers II Grasshoppers II
16:00
Solothurn Solothurn
Delemont Delemont
16:00
Old Boys Old Boys
Equipe / Pontos
1 Solothurn SOL 30
2 Black Stars BLA 29
3 Grasshoppers II GRA 27
4 Delemont DEL 26
5 Biel-Bienne BIE 25
6 Buochs BUO 20
7 Schotz SCH 19
 
8 Zug ZUG 18
9 Zofingen ZOF 16
10 Goldau GOL 14
11 Luzern II LUZ 13
12 Langenthal LAN 12
13 Old Boys OLD 12
14 Bassecourt BAS 10
Grupo 3
Sat 02 Mar
Mendrisio-Stabio Mendrisio-Stabio
-
St. Gallen II St. Gallen II
FC Wettswil-Bonstetten Wettswil-Bonstette
16:00
Winterthur II Winterthur II
Red Star Zürich Red Star Zürich
16:00
FC Gossau FC Gossau
United Zürich United Zürich
16:00
Kosova Kosova
Dom 03 Mar
Linth 04 Linth 04
16:00
Tuggen Tuggen
Eschen/Mauren Eschen/Mauren
16:00
Hongg Hongg
FC Thalwil FC Thalwil
16:00
Baden Baden
Equipe / Pontos
1 FC Wettswil-Bonstetten FCW 30
2 Baden BAD 29
3 Red Star Zürich RSZ 28
4 Eschen/Mauren ESC 27
5 Tuggen TUG 26
6 Kosova KOS 23
7 St. Gallen II STG 20
 
8 Winterthur II WIN 20
9 Linth 04 LIN 19
10 Hongg HON 17
11 FC Thalwil FCT 16
12 FC Gossau FCG 11
13 United Zürich UZU 7
14 Mendrisio-Stabio MEN 3
Grupo 1
Sat 27 Oct
Forward Forward
5-1
Urania Genève Sport Urania Genève Sp.
Collex-Bossy Collex-Bossy
3-2
FC Monthey FC Monthey
Chippis Chippis
4-2
Amical Saint-Prex Amical Saint-Prex
Conthey Conthey
3-1
Olympique de Geneve Olympique Geneve
Sierre Sierre
2-0
Veyrier Sports Veyrier Sports
Dom 28 Oct
Dardania Lausanne Dardania Lausanne
1-6
Servette II Servette II
Sat 08 Jun
Interstar Interstar
-
Signal Bernex-Confignon Signal
Equipe / Pontos
1 Olympique de Geneve ODG 27
2 FC Monthey FCM 22
3 Forward FCF 22
4 Veyrier Sports VEY 22
5 Collex-Bossy COL 21
6 Interstar INT 19
7 Conthey CON 18
 
8 Sierre SIE 17
9 Amical Saint-Prex FCA 16
10 Urania Genève Sport UGS 14
11 Signal Bernex-Confignon SBC 13
12 Servette II SER 10
13 Dardania Lausanne DAR 10
14 Chippis CHI 7
Grupo 2
Dom 17 Mar
Terre Sainte Terre Sainte
-
Le Locle Sports Le Locle Sports
Dudingen Dudingen
-
Colombier Colombier
Farvagny / Ogoz Farvagny / Ogoz
-
La Sarraz-Eclépens Sarraz-Eclépens
Stade Payerne Stade Payerne
-
Portalban / Gletterens Portalban
Vallorbe-Ballaigues Vallorbe-Ballaigue
-
Romontois Romontois
Echichens Echichens
-
Ueberstorf Ueberstorf
Thierrens Thierrens
-
La Tour /  Le Pâquier Tour Pâquier
Equipe / Pontos
1 Vallorbe-Ballaigues VAL 29
2 Terre Sainte TER 26
3 La Sarraz-Eclépens SEC 24
4 Colombier COL 23
5 Farvagny / Ogoz FAR 21
6 Stade Payerne STA 19
7 Romontois ROM 18
 
8 Ueberstorf FCU 17
9 La Tour /  Le Pâquier TPA 17
10 Dudingen DUD 15
11 Echichens ECH 15
12 Le Locle Sports LOC 12
13 Portalban / Gletterens POR 9
14 Thierrens THI 6
Grupo 3
Sat 16 Mar
Lerchenfeld Lerchenfeld
16:00
Köniz II Köniz II
Allschwil Allschwil
17:00
Timau Basel Timau Basel
FC Prishtina Bern FC Prishtina Bern
19:00
Dornach Dornach
Dom 17 Mar
Liestal Liestal
-
Binningen Binningen
Muttenz Muttenz
-
FC Konolfingen FC Konolfingen
Tavannes / Tramelan Tavannes Tramelan
-
Moutier Moutier
Cornol Cornol
-
Subingen Subingen
Equipe / Pontos
1 Muttenz MUT 31
2 FC Konolfingen FCK 25
3 Allschwil ALL 25
4 Köniz II FCK 24
5 Moutier MOU 24
6 Binningen BIN 22
7 Dornach DOR 20
 
8 Cornol COR 19
9 Tavannes / Tramelan TAV 19
10 Liestal LIE 18
11 Timau Basel TIM 15
12 FC Prishtina Bern FCP 11
13 Lerchenfeld LER 5
14 Subingen SUB 1
Grupo 4
Dom 17 Mar
Ibach Ibach
-
Taverne Taverne
Lugano II Lugano II
-
Perlen-Buchrain Perlen-Buchrain
Hergiswil Hergiswil
-
FC Sursee FC Sursee
Sarnen Sarnen
-
Eschenbach Eschenbach
Willisau Willisau
-
Kickers Luzern Kickers Luzern
FC Altdorf FC Altdorf
-
FC Paradiso FC Paradiso
Novazzano Novazzano
-
Brunnen Brunnen
Equipe / Pontos
1 FC Paradiso FCP 33
2 Lugano II LUG 26
3 Willisau WIL 23
4 Taverne TAV 23
5 FC Sursee FCS 22
6 Perlen-Buchrain PER 18
7 Hergiswil HER 18
 
8 Brunnen BRU 18
9 Novazzano NOV 15
10 Ibach IBA 14
11 FC Altdorf FCA 14
12 Kickers Luzern LUZ 14
13 Sarnen SAR 9
14 Eschenbach ESC 3
Grupo 5
Dom 17 Mar
Freienbach Freienbach
-
Dietikon Dietikon
Aegeri Aegeri
-
Einsiedeln Einsiedeln
FC Muri FC Muri
-
Pajde Pajde
Adliswil Adliswil
-
Eagles Aarau Eagles Aarau
Wangen Wangen
-
Schöftland Schöftland
FC Wettingen FC Wettingen
-
Dulliken Dulliken
Olten Olten
-
Wohlen II Wohlen II
Equipe / Pontos
1 Dietikon DIE 28
2 Pajde PAJ 27
3 FC Wettingen FCW 25
4 Freienbach FRE 25
5 Eagles Aarau EAA 23
6 FC Muri FCM 21
7 Schöftland SCH 20
 
8 Olten OLT 14
9 Wohlen II WOH 14
10 Aegeri FCA 13
11 Einsiedeln EIN 13
12 Dulliken DUL 10
13 Wangen WAN 9
14 Adliswil FCA 7
es - ISO Country Code La Liga »
Seg 21 Jan
21:00
Eibar
21:00
Espanyol
it - ISO Country Code Serie A »
Seg 21 Jan
20:30
Juventus
20:30
Chievo
Seg 21 Jan
15:00
Genoa
15:00
Milan
wo - ISO Country Code Asian Cup »
Seg 21 Jan
18:00
Emirados Árabes
18:00
Kirguizistán
Seg 21 Jan
12:00
Japão
12:00
Arábia Saudita
Seg 21 Jan
15:00
Austrália
15:00
Uzbekistán
mx - ISO Country Code Liga Mexicana »
Seg 21 Jan
01:30 Em jogo 78'
Chivas Guadalajara
1 - 1
Toluca
Seg 21 Jan
03:00
León
03:00
Tijuana
gb - ISO Country Code Championship »
es - ISO Country Code Segunda Divisão Espanhola »
Seg 21 Jan
21:00
Granada CF
21:00
Elche
gr - ISO Country Code Super League »
Seg 21 Jan
18:00
Lamia
18:00
Panathinaikos
es - ISO Country Code Amistosos »
Seg 21 Jan
18:00
Spartak Moskva
18:00
FK Rostov na Donu
Seg 21 Jan
12:00
Kobenhavn
12:00
Roskilde
Seg 21 Jan
10:00
Viitorul
10:00
Vejle BK
Seg 21 Jan
12:00
Brøndby IF
12:00
FK Lokomotiv Tashkent
Seg 21 Jan
12:00
Politehnica Iasi
12:00
Dinamo Zagreb
Seg 21 Jan
12:00
Sparta Praha
12:00
MOL Vidi
Seg 21 Jan
12:00
Gazovik Orenburg
12:00
Botosani
Seg 21 Jan
13:00
Östersunds FK
13:00
Henan Jianye
Seg 21 Jan
16:00
CSKA Moskva
16:00
Ventspils
tr - ISO Country Code Liga Turca »
Seg 21 Jan
18:00
Kasimpasa
18:00
Rizespor
Seg 21 Jan
18:00
Bursaspor
18:00
Fenerbahçe
ar - ISO Country Code Copa Argentina »
Seg 21 Jan
01:30
Cipolletti
01:30
Dep. Roca
Seg 21 Jan
00:30 terminado
Ferro General Pico
1 - 2
Douglas Haig INFO
Seg 21 Jan
00:30 terminado
JU Gualeguaychu
3 - 0
Def. de Pronunciamiento INFO
Seg 21 Jan
01:00 terminado
Sportivo Parejas
1 - 1
Atlético Paraná INFO
Seg 21 Jan
00:45 terminado
Sportivo Belgrano
1 - 0
Racing Córdoba INFO
Seg 21 Jan
00:00 terminado
Estudiantes Luis
2 - 2
Juventud Universitario San INFO
Seg 21 Jan
01:00 terminado
Sansinena
1 - 1
Villa Mitre Bahia Blanca INFO
Seg 21 Jan
00:10 terminado
Sarm. Resistencia
2 - 1
Chaco For Ever INFO
it - ISO Country Code Segunda Divisão Italiana »
Seg 21 Jan
21:00
Spezia
21:00
Venezia
br - ISO Country Code Paulista A1 »
Seg 21 Jan
21:15
Ituano
21:15
Novorizontino
fr - ISO Country Code Ligue 2 »
Seg 21 Jan
21:00
Le Havre
21:00
Red Star
Seg 21 Jan
20:45
Paris FC
20:45
Stade Brestois
nl - ISO Country Code Eerste Divisie »
Seg 21 Jan
20:00
Jong PSV
20:00
MVV Maastricht
it - ISO Country Code Lega Pro 1 Grupo 1 »
Seg 21 Jan
20:45
Albissola
20:45
Novara Calcio
tr - ISO Country Code 1. Lig »
Seg 21 Jan
17:00
Elazigspor
17:00
Adanaspor
bo - ISO Country Code Primera División »
Seg 21 Jan
00:30 terminado
Oriente Petrolero
1 - 1
Royal Pari INFO
it - ISO Country Code Serie D Grupo 7 »
Seg 21 Jan
14:30
Budoni
14:30
Aprilia
gb - ISO Country Code Non League Premier Grupo 1 »
Seg 21 Jan
20:45
Carshalton
20:45
AFC Hornchurch
il - ISO Country Code Liga A1 »
cr - ISO Country Code Verano Costa Rica »
Seg 21 Jan
00:00 terminado
Santos Guápiles
2 - 0
Carmelita INFO
tn - ISO Country Code Ligue 1 »
Seg 21 Jan
14:00
CA Bizertin
14:00
ES Tunis
cy - ISO Country Code 1 Divison Cyprus »
Seg 21 Jan
18:00
Doxa
18:00
AEK Larnaca
br - ISO Country Code Carioca 1 Grupo 4 »
Seg 21 Jan
22:00
Goytacaz
22:00
Nova Iguaçu
za - ISO Country Code 1st Division »
cw - ISO Country Code Curaçao Sekshon Pagá »
dz - ISO Country Code Copa de Argelia »
Seg 21 Jan
16:00
USM Annaba
16:00
Bordj Bou Arreridj
Seg 21 Jan
15:00
CR Belouizdad
15:00
Mohammadia
Seg 21 Jan
17:00
JSM Béjaïa
17:00
CRM Bouguirat
jm - ISO Country Code Premier League »
Seg 21 Jan
01:00 terminado
Tivoli Gardens
2 - 1
Montego Bay United INFO
hn - ISO Country Code Clausura Honduras »
Seg 21 Jan
00:00 terminado
Olimpia Honduras
2 - 1
Honduras Progreso INFO
ar - ISO Country Code Torneos de Verano Argentina »
Seg 21 Jan
02:10 Intervalo
Boca Juniors
2 - 0
Aldosivi
il - ISO Country Code Liga Leumit »

Follow BeSoccer on Facebook