noscript image
Liga Turca
Fri 15 Mar
Fenerbahçe Fenerbahçe
2-1
Sivasspor Sivasspor
Sat 16 Mar
Konyaspor Konyaspor
0-2
Rizespor Rizespor
Akhisar Belediyespor Akhisar
2-3
Kasimpasa Kasimpasa
Erzurumspor Erzurumspor
0-1
Trabzonspor Trabzonspor
Antalyaspor Antalyaspor
3-0
Alanyaspor Alanyaspor
Beşiktaş Beşiktaş
1-0
Goztepe Goztepe
Sun 17 Mar
Yeni Malatyaspor Yeni Malatyaspor
3-1
Ankaragucu Ankaragucu
Kayserispor Kayserispor
1-1
İstanbul Başakşehir İstanbul
Bursaspor Bursaspor
2-3
Galatasaray SK Galatasaray SK
Equipe / Pontos
1 İstanbul Başakşehir IST 58
2 Galatasaray SK GAL 52
3 Beşiktaş BJK 47
4 Trabzonspor TRA 43
5 Yeni Malatyaspor YEN 37
6 Konyaspor KON 35
7 Antalyaspor ANT 35
8 Rizespor ÇAR 34
9 Sivasspor SIV 34
 
10 Kasimpasa KAS 34
11 Alanyaspor ALA 34
12 Kayserispor KAY 33
13 Fenerbahçe FEN 31
14 Ankaragucu ANK 31
15 Bursaspor BUR 28
16 Goztepe GOZ 27
17 Erzurumspor ERZ 22
18 Akhisar Belediyespor AKB 21
1. Lig
Fri 15 Mar
Eskisehirspor Eskisehirspor
2-4
Altinordu Altinordu
Sat 16 Mar
Umraniyespor Umraniyespor
1-2
Gaziantep BB Gaziantep BB
Elazigspor Elazigspor
0-2
Adana Demirspor Adana Demirspor
Giresunspor Giresunspor
0-0
Istanbulspor AS Istanbulspor AS
Osmanlıspor Osmanlıspor
1-3
Hatayspor Hatayspor
Sun 17 Mar
Altay Altay
4-0
Karabukspor Karabukspor
Afjet Afyonspor Afjet Afyonspor
1-3
Denizlispor Denizlispor
Adanaspor Adanaspor
0-1
Genclerbirligi SK Genclerbirligi SK
Boluspor Boluspor
1-0
Balikesirspor Balikesirspor
Equipe / Pontos
1 Denizlispor DEN 54
2 Genclerbirligi SK GEN 54
3 Osmanlıspor OSM 48
4 Hatayspor HAT 47
5 Gaziantep BB GFK 45
6 Altinordu ALT 45
7 Umraniyespor UMR 45
8 Adana Demirspor ADA 41
9 Boluspor BOL 38
 
10 Altay ALT 37
11 Balikesirspor BAL 35
12 Adanaspor ADA 30
13 Istanbulspor AS IST 27
14 Giresunspor GIR 27
15 Afjet Afyonspor AAF 25
16 Eskisehirspor ESK 25
17 Elazigspor ELA 20
18 Karabukspor KAR 0
Grupo 1
Sat 16 Mar
Keciorengucu Keciorengucu
0-0
Kastamonuspor Kastamonuspor
Sun 17 Mar
Sariyer Sariyer
3-1
Bodrumspor Bodrumspor
Amedspor Amedspor
2-1
Sancaktepe Belediye Istanbu Sancaktepe
Manisaspor Manisaspor
1-2
Ankara Demirspor Ankara Demirspor
Usakspor Usakspor
1-2
Inegolspor Inegolspor
Sakaryaspor Sakaryaspor
2-0
Eyupspor Eyupspor
Nigde Anadolu Nigde Anadolu
0-3
Gumushanespor Gumushanespor
Samsunspor Samsunspor
2-0
Bayrampasaspor Bayrampasaspor
Hacettepe SK Hacettepe SK
3-0
Gaziantepspor Gaziantepspor
Equipe / Pontos
1 Sariyer SAR 60
2 Keciorengucu KEC 60
3 Samsunspor SAM 58
4 Kastamonuspor KAS 55
5 Sakaryaspor SAK 55
6 Sancaktepe Belediye Istanbu SAN 45
7 Inegolspor INE 41
8 Amedspor DIY 40
9 Bodrumspor BOD 39
 
10 Eyupspor EYU 34
11 Nigde Anadolu NIG 34
12 Usakspor USA 30
13 Gumushanespor GUM 30
14 Hacettepe SK HAC 27
15 Ankara Demirspor ANK 20
16 Bayrampasaspor BAY 20
17 Manisaspor MAN 12
18 Gaziantepspor GAZ 12
Grupo 2
Sat 16 Mar
Fatih Karagumruk Fatih Karagumruk
0-2
Manisa BBSK Manisa BBSK
Sun 17 Mar
Sanliurfaspor Sanliurfaspor
3-0
Bandirmaspor Bandirmaspor
Menemen Belediyespor Menemen
1-0
Kirklarelispor Kirklarelispor
Tokatspor Tokatspor
2-1
BAK BAK
Tuzlaspor Tuzlaspor
3-1
Zonguldak Kömürspor Zonguldak
Fethiyespor Fethiyespor
2-1
Sivas Belediyespor Sivas Belediyespor
Tarsus Idman Yurdu Tarsus Idman Yurdu
3-0
Kahramanmarasspor Kahramanmarasspor
Anadolu Selcukluspor Anadolu
1-3
Pendikspor Pendikspor
Darica G.Birligi Darica G.Birligi
1-2
Etimesgut Etimesgut
Equipe / Pontos
1 Menemen Belediyespor MEN 58
2 Tuzlaspor TUZ 54
3 Fatih Karagumruk FAT 52
4 Manisa BBSK MAN 49
5 Sanliurfaspor SAN 46
6 Etimesgut SEK 39
7 Pendikspor PEN 38
8 Sivas Belediyespor 4EY 34
9 Kahramanmarasspor KAH 34
 
10 BAK BUG 34
11 Kirklarelispor KIR 33
12 Zonguldak Kömürspor ZON 33
13 Tarsus Idman Yurdu TAR 33
14 Fethiyespor FET 28
15 Bandirmaspor BAN 27
16 Anadolu Selcukluspor ANA 23
17 Tokatspor TOK 22
18 Darica G.Birligi DAR 21
Grupo 1
Sat 16 Mar
Tepecik Belediyespor Tepecik
2-0
Batman Petrolspor Batman Petrolspor
Tire 1922 Tire 1922
2-0
Silivrispor Silivrispor
Sun 17 Mar
Artvin Hopaspor Artvin Hopaspor
0-2
Ergene Velimese Spor Ergene Velimese S.
Erzin Belediyespor Erzin Belediyespor
1-1
Hekimoglu Trabzon Hekimoglu Trabzon
Nazilli Belediyespor Nazilli
3-1
Erbaaspor Erbaaspor
Korfez FK Korfez FK
0-2
Sile Yildizspor Sile Yildizspor
Nevşehirspor Gençlik Nevşehirspor
1-1
Karaköprü Bld. Karaköprü Bld.
Kozanspor Kozanspor
1-0
Gebzespor Gebzespor
Equipe / Pontos
1 Hekimoglu Trabzon TRA 52
2 Nazilli Belediyespor NAZ 50
3 Nevşehirspor Gençlik NSG 49
4 Tire 1922 TIR 44
5 Ergene Velimese Spor ERG 43
6 Sile Yildizspor SYS 38
7 Karaköprü Bld. KAR 36
8 Yomraspor YOM 33
9 Kozanspor KOZ 31
 
10 Batman Petrolspor BAT 31
11 Erbaaspor ERB 28
12 Artvin Hopaspor AHP 28
13 Tepecik Belediyespor TEP 27
14 Erzin Belediyespor ERZ 26
15 Gebzespor GEB 26
16 Silivrispor SIL 23
17 Korfez FK KOR 8
Grupo 2
Sat 16 Mar
Karsiyaka Karsiyaka
1-0
Ofspor Ofspor
Erokspor Erokspor
0-0
Yeni Altindag Belediyesi Yeni Altindag Bel.
Sultanbeyli Belediyespor Sultanbeyli
0-1
Çatalca Spor Çatalca Spor
Sun 17 Mar
Elaziz Belediyespor Elaziz
4-1
Bergama Belediyespor Bergama
Adıyaman 1954 Spor Adıyaman 1954 Sp.
1-3
Yeni Orduspor Yeni Orduspor
Büyükşehir Belediyespor Büyükşehir
0-1
Pazarspor Pazarspor
Kemerspor Kemerspor
2-0
Osmaniyespor Kulübü Osmaniyespor
Alibeykoyspor Alibeykoyspor
1-0
Kizilcabolukspor Kizilcabolukspor
Düzcespor Düzcespor
2-2
Kirsehirspor Kirsehirspor
Equipe / Pontos
1 Kirsehirspor KIR 50
2 Erokspor ERO 47
3 Kizilcabolukspor KIZ 44
4 Çatalca Spor CAT 44
5 Yeni Altindag Belediyesi YEN 43
6 Yeni Orduspor YOR 42
7 Karsiyaka KAR 40
8 Büyükşehir Belediyespor BUY 39
9 Düzcespor DUZ 37
 
10 Osmaniyespor Kulübü OSK 36
11 Pazarspor PAZ 36
12 Ofspor OFS 35
13 Sultanbeyli Belediyespor SUL 35
14 Elaziz Belediyespor ELA 32
15 Alibeykoyspor ALI 28
16 Adıyaman 1954 Spor ASK 27
17 Kemerspor TEK 26
18 Bergama Belediyespor BER 12
Liga Turca Sub 21
Fri 15 Mar
Fenerbahçe Sub 21 Fenerbahçe
1-0
Sivasspor Sub 21 Sivasspor Sub 21
Sat 16 Mar
Torku Konyaspor Sub 21 Torku Konyaspor
1-0
Rizespor Sub 21 Rizespor Sub 21
Erzurumspor Sub 21 Erzurumspor
2-0
Trabzonspor Sub 21 Trabzonspor
Akhisar Belediye Sub 21 Akhisar Belediye
2-5
Kasımpaşa Sub 21 Kasımpaşa
Beşiktaş Sub 21 Beşiktaş Sub 21
0-0
Göztepe Sub 21 Göztepe Sub 21
Antalyaspor Sub 21 Antalyaspor
3-0
Alanyaspor Sub 21 Alanyaspor Sub 21
Sun 17 Mar
Kayserispor Sub 21 Kayserispor
0-1
İstanbul Başakşehir Sub 21 İstanbul
Yeni Malatyaspor Sub 21 Yeni Malatyaspor
2-2
Ankaragücü Sub 21 Ankaragücü
Bursaspor Sub 21 Bursaspor Sub 21
1-1
Galatasaray Sub 21 Galatasaray
Equipe / Pontos
1 Galatasaray Sub 21 GAL 56
2 Bursaspor Sub 21 BUR 54
3 Beşiktaş Sub 21 BES 53
4 Fenerbahçe Sub 21 FEN 48
5 Kasımpaşa Sub 21 KAS 46
6 Erzurumspor Sub 21 ERZ 45
7 Torku Konyaspor Sub 21 TKO 44
8 Trabzonspor Sub 21 TRA 42
9 Alanyaspor Sub 21 ALA 40
 
10 Göztepe Sub 21 GOS 37
11 Antalyaspor Sub 21 ANT 32
12 Rizespor Sub 21 RIZ 32
13 İstanbul Başakşehir Sub 21 IBA 31
14 Akhisar Belediye Sub 21 ABE 31
15 Yeni Malatyaspor Sub 21 YMS 20
16 Ankaragücü Sub 21 AKR 16
17 Sivasspor Sub 21 SIV 11
18 Kayserispor Sub 21 KAY 10
n2 - ISO Country Code Copa Sul-Americana »
Wed 20 Mar
01:30 terminado
Deportivo
0 - 3
Colón INFO
Wed 20 Mar
01:30 terminado
Nacional Potosí
0 - 1
Zulia FC INFO
ar - ISO Country Code Copa Argentina »
Wed 20 Mar
22:10
Martín Juan
22:10
Villa Dálmine
es - ISO Country Code Amistosos »
Wed 20 Mar
13:00
Norrköping
13:00
Sarpsborg 08
Wed 20 Mar
15:00
Torpedo Zhodino
15:00
Antalyaspor
Wed 20 Mar
11:30
Elche
11:30
Leningradets
Wed 20 Mar
09:00
Chernomorets
09:00
Dinamo Bryansk
co - ISO Country Code Copa da Colômbia Grupo 1 »
Wed 20 Mar
21:30
Jaguares FC
21:30
Leones
co - ISO Country Code Copa da Colômbia Grupo 2 »
Wed 20 Mar
20:00
Bogotá
20:00
Patriotas Boyacá
co - ISO Country Code Copa da Colômbia Grupo 3 »
Wed 20 Mar
21:00
Llaneros
21:00
Millonarios
co - ISO Country Code Copa da Colômbia Grupo 5 »
co - ISO Country Code Copa da Colômbia Grupo 6 »
wo - ISO Country Code Amistosos de Seleções »
Wed 20 Mar
20:45
Alemanha
20:45
Sérvia
Wed 20 Mar
20:45
País de Gales
20:45
Trinidad y Tobago
it - ISO Country Code Lega Pro 1 Grupo 3 »
it - ISO Country Code Serie D Grupo 1 »
Wed 20 Mar
14:30
Pro Dronero
14:30
Arconatese
Wed 20 Mar
14:30
Savona
14:30
AS Bra
it - ISO Country Code Serie D Grupo 2 »
Wed 20 Mar
14:30
Virtus Bergamo
14:30
Caronnese
it - ISO Country Code Serie D Grupo 4 »
it - ISO Country Code Serie D Grupo 5 »
Wed 20 Mar
14:30
Bastia Calcio
14:30
Gavorrano
it - ISO Country Code Serie D Grupo 7 »
Wed 20 Mar
14:30
Albalonga
14:30
Trastevere
Wed 20 Mar
14:30
Avellino
14:30
Aprilia
it - ISO Country Code Serie D Grupo 8 »
Wed 20 Mar
14:30
Picerno
14:30
Gelbison
Wed 20 Mar
14:30
Pomigliano
14:30
Gravina
it - ISO Country Code Serie D Grupo 9 »
Wed 20 Mar
14:30
Troina
14:30
Nocerina
ar - ISO Country Code Primera B Metropolitana »
Wed 20 Mar
01:05 terminado
CA Estudiantes
1 - 2
Dep. Riestra INFO
cr - ISO Country Code Verano Costa Rica »
Wed 20 Mar
03:00 Em jogo 31'
Santos Guápiles
0 - 0
UCR
gb - ISO Country Code Non League Premier Grupo 2 »
ve - ISO Country Code Apertura Venezuela »
Wed 20 Mar
20:00
Llaneros Guanare
20:00
LALA
Wed 20 Mar
21:00
Trujillanos
21:00
Mineros de Guayana
Wed 20 Mar
22:00
Caracas
22:00
FC Estudiantes de Mérida
Wed 20 Mar
22:00
Aragua FC
22:00
At. Venezuela
Wed 20 Mar
23:00 Adiado
Zulia FC
23:00
Monagas
Wed 20 Mar
21:30
Academia Puerto C.
21:30
Dep. Anzoátegui
Wed 20 Mar
21:00
Zamora FC
21:00
Carabobo
es - ISO Country Code Terceira Divisão Espanhola Grupo 5 »
Wed 20 Mar
20:30
Castelldefels
20:30
Reus Deportiu B
Wed 20 Mar
20:30
CP San Cristobal
20:30
Terrassa FC
Wed 20 Mar
20:30
AE Prat
20:30
Llagostera
Wed 20 Mar
20:30
UE Figueres
20:30
EC Granollers
Wed 20 Mar
20:30
FC Martinenc
20:30
FE Grama
Wed 20 Mar
20:30
CE Europa
20:30
FC Ascó
Wed 20 Mar
20:30
U At. Horta
20:30
CF Pobla de Mafumet
Wed 20 Mar
20:30
Cerdanyola FC
20:30
L´Hospitalet
Wed 20 Mar
20:30
FC Vilafranca
20:30
Santfeliuenc FC
es - ISO Country Code Terceira Divisão Espanhola Grupo 13 »
Wed 20 Mar
21:00
ED Churra
21:00
Lorca Deportiva
es - ISO Country Code Terceira Divisão Espanhola Grupo 18 »
br - ISO Country Code Carioca 1 Grupo 3 »
Wed 20 Mar
00:30 terminado
Madureira RJ
0 - 2
Flamengo INFO
Wed 20 Mar
20:30
Bangu
20:30
Americano
fr - ISO Country Code CFA 2 Grupo 5 »
fr - ISO Country Code CFA 2 Grupo 6 »
Wed 20 Mar
16:00
Strasbourg II
16:00
Nancy II
py - ISO Country Code División Profesional »
Wed 20 Mar
22:15
Dep. Capiatá
22:15
Libertad
br - ISO Country Code Pernambucano 1 »
Wed 20 Mar
23:00
Salgueiro
23:00
Central SC
eg - ISO Country Code Premier League »
Wed 20 Mar
18:00
Al-Mokawloon
18:00
Zamalek
wo - ISO Country Code Amistosos Selecciones Sub 21 »

Follow BeSoccer on Facebook