noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo Uptodown Logo
  • Joinville
  • ASA Arapiraquense
  • Salgueiro
  • Boavista SC
  • Ituano
  • América RN
  • Tupi
  • Ríver
  • Campinense
  • Coruripe
  • Caxias do Sul
  • Santos AP
  • Rio Branco Acre
  • Moto Club MA
  • Aparecidense
  • Maringá
  • Portuguesa RJ
  • Jacuipense
  • Anapolina
  • Ferroviária
  • São Raimundo RR
  • Interporto
Domingo, 12 Mai 2019, 21:00 terminado
  • Estádio: Estádio Luiz José de Lacerda

Classificação

Grupo 1 Pts J V E D GM GS DIFF
Legenda
Próxima fase
Possible Next Round
1 Fast Clube Fast Clube 4 2 1 1 0 2 1 +1
2 São Raimundo RR São Raimundo RR 3 2 1 0 1 5 3 +2
3 Barcelona RO Barcelona RO 3 2 1 0 1 3 5 -2
4 Rio Branco Acre Rio Branco Acre 1 2 0 1 1 1 2 -1
GRUPO 2 Pts J V E D GM GS DIFF
1 Manaus Manaus 6 2 2 0 0 7 3 +4
2 Real Ariquemes Real Ariquemes 6 2 2 0 0 5 3 +2
3 Santos AP Santos AP 0 2 0 0 2 2 4 -2
4 Galvez EC Galvez EC 0 2 0 0 2 4 8 -4
Grupo 3 Pts J V E D GM GS DIFF
1 Moto Club MA Moto Club MA 6 2 2 0 0 4 1 +3
2 SAO Raimundo EC SAO Raimundo EC 3 2 1 0 1 5 5 0
3 Ypiranga AP Ypiranga AP 1 2 0 1 1 4 5 -1
4 Atlético Roraima Atlético Roraima 1 2 0 1 1 1 3 -2
GRUPO 4 Pts J V E D GM GS DIFF
1 Santa Cruz RN Santa Cruz RN 4 2 1 1 0 2 1 +1
2 Ríver Ríver 4 2 1 1 0 1 0 +1
3 Floresta EC Floresta EC 2 2 0 2 0 1 1 0
4 Bragantino PA Bragantino PA 0 2 0 0 2 0 2 -2
GRUPO 5 Pts J V E D GM GS DIFF
1 Atlético Cearense Atlético Cearense 6 2 2 0 0 5 1 +4
2 Central SC Central SC 3 2 1 0 1 3 1 +2
3 Altos Altos 3 2 1 0 1 3 5 -2
4 Maranhão Maranhão 0 2 0 0 2 1 5 -4
GRUPO 6 Pts J V E D GM GS DIFF
1 América RN América RN 6 2 2 0 0 10 0 +10
2 Bahia de Feira Bahia de Feira 3 2 1 0 1 3 2 +1
3 América PE América PE 3 2 1 0 1 1 4 -3
4 Serrano PB Serrano PB 0 2 0 0 2 1 9 -8
GRUPO 7 Pts J V E D GM GS DIFF
1 Jacuipense Jacuipense 6 2 2 0 0 3 0 +3
2 Campinense Campinense 3 2 1 0 1 1 1 0
3 ASA Arapiraquense ASA Arapiraquense 3 2 1 0 1 2 3 -1
4 Acadêmica Acadêmica 0 2 0 0 2 1 3 -2
Grupo 8 Pts J V E D GM GS DIFF
1 Sergipe Sergipe 4 2 1 1 0 6 2 +4
2 Salgueiro Salgueiro 4 2 1 1 0 3 2 +1
3 Fluminense Feira Fluminense Feira 2 2 0 2 0 3 3 0
4 Coruripe Coruripe 0 2 0 0 2 1 6 -5
Grupo 9 Pts J V E D GM GS DIFF
1 SD Juazeirense SD Juazeirense 4 2 1 1 0 4 1 +3
2 Aparecidense Aparecidense 3 2 1 0 1 4 1 +3
3 Itabaiana Itabaiana 3 2 1 0 1 1 3 -2
4 Interporto Interporto 1 2 0 1 1 1 5 -4
Grupo 10 Pts J V E D GM GS DIFF
1 Sinop FC Sinop FC 4 2 1 1 0 3 1 +2
2 Corumbaense Corumbaense 4 2 1 1 0 4 3 +1
3 Palmas FR Palmas FR 1 2 0 1 1 2 3 -1
4 Iporá Iporá 1 2 0 1 1 0 2 -2
Grupo 11 Pts J V E D GM GS DIFF
1 Anapolina Anapolina 4 2 1 1 0 3 2 +1
2 Patrocinense Patrocinense 4 2 1 1 0 3 2 +1
3 União União 3 2 1 0 1 3 2 +1
4 Operário MS Operário MS 0 2 0 0 2 1 4 -3
Grupo 12 Pts J V E D GM GS DIFF
1 Caldense Caldense 6 2 2 0 0 3 1 +2
2 Vitória ES Vitória ES 4 2 1 1 0 3 1 +2
3 Portuguesa RJ Portuguesa RJ 1 2 0 1 1 2 3 -1
4 Sobradinho Sobradinho 0 2 0 0 2 0 3 -3
Grupo 13 Pts J V E D GM GS DIFF
1 Ituano Ituano 6 2 2 0 0 6 1 +5
2 Brasiliense Brasiliense 6 2 2 0 0 2 0 +2
3 Trabalhadores Trabalhadores 0 2 0 0 2 0 2 -2
4 Serra FC Serra FC 0 2 0 0 2 1 6 -5
Grupo 14 Pts J V E D GM GS DIFF
1 Novorizontino Novorizontino 4 2 1 1 0 2 1 +1
2 Hercílio Luz Hercílio Luz 3 2 1 0 1 2 2 0
3 Itaborai Itaborai 2 2 0 2 0 1 1 0
4 Tupi Tupi 1 2 0 1 1 1 2 -1
Grupo 15 Pts J V E D GM GS DIFF
1 Brusque Brusque 6 2 2 0 0 5 2 +3
2 Gaúcho Gaúcho 3 2 1 0 1 3 2 +1
3 Boavista SC Boavista SC 3 2 1 0 1 3 3 0
4 Foz do Iguaçu Foz do Iguaçu 0 2 0 0 2 1 5 -4
Grupo 16 Pts J V E D GM GS DIFF
1 Cianorte Cianorte 6 2 2 0 0 2 0 +2
2 Caxias do Sul Caxias do Sul 4 2 1 1 0 3 2 +1
3 CA Tubarão CA Tubarão 1 2 0 1 1 2 3 -1
4 São Caetano São Caetano 0 2 0 0 2 0 2 -2
Grupo 17 Pts J V E D GM GS DIFF
1 EC Avenida EC Avenida 4 2 1 1 0 3 2 +1
2 Ferroviária Ferroviária 3 2 1 0 1 1 1 0
3 Maringá Maringá 2 2 0 2 0 2 2 0
4 Joinville Joinville 1 2 0 1 1 0 1 -1

Follow BeSoccer on Facebook