noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo Uptodown Logo
  • Parndorf
  • Ritzing
  • Hard
  • First Vienna
  • Stadlau
  • Golling
  • Kremser SC
  • USC Eugendorf
  • Schwechat
  • Union St. Florian
  • TSV Neumarkt
  • Bergheim
  • SV Innsbruck
  • Kottingbrunn
  • Völkermarkt
  • SV Wallern
  • FC Höchst
  • Ferlach
  • Köttmannsdorf
  • Lendorf
  • Wienerberg
  • Treibach
Grupo 1
Sat 09 Nov
Bleiburg Bleiburg
2-2
Spittal Spittal
Völkermarkt Völkermarkt
1-0
SAK Klagenfurt SAK Klagenfurt
KAC KAC
0-2
Ferlach Ferlach
ASKÖ Gmünd ASKÖ Gmünd
3-0
Dellach im Gailtal Dellach Gailtal
Lendorf Lendorf
7-2
St. Michael St. Michael
Treibach Treibach
0-0
St. Jakob St. Jakob
Feldkirchen Feldkirchen
1-0
Maria Saal Maria Saal
Dom 10 Nov
Köttmannsdorf Köttmannsdorf
3-0
Kraig Kraig
Equipe / Pontos
1 ASKÖ Gmünd GMD 33
2 St. Jakob SVJ 32
3 Treibach TRE 30
4 Ferlach FLC 27
5 Lendorf LEN 25
6 Bleiburg BLE 25
7 St. Michael MIC 25
8 Maria Saal MSA 22
 
9 Dellach im Gailtal DIG 22
10 Spittal SPI 21
11 Völkermarkt VOL 21
12 Feldkirchen FEL 18
13 KAC KAC 17
14 Köttmannsdorf KMD 12
15 Kraig SVK 11
16 SAK Klagenfurt KLA 10
Grupo 2
Sat 02 Nov
Hard Hard
1-1
Schruns Schruns
FC Höchst FC Höchst
0-1
Bizau Bizau
Fussach Fussach
3-2
Lochau Lochau
Blau-Weiß Feldkirch Blau-Weiß
0-2
Egg Egg
SC Göfis SC Göfis
0-1
Alberschwende Alberschwende
Admira Dornbirn Admira Dornbirn
4-2
FC Lustenau FC Lustenau
Ludesch Ludesch
1-1
Andelsbuch Andelsbuch
Bezau Bezau
0-4
Nenzing Nenzing
Equipe / Pontos
1 Bizau BIZ 34
2 Alberschwende ALB 29
3 FC Höchst FCH 28
4 Lochau LOC 26
5 FC Lustenau LUS 26
6 Egg EGG 25
7 Fussach SCF 25
8 Admira Dornbirn ADM 25
 
9 Schruns SCH 25
10 Andelsbuch AND 23
11 Ludesch LUD 20
12 Nenzing NEN 20
13 Bezau BEZ 18
14 Blau-Weiß Feldkirch BLA 18
15 SC Göfis SCG 11
16 Hard HAR 6
Grupo 3
Sat 28 Mar
Straßwalchen Straßwalchen
14:00
Adnet Adnet
Altenmarkt Altenmarkt
14:30
Bergheim Bergheim
Thalgau Thalgau
15:00
Bramberg Bramberg
Zell am See Zell am See
15:00
TSV Neumarkt TSV Neumarkt
Golling Golling
15:00
USC Eugendorf USC Eugendorf
Bürmoos Bürmoos
16:00
Hallwang Hallwang
Puch Puch
17:00
Union Hallein Union Hallein
Equipe / Pontos
1 USC Eugendorf USC 35
2 Adnet SKA 33
3 Zell am See ZEL 30
4 TSV Neumarkt TSV 28
5 Golling GOL 26
6 Straßwalchen STR 25
7 Bergheim BER 22
 
8 Bramberg BRA 20
9 Bürmoos BUR 19
10 Altenmarkt ALT 17
11 Union Hallein UNI 15
12 Thalgau UFV 11
13 Hallwang HAL 9
14 Puch PUC 5
Grupo 4
Sex 06 Mar
Zwettl Zwettl
2-1
Mannersdorf Mannersdorf
Waidhofen / Thaya Waidhofen / Thaya
0-0
Ardagger Ardagger
Langenrohr Langenrohr
1-2
Schrems Schrems
Kremser SC Kremser SC
2-2
Spratzern Spratzern
Sat 07 Mar
Scheiblingkirchen-Warth Scheiblingkirchen-
1-0
Ortmann Ortmann
SC Retz SC Retz
0-4
Rohrbach Rohrbach
Kilb Kilb
3-2
St. Pölten II St. Pölten II
Tue 24 Mar
Kottingbrunn Kottingbrunn
19:30
Gaflenz Gaflenz
Equipe / Pontos
1 SC Retz SCR 34
2 Kottingbrunn KOT 33
3 Rohrbach SVR 33
4 Scheiblingkirchen-Warth SCH 31
5 St. Pölten II STP 31
6 Kremser SC KRE 29
7 Ardagger ARD 23
8 Gaflenz GAF 21
 
9 Kilb SCU 20
10 Schrems ASV 19
11 Zwettl ZWE 15
12 Langenrohr LAN 13
13 Mannersdorf MAN 12
14 Waidhofen / Thaya WAI 12
15 Ortmann SCO 11
16 Spratzern SPR 9
Grupo 5
Sex 06 Mar
Union Edelweiß Union Edelweiß
2-0
St. Valentin St. Valentin
SV Wallern SV Wallern
4-2
Zebau Bad Ischl Zebau Bad Ischl
Weißkirchen / Allhaming Weißkirchen
4-0
Union Mondsee Union Mondsee
Kornspitz Pregarten Kornspitz
3-0
Union St. Florian Union St. Florian
Sat 07 Mar
Pöttinger Grieskirchen Pöttinger
1-0
SV Friedburg SV Friedburg
Oedt Oedt
1-0
Union Perg Union Perg
Grün-Weiß Micheldorf Grün-Weiß
2-1
Bad Schallerbach Bad Schallerbach
Donau Linz Donau Linz
0-2
St. Martin St. Martin
Equipe / Pontos
1 SV Wallern SVW 35
2 Weißkirchen / Allhaming WEA 35
3 Oedt OED 31
4 Bad Schallerbach BAD 27
5 Kornspitz Pregarten SPG 24
6 St. Valentin ASV 23
7 Zebau Bad Ischl SVZ 22
8 St. Martin STM 22
 
9 SV Friedburg SVF 22
10 Union Edelweiß UNI 19
11 Union St. Florian STF 18
12 Pöttinger Grieskirchen SVP 18
13 Grün-Weiß Micheldorf GRU 17
14 Donau Linz DON 15
15 Union Mondsee UMA 14
16 Union Perg UNP 11
Grupo 6
Sex 13 Mar
SC Bruck SC Bruck
19:00
Lebring Lebring
Union Gamlit Union Gamlit
19:00
Mettersdorf Mettersdorf
SV Union Gnas SV Union Gnas
19:00
Leoben Leoben
Sat 14 Mar
Hitthaller St. Michael Hitthaller Michael
14:00
Liezen Liezen
SC Fürstenfeld SC Fürstenfeld
14:30
Rottenmann Rottenmann
Wildon Wildon
15:00
TUS Heiligenkreuz TUS Heiligenkreuz
Frauental Frauental
15:00
Voitsberg Voitsberg
Lafnitz II Lafnitz II
18:00
Ilz Ilz
Equipe / Pontos
1 Voitsberg VOI 30
2 Mettersdorf MET 30
3 Lafnitz II LAF 29
4 Wildon SVW 28
5 SV Union Gnas GNA 26
6 SC Bruck SCB 26
7 SC Fürstenfeld FUR 24
8 Frauental SVF 23
 
9 Lebring LEB 21
10 Leoben LBN 18
11 TUS Heiligenkreuz HGK 17
12 Union Gamlit UGA 15
13 Hitthaller St. Michael ESV 14
14 Ilz ILZ 10
15 Rottenmann ROT 10
16 Liezen LIE 5
Grupo 7
Sex 20 Mar
Kundl Kundl
19:00
Natters Natters
Kirchbichl Kirchbichl
19:00
Völs Völs
FC Söll FC Söll
19:30
SK St. Johann SK St. Johann
Sat 21 Mar
SV Innsbruck SV Innsbruck
15:00
Mötz / Silz Mötz / Silz
Mils Mils
15:00
Volders Volders
Kematen Kematen
16:00
Union Innsbruck Union Innsbruck
Fügen Fügen
16:30
Ebbs Ebbs
Dom 22 Mar
Wattens II Wattens II
10:30
Zams Zams
Equipe / Pontos
1 SV Innsbruck SVI 35
2 Fügen FUG 30
3 Wattens II WAT 29
4 Kirchbichl KIR 29
5 Mötz / Silz MOT 26
6 Kematen KEM 25
7 Kundl KUN 23
8 Ebbs EBB 23
 
9 Natters FCK 19
10 Volders FCV 19
11 Mils SCM 18
12 Völs VOL 16
13 Zams SVZ 15
14 SK St. Johann STJ 14
15 FC Söll FCS 7
16 Union Innsbruck UNI 7
Grupo 8
Sex 15 Nov
Parndorf Parndorf
6-0
St. Margarethen St. Margarethen
Sat 16 Nov
SV Eltendorf SV Eltendorf
5-1
Güssing Güssing
Siegendorf Siegendorf
2-1
FC Deutschkreutz FC Deutschkreutz
Klingenbach Klingenbach
1-0
Horitschon Horitschon
Leithaprodersdorf Leithaprodersdorf
3-0
Oberwart / Rotenturm Oberwart Rotenturm
Pinkafeld Pinkafeld
3-2
Markt Allhau Markt Allhau
Ritzing Ritzing
2-1
Oberpetersdorf Oberpetersdorf
Sat 22 Fev
Kohfidisch Kohfidisch
4-1
Bad Sauerbrunn Bad Sauerbrunn
Equipe / Pontos
1 Siegendorf ASV 38
2 FC Deutschkreutz DEU 36
3 Leithaprodersdorf LEI 29
4 Kohfidisch ASK 29
5 Ritzing RIT 26
6 Parndorf PAR 24
7 Bad Sauerbrunn BAS 24
8 Pinkafeld PIN 23
 
9 Oberwart / Rotenturm OBR 20
10 Klingenbach KLI 17
11 St. Margarethen STM 17
12 Horitschon HOR 16
13 SV Eltendorf SVE 15
14 Güssing GUS 15
15 Markt Allhau ALL 14
16 Oberpetersdorf OBE 12
Grupo 9
Sex 28 Fev
Schwechat Schwechat
2-1
Gerasdorf Stammersdorf Gerasdorf
First Vienna First Vienna
3-0
Favoritner AC Favoritner AC
Sat 29 Fev
Austria XIII Austria XIII
2-1
Donau Donau
Sportunion Mauer Sportunion Mauer
0-2
Wienerberg Wienerberg
Stadlau Stadlau
1-2
Elektra Elektra
Dom 01 Mar
Donaufeld Donaufeld
1-2
Post Post
Slovan HAC Slovan HAC
3-1
Mannswörth Mannswörth
Vorwärts Brigittenau Vorwärts
2-2
ASV 13 ASV 13
Equipe / Pontos
1 First Vienna VIE 40
2 Austria XIII AUS 34
3 Elektra ELE 32
4 Slovan HAC SKS 26
5 Gerasdorf Stammersdorf GER 24
6 Donaufeld DON 23
7 Donau DON 23
8 Schwechat SCH 21
 
9 Mannswörth MAN 20
10 ASV 13 ASV 20
11 Sportunion Mauer SPO 18
12 Vorwärts Brigittenau WAF 15
13 Favoritner AC FAV 15
14 Wienerberg WIE 14
15 Stadlau STA 11
16 Post POS 11

Follow BeSoccer on Facebook