noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo App Huawei
  • Bremer SV
  • Stuttgarter Kickers
  • SV Eintracht Trier
  • Nottingen
  • Germania Egestorf
  • Wattenscheid 09
  • Siegen Sportfreunde
  • Erndtebrück
  • FT Braunschweig
  • Ravensburg
  • Reutlingen
  • Barmbek-Uhlenhorst
  • Salmrohr
  • Paloma Hamburg
  • Villingen
  • Rot-Weiss Erfurt
  • Alemannia Waldalgesheim
  • SV Eichede
  • TuS Koblenz
  • Wesseling-Urfeld
  • Victoria Seelow
  • FC BW Friesdorf
  • Oberliga
  • Grupo 1
  • 2020/2021
Nordost-Nord
Fri 14 Aug
Strausberg Strausberg
2-2
Victoria Seelow Victoria Seelow
Sat 15 Aug
Rsv Eintracht Rsv Eintracht
2-1
Lok Altmark Stendal Altmark Stendal
Rostocker FC Rostocker FC
2-0
BSC Süd 05 BSC Süd 05
Greifswalder Greifswalder
2-2
Staaken Staaken
Sun 16 Aug
Neustrelitz Neustrelitz
3-1
Hansa Rostock II Hansa Rostock II
Tasmania Berlin Tasmania Berlin
4-0
CFC Hertha 06 CFC Hertha 06
Pampow Pampow
0-2
Stern Stern
Tue 18 Aug
FC Hertha 03 Zehlendorf Hertha Zehlendorf
0-0
Blau-Weiß 1890 Berlin Blau-Weiß 1890 B.
Equipe / Pontos
1 Tasmania Berlin TAS 3
2 Neustrelitz NEU 3
3 Rostocker FC RFC 3
4 Stern SFC 3
5 Rsv Eintracht RSV 3
6 Greifswalder GRE 1
7 Staaken SCS 1
8 Strausberg STR 1
9 Victoria Seelow SEE 1
Equipe / Pontos
10 Blau-Weiß 1890 Berlin BWB 1
11 FC Hertha 03 Zehlendorf HZE 1
12 Torgelower SV Greif TOR 0
13 Lok Altmark Stendal LAS 0
14 Hansa Rostock II HAN 0
15 BSC Süd 05 BSC 0
16 Pampow MSV 0
17 CFC Hertha 06 HER 0
Nordost-Süd
Fri 14 Aug
Union Sandersdorf Union Sandersdorf
4-1
Wacker Nordhausen Wacker Nordhausen
Sat 15 Aug
Oberlausitz Neugersdorf Oberlausitz
2-0
FSV Martinroda FSV Martinroda
Einheit Rudolstadt Einheit Rudolstadt
1-1
Rot-Weiss Erfurt Rot-Weiss Erfurt
VFC Plauen VFC Plauen
1-0
Ludwigsfelder FC Ludwigsfelder FC
International Leipzig International
2-1
Carl Zeiss Jena II Carl Zeiss Jena
Grimma Grimma
2-2
1. FC Merseburg 1. FC Merseburg
FC An der Fahner Höhe Fahner Höhe
0-3
Eilenburg Eilenburg
Sun 16 Aug
Blau-Weiß Zorbau Blau-Weiß Zorbau
0-2
VfB Krieschow VfB Krieschow
Equipe / Pontos
1 Union Sandersdorf UNI 3
2 Eilenburg EIL 3
3 Oberlausitz Neugersdorf OBE 3
4 VfB Krieschow VFB 3
5 International Leipzig ILE 3
6 VFC Plauen PLA 3
7 1. FC Merseburg FCM 1
8 Grimma FCG 1
9 Einheit Rudolstadt EIN 1
Equipe / Pontos
10 Rot-Weiss Erfurt ERF 1
11 VfL Halle VFL 0
12 Carl Zeiss Jena II CAR 0
13 Ludwigsfelder FC LFC 0
14 Blau-Weiß Zorbau SVB 0
15 FSV Martinroda FSM 0
16 Wacker Nordhausen WAC 0
17 FC An der Fahner Höhe FCA 0
Baden-Württemberg
Sat 22 Aug
Göppinger SV Göppinger SV
3-0
Linx Linx
CfR Pforzheim CfR Pforzheim
2-1
TSV Ilshofen TSV Ilshofen
TSG Backnang TSG Backnang
1-1
Freiberg Freiberg
Ravensburg Ravensburg
2-2
Stuttgarter Kickers Stuttgarter
Sportfreunde Dorfmerkingen Sportfreunde
3-0
Freiburger FC Freiburger FC
Neckarsulmer SU Neckarsulmer SU
1-2
Bruchsal Bruchsal
Bissingen Bissingen
3-0
Reutlingen Reutlingen
Villingen Villingen
1-1
Sandhausen II Sandhausen II
Wed 26 Aug
1.FC Rielasingen-Arlen 1.FC
6-2
FV Lörrach-Brombach Lörrach-Brombach
Astoria Walldorf II Astoria Walldorf
2-3
Nottingen Nottingen
Equipe / Pontos
1 1.FC Rielasingen-Arlen 1FC 3
2 Bissingen BIS 3
3 Göppinger SV GOP 3
4 Sportfreunde Dorfmerkingen SDO 3
5 Nottingen NOT 3
6 Bruchsal BRU 3
7 CfR Pforzheim PFO 3
8 Ravensburg RAV 1
9 Stuttgarter Kickers SVS 1
10 Freiberg FRE 1
11 Sandhausen II SAN 1
Equipe / Pontos
12 TSG Backnang TSB 1
13 Villingen VIL 1
14 Oberachern OBE 0
15 Astoria Walldorf II AST 0
16 Neckarsulmer SU NEC 0
17 TSV Ilshofen ILS 0
18 Freiburger FC FRE 0
19 Linx LIN 0
20 Reutlingen REU 0
21 FV Lörrach-Brombach FLB 0
Mittelrhein
Sun 06 Sep
Viktoria Arnoldsweiler Viktoria
4-1
SV Eilendorf SV Eilendorf
Alfter Alfter
3-0
Wesseling-Urfeld Wesseling-Urfeld
Hennef 05 Hennef 05
3-2
SC Fortuna Köln II Fortuna Köln
Hürth Hürth
2-0
FC BW Friesdorf FC BW Friesdorf
Deutz Deutz
1-3
Borussia Freialdenhoven Borussia
VfL Vichttal VfL Vichttal
0-2
BCV Glesch-Paffendorf Glesch-Paffendorf
Pesch Pesch
1-1
Siegburger SV 04 Siegburger SV 04
SpVgg Frechen SpVgg Frechen
1-1
SV Breinig SV Breinig
Equipe / Pontos
1 Viktoria Arnoldsweiler VIA 3
2 Alfter ALT 3
3 Borussia Freialdenhoven BFR 3
4 BCV Glesch-Paffendorf BGP 3
5 Hürth HUR 3
6 Hennef 05 H05 3
7 Pesch PES 1
8 Siegburger SV 04 SIE 1
9 SpVgg Frechen SPF 1
Equipe / Pontos
10 SV Breinig SVB 1
11 Düren DUR 0
12 SC Fortuna Köln II SCF 0
13 Deutz SVD 0
14 FC BW Friesdorf BWF 0
15 VfL Vichttal VFL 0
16 SV Eilendorf EIL 0
17 Wesseling-Urfeld WES 0
Rheinland-Pfalz/Saar
Fri 04 Sep
Arminia Ludwigshafen Arminia
3-0
Pfeddersheim Pfeddersheim
Eppelborn Eppelborn
2-4
Diefflen Diefflen
Sat 05 Sep
TuS Koblenz TuS Koblenz
0-2
Salmrohr Salmrohr
SV Eintracht Trier Eintracht Trier
4-0
Sportfreunde Eisbachtal Sportfreunde
Emmelshausen Emmelshausen
0-0
Gonsenheim Gonsenheim
Alemannia Waldalgesheim Alemannia
1-2
Kaiserslautern II Kaiserslautern II
Hertha Wiesbach Hertha Wiesbach
0-2
Mechtersheim Mechtersheim
Wormatia Worms Wormatia Worms
7-2
FSV Jägersburg FSV Jägersburg
Dudenhofen Dudenhofen
0-2
Rochling Volklingen Rochling
Karbach Karbach
0-2
Hassia Bingen Hassia Bingen
Mülheim-Kärlich Mülheim-Kärlich
0-5
Engers 07 Engers 07
Sun 06 Sep
SV 07 Elversberg II Elversberg
2-1
FV Speyer FV Speyer
Equipe / Pontos
2 Engers 07 ENG 3
3 SV Eintracht Trier EIN 3
6 Hassia Bingen HBI 3
9 Salmrohr SAL 3
11 Kaiserslautern II KAI 3
12 Emmelshausen TSV 1
13 Gonsenheim GON 1
14 Alemannia Waldalgesheim AWA 0
19 Karbach KAR 0
20 TuS Koblenz TUS 0
22 Sportfreunde Eisbachtal EIS 0
24 Mülheim-Kärlich SGM 0
Equipe / Pontos
1 Wormatia Worms WWO 3
4 Arminia Ludwigshafen ARL 3
5 Diefflen DIE 3
7 Mechtersheim MEC 3
8 Rochling Volklingen RVO 3
10 SV 07 Elversberg II ELV 3
15 FV Speyer FVS 0
16 Eppelborn EPP 0
17 Dudenhofen DUD 0
18 Hertha Wiesbach HWI 0
21 Pfeddersheim PFE 0
23 FSV Jägersburg JAG 0
Niederrhein
Fri 04 Sep
Velbert Velbert
1-0
Schonnebeck Schonnebeck
Sat 05 Sep
Mönchengladbach Mönchengladbach
2-3
Hilden Hilden
Sun 06 Sep
1.FC Monheim 1.FC Monheim
1-0
Cronenberger Cronenberger
Schwarz-Weiss Essen Schwarz-Weiss
3-0
SC Union Nettetal SC Union Nettetal
Kray Kray
5-2
FSV Duisburg FSV Duisburg
Germania Ratingen Germania Ratingen
4-0
Kleve Kleve
TVD Velbert TVD Velbert
3-1
Düsseldorf-West Düsseldorf-West
SpVgg Sterkrade-Nord SpVgg
0-1
Jahn Hiesfeld Jahn Hiesfeld
Meerbusch Meerbusch
2-1
SC Velbert SC Velbert
FC Bocholt FC Bocholt
3-2
SF Niederwenigern SF Niederwenigern
Turu 1880 Dusseldorf Turu 1880 Dusseld.
0-3
SF Baumberg SF Baumberg
Equipe / Pontos
1 Germania Ratingen GRA 3
2 Kray KRA 3
3 Schwarz-Weiss Essen SWE 3
4 SF Baumberg SFB 3
5 TVD Velbert TDV 3
6 FC Bocholt FCB 3
7 Hilden HIL 3
8 Meerbusch MEE 3
9 1.FC Monheim 1FC 3
10 Jahn Hiesfeld JDH 3
11 Velbert VEL 3
12 DJK Teutonia St. Tönis TEU 0
Equipe / Pontos
13 Mönchengladbach MON 0
14 SF Niederwenigern SFN 0
15 SC Velbert VEL 0
16 Cronenberger CRO 0
17 Schonnebeck SCH 0
18 SpVgg Sterkrade-Nord SSN 0
19 Düsseldorf-West DUS 0
20 FSV Duisburg FSV 0
21 SC Union Nettetal NET 0
22 Turu 1880 Dusseldorf DUS 0
23 Kleve KLE 0
Schleswig-Holstein
Sat 19 Sep
Altenholz Altenholz
0-3
Kronshagen Kronshagen
Husumer SV Husumer SV
1-1
Bordesholm Bordesholm
Eutin 08 Eutin 08
1-2
Oldenburger SV Oldenburger SV
Union Neumünster Union Neumünster
1-1
Pansdorf Pansdorf
Sun 20 Sep
VfB Lübeck II VfB Lübeck II
0-2
Todesfelde Todesfelde
Weiche Flensburg II Weiche Flensburg
2-0
Inter Turkspor Kiel Inter Turkspor Ki.
SV Eichede SV Eichede
6-0
Dornbreite Lübeck Dornbreite Lübeck
SV Frisia 03 SV Frisia 03
3-6
TSB Flensburg TSB Flensburg
Equipe / Pontos
1 SV Eichede EIC 3
2 TSB Flensburg FLE 3
3 Kronshagen KRO 3
4 Todesfelde TOD 3
5 Weiche Flensburg II WEF 3
6 Oldenburger SV OLD 3
7 Bordesholm BOR 1
8 Husumer SV HUS 1
9 Pansdorf PAN 1
Equipe / Pontos
10 Union Neumünster UNI 1
11 Eckernförder SV ECK 0
12 SV Preußen Reinfeld PRR 0
13 Eutin 08 EUT 0
14 Inter Turkspor Kiel ITK 0
15 VfB Lübeck II LUB 0
16 SV Frisia 03 FRI 0
17 Altenholz ALT 0
18 Dornbreite Lübeck DOR 0
Hamburg
Fri 18 Sep
Bramfelder SV Bramfelder SV
1-1
Lohbrügge Lohbrügge
Wandsbeker Concordia Wandsbeker
5-2
Meiendorfer SV Meiendorfer SV
Hamm United FC Hamm United FC
2-0
Rugenbergen Rugenbergen
Victoria Hamburg Victoria Hamburg
0-3
Curslack-Neuengamme Curslack-Neuengamm
 Hamburger SV III Hamburger SV III
1-1
TSV Sasel TSV Sasel
Sat 19 Sep
Dassendorf Dassendorf
2-1
Union Tornesch Union Tornesch
Süderelbe Süderelbe
3-2
Barmbek-Uhlenhorst Barmbek-Uhlenhorst
Sun 20 Sep
Buchholz Buchholz
0-0
HEBC Hamburg HEBC Hamburg
Tue 29 Sep
Tus Osdorf Tus Osdorf
0-2
Niendorfer TSV Niendorfer TSV
Equipe / Pontos
1 Wandsbeker Concordia WAN 3
2 Curslack-Neuengamme CUR 3
3 Hamm United FC HAM 3
4 Niendorfer TSV NIE 3
5 Süderelbe SUD 3
6 Dassendorf DAS 3
7 Bramfelder SV BRA 1
8  Hamburger SV III HAM 1
9 Lohbrügge LOH 1
10 TSV Sasel SAS 1
Equipe / Pontos
11 Buchholz BUC 1
12 HEBC Hamburg HEB 1
13 Paloma Hamburg PAL 0
14 Barmbek-Uhlenhorst BAR 0
15 Union Tornesch UTO 0
16 Rugenbergen RUG 0
17 Tus Osdorf OSD 0
18 Meiendorfer SV MEI 0
19 Victoria Hamburg VHG 0

Follow BeSoccer on Facebook