noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo Uptodown Logo
  • Sprimont-Comblain
  • Olsa Brakel
  • Bornem
  • Walhain
  • Tempo Overijse
  • Ninove
  • Tournai
  • Zwarte Leeuw
  • Wingene
  • Ganshoren
  • Wellen
  • Léopold Uccle-Woluwé
  • KSC City Pirates
  • Aywaille
  • Sint-Lenaarts
  • Betekom
  • Mormont
  • Bilzerse Waltwilder
  • Jong Lede
  • Richelle United
  • Aische
  • Helson Helchteren
Grupo 1
Sat 19 Oct
PAC Buzet PAC Buzet
1-1
Rapid Symphorinois Rapid Symphorinois
SG-Tertre-Hautrage SG-Tertre-Hautrage
3-2
Entité Manageoise Entité Manageoise
Albert Quévy-Mons Albert Quévy-Mons
1-2
Ganshoren Ganshoren
Dom 20 Oct
Stade Brainois Stade Brainois
3-2
Wavre Wavre
Walhain Walhain
1-0
Gosselies Sports Gosselies Sports
Léopold Uccle-Woluwé Léopold
2-2
Kosova Schaerbeek Kosova Schaerbeek
Braine Braine
0-4
Tournai Tournai
Jette Jette
3-1
Ostiches Ostiches
Equipe / Pontos
1 Jette JET 22
2 Walhain WAL 21
3 Ganshoren GAN 17
4 Entité Manageoise ENT 16
5 Tournai TOU 15
6 Rapid Symphorinois RAP 14
7 Ostiches OST 13
8 Stade Brainois STA 13
 
9 Albert Quévy-Mons GEN 12
10 PAC Buzet PAC 12
11 Braine BRA 11
12 Gosselies Sports GOS 9
13 SG-Tertre-Hautrage SGT 8
14 Wavre WAV 8
15 Léopold Uccle-Woluwé LEO 7
16 Kosova Schaerbeek KOS 4
Grupo 2
Sat 19 Oct
Wallonne Wallonne
2-3
Jodoigne Jodoigne
Aische Aische
2-1
Warnant Warnant
Rochefort Rochefort
3-1
Huy Huy
Sprimont-Comblain Sprimont-Comblain
0-0
Oppagne-Wéris Oppagne-Wéris
Dom 20 Oct
Meix-Devant-Virton Meix-Devant-Virton
0-1
Richelle United Richelle United
Mormont Mormont
2-2
Aywaille Aywaille
Raeren Raeren
2-3
Herstal Herstal
Habay-la-Neuve Habay-la-Neuve
4-3
Spy Spy
Equipe / Pontos
1 Mormont MOR 21
2 Aische AIS 17
3 Raeren RAE 16
4 Jodoigne JOD 16
5 Rochefort ROC 14
6 Warnant WAR 14
7 Herstal HER 13
8 Richelle United RIC 13
 
9 Habay-la-Neuve HBN 13
10 Oppagne-Wéris OPP 12
11 Sprimont-Comblain SPR 10
12 Aywaille AYW 9
13 Huy HUY 8
14 Spy SPY 8
15 Wallonne WAC 7
16 Meix-Devant-Virton MEI 7
Grupo 3
Sat 26 Oct
Oostnieuwkerke Oostnieuwkerke
18:30
Avanti Avanti
Wingene Wingene
19:30
Wetteren Wetteren
RC Lebbeke RC Lebbeke
20:00
Torhout Torhout
Dom 27 Oct
Eppegem Eppegem
15:00
Svelta Melsele Svelta Melsele
Lochristi Lochristi
15:00
Ninove Ninove
Zelzate Zelzate
15:00
Tempo Overijse Tempo Overijse
Jong Lede Jong Lede
15:00
Bornem Bornem
Wolvertem Merchtem Wolvertem Merchtem
17:00
Olsa Brakel Olsa Brakel
Equipe / Pontos
1 Wetteren WET 20
2 Zelzate ZEL 17
3 Jong Lede JON 15
4 Eppegem EPP 15
5 RC Lebbeke RCL 15
6 Wingene WIN 14
7 Olsa Brakel OLS 14
8 Ninove NIN 13
 
9 Lochristi LOC 13
10 Tempo Overijse TEM 9
11 Oostnieuwkerke OOS 8
12 Svelta Melsele SVE 8
13 Avanti AVA 6
14 Torhout TOR 5
15 Wolvertem Merchtem HWM 4
16 Bornem BOR 1

Follow BeSoccer on Facebook