noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo Uptodown Logo
  • Adelaide City
  • Bentleigh Greens
  • Sydney Olympic
  • Brisbane Strikers
  • Sydney United
  • Bayswater City
  • Blacktown City Demons
  • Queensland Lions FC
  • South Hobart
  • Sorrento
  • Perth SC
  • Edgeworth Eagles
  • Adamstown Rosebuds
  • Tuggeranong United
  • South Melbourne
  • Redlands United
  • Kingborough Lions
  • Hume City FC
  • Oakleigh Cannons
  • Heidelberg United
  • Croydon Kings
  • MetroStars
Grupo 2
Equipe / Pontos
1 Floreat Athena FLO 25
2 Gwelup Croatia GWE 23
3 Cockburn City COC 20
4 ECU Joondalup ECU 19
5 Sorrento SOR 18
6 Armadale ARM 15
 
7 Bayswater City BAY 15
8 Inglewood United ING 14
9 Perth Glory Sub 21 PEG 13
10 Perth SC PER 12
11 Balcatta BAL 8
12 Rockingham City ROC 4
Grupo 5
Equipe / Pontos
1 Rockdale City Suns ROC 24
2 Wollongong Wolves WOL 24
3 Sydney United SYD 22
4 Sydney Olympic SYD 21
5 Sydney Sub 21 SYD 19
6 Blacktown City Demons BLA 15
 
7 Marconi Stallions MAR 14
8 Manly United MAN 12
9 North Shore Mariners NSM 10
10 Mt Druitt Town MDT 9
11 Western Sydney Wanderers II WSW 8
12 APIA Leichhardt Tigers API 7
Grupo 6
Equipe / Pontos
1 South Hobart SOU 6
2 Devonport City DEV 6
3 Kingborough Lions KIN 4
4 Glenorchy Knights GLE 3
 
5 Clarence United CLA 3
6 Riverside Olympic ROF 1
7 Launceston City LAU 0
8 Olympia Warriors OLY 0
Grupo 7
Equipe / Pontos
1 Edgeworth Eagles EDG 33
2 Broadmeadow Magic BRO 26
3 Charlestown City Blues CHA 23
4 Maitland MAI 22
5 Hamilton Olympic HAM 20
 
6 Lambton Jaffas FC LAM 19
7 Weston Bears WBE 18
8 Valentine Phoenix VAL 9
9 Adamstown Rosebuds ADR 5
10 Lake Macquarie LAK 4
Grupo 8
Equipe / Pontos
1 Canberra FC CAN 14
2 Belconnen United BEL 13
3 Gungahlin GUN 9
4 Cooma Tigers COO 9
 
5 Tuggeranong United TUG 9
6 O. Canberra CAN 7
7 Woden Weston WWF 6
8 Monaro Panthers MON 5
Grupo 9
Equipe / Pontos
1 ECU Joondalup ECU 10
2 Cockburn City COC 10
3 Floreat Athena FLO 9
 
4 Gwelup Croatia GWE 7
5 Sorrento SOR 4
6 Armadale ARM 3
Grupo 10
Equipe / Pontos
1 Perth SC PER 10
2 Balcatta BAL 9
3 Perth Glory Sub 21 PEG 8
 
4 Inglewood United ING 7
5 Bayswater City BAY 7
6 Rockingham City ROC 1
Grupo 11
Equipe / Pontos
1 Canberra FC CAN 9
2 Gungahlin GUN 4
 
3 Cooma Tigers COO 3
4 Belconnen United BEL 1
Grupo 12
Equipe / Pontos
1 Woden Weston WWF 7
2 Monaro Panthers MON 6
 
3 O. Canberra CAN 4
4 Tuggeranong United TUG 0

Follow BeSoccer on Facebook